Merhaba.
Bu sene liseyi açık öğretimden bitirdim. Henüz mezuniyet incelemesi aşamasında ama bir sorun olacağını sanmıyorum.
Bundan sonra aöf okumak istiyorum. Çalışıyorum ve örgün okuma gibi bir şansım yok.
İnternette birazdan yazacağım soruları çok araştırmama rağmen kesin ve net bilgilere ulaşamıyorum ve bu konularda biraz cahilim.
O yüzden buradan direk olarak sizlere sormaya karar verdim. Umarım forum kurallarını çiğnemiyorumdur.

Sorularım şunlar:
Dört yıllık bir bölüm okumak için ygs de belli bir puan tutturmam gerekiyor sanırım,bu puan bölümlere göre değişiyor mu ve ygs 1 2 3 olayı nedir.
Ön lisans bölümleri lisans bölümlerinden daha çeşitli ve bana daha cazip gelen bölümler var önlisans bölümlerini okumak için de ygs ye girmek gerekli midir.
Ön lisans bölümlerinden birini okuyup bitirirsek lisans yapmak için illa örgün eğitim mi görmemiz gerekiyor ve gerekiyorsa tekrar ygs gibi bir sınavı başarmak zorundamıyız.
Uzaktan eğitim olayında sadece önlisans mı yapılıyor yoksa 4 yıllık uzaktan eğitim mümkün mü?
İşletme ve iktisat bölümleri çok tercih edilen ve kolay bölümlermiş ama iş imkanı pek yokmuş doğru mudur?
Yaşım 26 ve ilerliyor,daha fazla vakit kaybetmeden hedeflerime yürümem ve tercihlerimde hata yapmamam gerekiyor,hata yapma gibi bir şansım yok.
O yüzden,bana cevap vermenize çok ihtiyacım var.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.