PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu nasıl iş?

darkangel
26-01-2008, 20:51
çıldırmak üzereyim neden bu hükümet türban için halkoylaması yapmak istemekte?neden ab ye girmek istiormusunuz dıe halka sorulup halkoylaması yapılmıor mesela?:mad:

darkangel
26-01-2008, 21:06
Ekonomi ABD nin elinde. Dış kuruluşlara tüm varlıklarımızı satıyoruz. Daha doğrusu AKP futursuzca kaynaklarımızı yabancılara satıyor. Teknolojik gelişmeler tamamen devletten uzak, neredeyse yok gibi. Ama biz ne yazık ki türbanla yatıp türbanla kalkıyoruz. Bir İstanbul depremi yada ülkeyi sarsacak ekonomik krizler kapıya kadar dayanmışken biz ne işlerle uğraşıyoruz. GAYET ACINACAK DURUMDAYIZ GAYET.
kendı konuma kendım cevab vereyım barı...
barutu ateşlediler şimdi hem başörtülü kardeşlerimi memnun etsinler hemde laikçileri sakinleştirsinler bakalım....

Testament96
26-01-2008, 21:08
Emir komuta Feto Gülen de;);)

darkangel
26-01-2008, 21:19
yanlış anlaşılmasın amacım muhalefetlık deıl aksıne tum arkadaslarımla elbırlıgıylen bırbırımızı kırmadan bu konuyu tartısmak ısterım bızı bu hale getırenler utansın...

~~MoRMeNeKŞe~~
26-01-2008, 23:47
halkımız öyle bir hale gelmişki evet de evet hayır de hayır diyorlarrr bazı şeylere karsı gelmedikce başa geçenler elbet kendi borusunu öttürür.necmettin erbakan diyene kadar türban sorunumu vardıı halkımız M.K.atatürkten beriii inançları için kafasını kapatıyorlar M.K.atatürk bile kadıların kıyafetlerinde zorlama getirmemiştir kendi inancına düşüncesine bırakmıştırrr ama bunlar kendii siyasi ideolojisi için halkımızın inançlarını sömürüp onlardan pay çıkartıyorlar kendihneeee resmen şuanki hükümett tek adamın elinde bir mutlak monarşi bir devlet yaratmaya çalışıyorr yakında İstanbulda başkent olursa şaşırmayın -osmanlı taklitciliği resmennnnn-

bu arada hoşgeldin testa.bir daha forumdan uzak kalmaman dileğiylee:)

darkangel
26-01-2008, 23:50
tarıh tekerrurden ıbarettır....

Testament96
27-01-2008, 04:25
hoşbulduk demet;):) Yok artık banned.php ile işim olmaz:D

akira
28-01-2008, 14:03
darkcım fıkırlerıne saygım sonsuz ama madalyonun otekı yuzunede bakmak lazım devlet herseyı satıyor dıyoruz degılmı sana bır mısal vereyım burda bır cıftlık vardı gelemen cıftlıgı ve bu devlete yıllık 2 mılyon$zarara mal oluyordu kımse elını surmuyordu kaderıne terk edılmıstı sımdı devlet ne yaptı onu ozel bır sırkete kıraladı yabancı bır sırket ne oldu devlet sımdı zararının 4 katı kardaa tamam hos seyler oolmuyorrr ama bos seylerde olmuyorrr

darkangel
28-01-2008, 14:14
darkcım fıkırlerıne saygım sonsuz ama madalyonun otekı yuzunede bakmak lazım devlet herseyı satıyor dıyoruz degılmı sana bır mısal vereyım burda bır cıftlık vardı gelemen cıftlıgı ve bu devlete yıllık 2 mılyon$zarara mal oluyordu kımse elını surmuyordu kaderıne terk edılmıstı sımdı devlet ne yaptı onu ozel bır sırkete kıraladı yabancı bır sırket ne oldu devlet sımdı zararının 4 katı kardaa tamam hos seyler oolmuyorrr ama bos seylerde olmuyorrr

hem senın fıkırlerıne bakıorum hem benımkılere...sanırsam yukarı tükürsek bıyık aşağı tükürsek sakal:)(yanlış anlaşımasın her iki tarafında haklılıklarından bahsedıorum)

akira
28-01-2008, 14:20
suan zaten kotunun ıyısı durumundayız bana gore en azından bazı seylerın degıstıgını gorebılıyorum kuresel vızyondan bahsedıyorum tabı bunu ulke bazındada dusunmek gerekıyorrr

Testament96
29-01-2008, 21:40
kızlar bu tartışmayı iyi yapıyor....:/ Biz ayarı kaçırıyoz....:S

sirmcoktay
30-01-2008, 12:59
Adamlar Baktilar Destekcileri Cok
Herseyde Halk Oylamasi
Halk Oylamasi

Peki Ya Halk Kim?
Bir Ulkenin Yuzde 51 I'nin Evet Demesiyle ALINAN KARAR
Diger Yuzde 49 Luk Kisima Haksizlik Degilmidir

darkangel
30-01-2008, 13:00
Adamlar Baktilar Destekcileri Cok
Herseyde Halk Oylamasi
Halk Oylamasi

