PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gündem ve yapılmak istenen!

darkangel
24-01-2008, 17:02
Kendi çıkarları doğrultusunda ekonomik, siyasi adımlar da atmaya çalışıyorlar. Zamlar geliyor, şimdiden Güney Kürdistan’a dönük askeri operasyonlar, hava saldırılarının Türkiye ekonomisine bir faturası var. Onları karşılamak için zamlar yapılmaya başlandı. Giderek kara operasyonu hazırlıkları temelinde bu zamların daha çok artacağı kesindir. Toplum sınır ötesi operasyon tartışması içine çekilerek zamlar gizlenmek isteniyor. Benzer biçimde türban tartışmaları bazı gerici yasalar çıkarma çabaları da var. Durup dururken İspanya’da Erdoğan böyle bir süreçte boşuna türban meselesini gündeme getirmedi. Anayasada yer vermek istiyorlar. Yeni bir anayasa hazırlıkları var. Mevcut hava saldırıları, kara operasyonları tartışması içerisinde toplumun tümüyle oraya odaklandığını görerek çok fazla tartışmaya yol açmadan türban meselesini kendi istedikleri doğrultuda çözmek istiyorlar. Sınır ötesi operasyon tartışmalarının yoğunlaştırılmasının bir de bu yönü var.

alıntıdır ve tamamen benım hıssettıklerımı yansıtıyor!olay budur!

akira
25-01-2008, 12:38
saygı duyuyorum goruslerıne arkadasım ama soyle dusunmek lazım turban konusunda kı cok hassas bır konu aslında turban demeyelım cunku emıne bederın taktıgına turban denır neysee bu ayrı mesele ınsanların ınanc ozgurluklerı dahılınde kımsenın kıyafetıne karısılmamalı mevcut yasada basortusunu egıtım ve ogretım kapsamında engelleyen bır yasa yok bunu bu hala getıren eskı yok baskanları zam konusuna gelınce ıstatıstıkı rakamlara bakarsak eger zam yapılması gerekıyorsa makul bır bıcımde yapılırrr tabı ısın suyunu cıkarmamak lazım

darkangel
25-01-2008, 14:54
turban hassas bı konu degıl meselede bu zaten bu sekılde bızlerı urkutup bırbırmıze karsı sogutuyorlar!ben turbanı tartısırım ama asla başörtusune laf etmem!basortusunu takıp kendınce ıbadetını yapan var ,turban takıp ortalıklarda sembol gıbı provoke edenler var!burda turban yada basortusunu karsılastırıp yorum yapmak ıstemıorum!ayrıca %47lık bı oy oranıylan bır ulkede nekadar laıklıkten bahsedebılırız!ben turbanı sıyaseete alet edenlere kızdıgım kadar laikliği maşa gıbı kullananlarınd akarşısındayım!ulkemızde laıklık muslumalnlık kavramları bılınmemekte anlam kargaşası yaşanmaktadır...ben acık bır bayanım ama enaz turbanlılar kadarda müslümanım buna kımse karışamaz!dogruya dogru bır konu var başörtusunun bu şekılde yasak edılmesı yanlış bırakın ınsanlar fızıkı ıbadetlerınıde serbestce gerceklestırsınler!laıkler bu konuda tutucular cunku sankı basortusu serbest kalırsa cumhurıyet elden gıdıcek korkusundalar!oncelıkle tekrar soruorum nekadar laıklık kaldıkı zaten!ben artık aynı toprak uzerınd ekardeşlerımle acık kapalı ayrımıyla yaşamak ıstemıorum!kapıtalızmın bundan kazanc saglamasına goz yummak ıstemıorum!ayrıca bu tartısmalar ıcerısınde aç hala aç!denılıorkı gereklı zamlar yapılır!yapmayın allah askına kanımız emıldı daha ne olsun emekcı dahada emekcı!ınsanlar açlıktan terör yolunu seçıorlar!birleştırmek yerıne bölmeyı tercıh edıyorlar...ıstenılse bu ulkede hersey cok gusel yerıne getırılır dengeler bozulmadan ama bu kımsenın işine gelmez:(turban konusuna tekrar donersem bırakılsın bu millet istedıgını tercıh etsın ama bu şartlar altında ben ülkenın ve gençlerın gerılıcegını dusunuorum cunku hıcbısı bızım gordugumz gıbı tozpembe degıl!gencler ateş fıçısı gıbı bırbırlerını yemek ıcın gun sayıyorlar keşke bı 10yıl once halledılseydı...konuya cevab verısım muhalefetlık olsun dıe degıl kavram kargaşasında kaybolup bırbırımıze düşmanlaşmamıza üzülmemdir...