Peki Ya Halk Kim?
Bir Ulkenin Yuzde 51 I'nin Evet Demesiyle
Diger Yuzde 49 Luk Kisima Haksizlik Degilmidir

çok güsel....
bizler onları %47lik arkasına sığdırdığımız ıcın bukadar rahatlar....sıyaset herzamn secmenın ozgur ıradesıyle yapılmaz...erbakan basbakan yapılacagı zaman kımsenın haberı olmadan 1gece ıcerısınde isveçten getırıldı(yorumsuz)

mumyac
30-01-2008, 13:02
:Ddemokrasi diyorlar oktaycığım buna ,bir oy bir oydur :):D

sirmcoktay
30-01-2008, 13:05
Demokrasi Guclunun Kurallarini Koyarken
Gucsuzunde MAGDUR OLMAMASINI SAGLAMAK DEGIL MI

mumyac
30-01-2008, 13:17
Demokrasi Guclunun Kurallarini Koyarken
Gucsuzunde MAGDUR OLMAMASINI SAGLAMAK DEGIL MI

kardeşim 30 yıldır böyle bişe yoktu ki bırakta 15 yıl sefasını sürsünler,her geÇen bişeler götürdü bu ülkeden,bunlarda götürecek,bunu yapacakları seçim bildirgesinde vardı,eğer buna gene karşı çıkarılırsa bu sefer %75 le gelirler,tayyip zeki adamdır,yukarı tükürsen bıyık aşağıya tükürsen sakal yapacak,ama bu da olcak,türban tarafı ezilen taraf değilmiydi yılladır oktay,dinde senin dediğin gibi olmaz, yasaksa çalışmayacaksın,normalde kadının görevi çalışmak değildir,ALLAH kadını erkeğin kürek kemiğinden yaratırken ona başka görevler vermiştir.bunlar uzun mevzular,konumuza dönersek çalışmasın demeliyiz dine göre,ama devir farklı çalışmalı kadın bence,ama insan dinini yaşamalı nerde olursa olsun ,haa tabi aşırılıklara fitneye fesata hepimz karşıyız,biz millet olarak bu konuları aşmalıyız artık,
bak kaç haber bülteni şehitlerden bahsediyor,kaçımız gnel kurmayın sayfasnı takip ediyoruz,bunlar sanal gündem oktay,

eger sunu dersen bişe demem,sukut da bir cevaptır.

"kapalı olan kadınlarımız OKUMASIN ,ÇALIŞMASIN "

BİRAZ CENE DÜŞTÜ AMA KUSURA BAKMAYIN,:cool:

darkangel
30-01-2008, 13:22
bu ülkede 90yıldır yaşanmıyor mu din konuyu saptırmışsın!

mumyac
30-01-2008, 13:24
bu ülkede 90yıldır yaşanmıyor mu din konuyu saptırmışsın!

hiçte saptırmadım dark,olay neyse onu anlattım

sirmcoktay
30-01-2008, 13:26
yok estafırullah cene dusme olayı yok .
burada bılmedıklerımıde ogrenıyorum sadece kendı yorumlarımı yapıyorum
yanlıs bırseyler bılıyor yada eksık bılıyor olabılırım .
aydınlatıcı bılgıler ıcın tesekkur ederım..

fakat konuya gerı donmek gerekırse
zaten dınını tam anlamıyla kımse yasamıyor. yanı okadar gunahkarız kı
( devlet daıresınde, unıvde )
basını kapatmıssn kapatmamıssın o devede tuy
neyse benı asan konular bu dın mevzuları :S

darkangel
30-01-2008, 13:30
saptırıosun bu ulke laıklıgı gectı bunu kafana sok!ılımlı ıslam enaz 20yıldır mevcut!ayrıca sadece bır bez parcasına takıldınız!işçi kan aglıo mıllet ac!enflasyonda 1.ı olmuşuz maşallah...ama sızın akp nın getırdıgı cozum ne?aslında kokten cozduler, bu ınce bı nokta kımse anlayamdı ıstenılen oldu!olmalıda zaten su noktada uzlaşalım kılık kıyafet ozgurlugu tabıkı olmalı ama bunu ıbadet ozgurlugu adı altına sıgdırmayın kı bu ulkede zaten ıbadet serbestısı var nankor olunmamalı!benım tek takıldıgım konu yenılıkler yapılırken bellı ve işine gelınen konularda oncelık verılmesı....fakıre komur dagıtmakla fakır fakırlıkten cıkmaz!

darkangel
30-01-2008, 13:32
bez parçası cumlem sadece basortunun takılıs bıcımıne getırılıne sacma yenılık mevzusu ıcındır..yanlıs anlasılmasın..cıkıpta bırı bana benım turbanıma lafmı edıosun dınsız demesın!!!