balzac
25-01-2008, 15:00
ikinci kere başa gelmiş olmanın rahatlığıyla birşeyler yapılmak isteniyor bu tartışılmaz...bazı kesimlere zamanında verilmiş sözler ve bunun getirisi türban serbestliği...bilim yuvalarında ne işi var dini simgenin...din ile bilim bağdaşmaz...gündemi yanıltmaya çalışıyor hükümet orası kesin,hani nerde bir zamanlar gündemin ilk sıralarında yer alan türkiye'nin AB üyeliği...o kadar derdin arasında zaten tek sıkıntımız türban serbest olsun muydu?ki olduda...bundan sonra başbakan istikrarı nasıl sağlayacak bakalım,kimin hangi oylarına güvenecek bekleyip görücez...fetullah gülen in tayfaları işte,ne bekliyordukki...:cool:

darkangel
25-01-2008, 15:03
ikinci kere başa gelmiş olmanın rahatlığıyla birşeyler yapılmak isteniyor bu tartışılmaz...bazı kesimlere zamanında verilmiş sözler ve bunun getirisi türban serbestliği...bilim yuvalarında ne işi var dini simgenin...din ile bilim bağdaşmaz...gündemi yanıltmaya çalışıyor hükümet orası kesin,hani nerde bir zamanlar gündemin ilk sıralarında yer alan türkiye'nin AB üyeliği...o kadar derdin arasında zaten tek sıkıntımız türban serbest olsun muydu?ki olduda...bundan sonra başbakan istikrarı nasıl sağlayacak bakalım,kimin hangi oylarına güvenecek bekleyip görücez...fetullah gülen in tayfaları işte,ne bekliyordukki...:cool:

kesınlıkle katılıyorum smodum ama işte bu beni üzüyor cunku genclık ikileme sürüklenmekte , bu açık ahlaksızdır bu kapalı öcüdür havasıyla millet gerilmeye çalışılıyor...tabı bunlar içerısınde bogulurken ınsanlar kımse ekonomıye bakıpta neler oluyor dıyemıor hadı elektırgı anladık sudamı özellleşior:(neyse:mad:çok canım sıkıldı şimdi:(

_GAMZE_
25-01-2008, 15:07
kafaa yormayaa yadaa canınıı sıkmanaa gerekk yokıı angelımmm herşeyy ortadaa barızz bi şekıldee görunuyoo zatennnn devletınn sorunuu bittiide turbanaa kalldıkk yazıkk acınacakk bi durumumuzz varr allahaa emanett ılerlemeyee çalışılıyorr ya durr bakalımm hepp birlıktee görucezzz bizii nelerr bklıyoorr

darkangel
25-01-2008, 15:09
kafaa yormayaa yadaa canınıı sıkmanaa gerekk yokıı angelımmm herşeyy ortadaa barızz bi şekıldee görunuyoo zatennnn devletınn sorunuu bittiide turbanaa kalldıkk yazıkk acınacakk bi durumumuzz varr allahaa emanett ılerlemeyee çalışılıyorr ya durr bakalımm hepp birlıktee görucezzz bizii nelerr bklıyoorr

canım şimdi okadar kesimi azımsamamak lazım yani türban halledilmeli!ama tek kusur bu mu neden hiç anayasada grevlerle işçilerle ilgili bi düzenleme yok!neden kimse çıkıpt amerkez bankası neden istanula taşınıo agbı kım everıonu zıhaleyı dıyemıor..of neyse...

balzac
25-01-2008, 15:09
ben bizim başbakanı dünya borsalarındaki düşüşle birlikte bizim ekonominin bundan nasıl etkileneceğini düşündüğünü bile sanmıyorum...gereksiz ,suni gerilmeler yaratılıyor...mesela türban takanlar sevinmiştir diye düşünmeyin,onlarda bundan sonra daha çok göze batacaklar...daha çok gerginlikler çıkıcak...