sirmcoktay
30-01-2008, 13:37
tamam gidelim irandan rejim ithal edelim ala alaah:(

mumyac
30-01-2008, 13:42
yok estafırullah cene dusme olayı yok .
burada bılmedıklerımıde ogrenıyorum sadece kendı yorumlarımı yapıyorum
yanlıs bırseyler bılıyor yada eksık bılıyor olabılırım .
aydınlatıcı bılgıler ıcın tesekkur ederım..

fakat konuya gerı donmek gerekırse
zaten dınını tam anlamıyla kımse yasamıyor. yanı okadar gunahkarız kı
( devlet daıresınde, unıvde )
basını kapatmıssn kapatmamıssın o devede tuy
neyse benı asan konular bu dın mevzuları :S

hepimiz günahkarız tabiki ama burayı oku kardeşim bak ,benim daha bişe dememe gerek yok oktaycığım...

http://www.acikogretim.gen.tr/nur-suresi-31-ayet-t9505.html?p=190762#post190762

mumyac
30-01-2008, 13:45
saptırıosun bu ulke laıklıgı gectı bunu kafana sok!ılımlı ıslam enaz 20yıldır mevcut!ayrıca sadece bır bez parcasına takıldınız!işçi kan aglıo mıllet ac!enflasyonda 1.ı olmuşuz maşallah...ama sızın akp nın getırdıgı cozum ne?aslında kokten cozduler, bu ınce bı nokta kımse anlayamdı ıstenılen oldu!olmalıda zaten su noktada uzlaşalım kılık kıyafet ozgurlugu tabıkı olmalı ama bunu ıbadet ozgurlugu adı altına sıgdırmayın kı bu ulkede zaten ıbadet serbestısı var nankor olunmamalı!benım tek takıldıgım konu yenılıkler yapılırken bellı ve işine gelınen konularda oncelık verılmesı....fakıre komur dagıtmakla fakır fakırlıkten cıkmaz!

ılımlı islam diye bir sey yok,islam islamdır,bunu da sen böyle bil dark,ben sana bu konuda bunu tavsiye ediyorumi, bu konular derin mevzular,ben senle tartışırım bi ara ama şimdi olmaz:cool:

darkangel
30-01-2008, 13:46
benim allahımın sevgisi korkudan uzak bana gunahkarsın yanacaksın dıyecek kımse benı tırstıramaz...ben korkmuyorum yaratanımdan...ama tabı bu noktaya gelene kadar kendımı cok ıyı tanımam gerektı vıcdanım ve aklım bana verılen en buyuk nımet,kendımı bılerek gunah işlememye calısıorum kı işlesemde benım sorunum ,kul ıle yaratan arasına kımse gıremez!

darkangel
30-01-2008, 13:48
ılımlı islam diye bir sey yok,islam islamdır,bunu da sen böyle bil dark,ben sana bu konuda bunu tavsiye ediyorumi, bu konular derin mevzular,ben senle tartışırım bi ara ama şimdi olmaz:cool:

derın mevzu dıye bısey yok dunde derın dendı bugunde yarında....ılımlı ıslam polıtık bı kavramdır(ıslam tabıkı ıslam)neyse...

mumyac
30-01-2008, 13:50
benim allahımın sevgisi korkudan uzak bana gunahkarsın yanacaksın dıyecek kımse benı tırstıramaz...ben korkmuyorum yaratanımdan...ama tabı bu noktaya gelene kadar kendımı cok ıyı tanımam gerektı vıcdanım ve aklım bana verılen en buyuk nımet,kendımı bılerek gunah işlememye calısıorum kı işlesemde benım sorunum ,kul ıle yaratan arasına kımse gıremez!

ben ne diye tırs diyeyim dark,her koyun kendi bacağından asılır,onu hem ben demiyorum dikkat ettiysen ayet kouydum,aaa senlede tartışılmıyor,bende günahkar biriyim,geçipde sana ahkam kesek değili,orada kuran da yazanı koydum,nie hararetleniyon ki?benim düşüncelerim farklı seninkiler farkıl ben saygı duyuyorum sende duyacaksın ;)

mumyac
30-01-2008, 13:53
derın mevzu dıye bısey yok dunde derın dendı bugunde yarında....ılımlı ıslam polıtık bı kavramdır(ıslam tabıkı ıslam)neyse...

ılımlı islam diye bir sey yok,politik de islam demelisin normaldede islam diyeceksin,islamın başına herhangi bir sıfata gerek yok,bu yalnşa düşme,ılımlı islamı o sevmediğn ABD çıkardı,lütfen kullanma

eÜp_07
30-01-2008, 13:56

Devlet fabrika kursun yada devlet kendisi degerlendirsin boş boş durursa tabi zarara sokar devleti.Kafa çalışmıyoki anca sat kurtul elin adamı ülkemde hop cirit atsın.Satın satın.Sıcak para geliyo o paralar birgün dönüp..

darkangel
30-01-2008, 19:31
mumyac bana caksın ceksınlı konuşmuomusun :mad:gelır yakarım o samsunu:p:p:D