_GAMZE_
25-01-2008, 15:13
canım şimdi okadar kesimi azımsamamak lazım yani türban halledilmeli!ama tek kusur bu mu neden hiç anayasada grevlerle işçilerle ilgili bi düzenleme yok!neden kimse çıkıpt amerkez bankası neden istanula taşınıo agbı kım everıonu zıhaleyı dıyemıor..of neyse...

iştee bndee onuu anlatmayaa calışıyorumm adamm tumm sorunlarıı halletmışş iştee bi tekk turbann kalmışş demekı kıı gundemdee bu varrrrr(onaa göree)yanıı bızz yadaa başkalarıı yırtınsınn dursunn bu nıyee bölee dıyee sess getırenn bişimi varmı yokk boşunaa can sıkınntısıı o yuzdenn hiçç sıkmaa canınııı onlarr başımızzdaa yaa hanıı enn ısınıı bılıyolardırr kesınnnn :p:(

balzac
25-01-2008, 15:18
sen bılırsn balzac unıversıtelerdekı genclerın ruh hallerını şuan!şahsen ben konyada okudum burda anlatmayayım;)neyse bakalım neler olacak...

ya mesela ben bile serbest olduğunu duyunca dedimki ben türban takan arkadaşlarımla görülürsem bundan sonra farklı düşüncelere yol açabilir...mesela hocalar türbanıyla derse katılanlara daha çok takıcak,ve o türbanı taktıklarına takmadıklarına pişman olucak vaziyete gelicekler...toplumda konumları iyice değişecek...daha sonrada başbakan da övünecek yaptığı işten,olan yine gençliğe olucak...

_GAMZE_
25-01-2008, 18:58
bakınızz tarkann bunlaraa hıtapp ederkenn nelerr demişşşş

Hop Hop
Hep aynı hikaye
Aynı tas aynı hamam, nafile!
Hep aynı sonu meçhul vaatler
Al birini vur ötekine
Sanki alnımızın orta yerinde

Enayi yazıyor
Bi de gözümüzün içine baka baka
Pusu kuruyorlar bize

Hop hop!
Bol keseden atıp tutma
Vıdı vıdı edip asabımı bozma
Hadi hadi paşa paşa kabul et
Hadi sabrımı taşırma
Hop hop!
Delip geçip kalbimizi
Bi kalemde

sattınız cümlemizi
Hani hani hepimiz birimiz
Birimiz hepimiz, hepimiz içindi

Sen o cicili bicili yalanlarını
Gel de külahıma anlat
Demode bu numaralar, yemezler
Adımını denk at
Hani anca beraber
Kanca beraber idik
Unuttun bak!
Bir elin yağda bir elin balda
Bu ne saltanat

Çivi gibi çivi gibi olmak lazım
Bu deli gidişe kafa tutmak lazım

Dünya mı tersine dönüyor
Yoksa ben miyim bu başı dönen?
Kulu kula kul etmiş
Bizi aldatmış bu düzen
Elini veren kolunu kaptırıyor
Uyanık olmalı bu zamanda
Huyuna suyuna gitmeyip
Meydan okumalı alayına

Her yazılana çizilene
Tav olup inanma
Her söylenene, her anlatılana
Sakın ola kanma
Sıkı sıkı tutun hakikatine
Yolundan dönme
Sen şeytana uyup da ipin
Ucunu kaçırma
Kolla kalbini kendini bozma

Hakkımızın hesabını soralım hadi
“bir” olup da direnelim gel
Haykıralım isyanımızı hadi
Hadi hep beraber!

,

darkangel
25-01-2008, 19:21
gamze ıyı nıyetlısın bılıorum ama bunlar cıddı konular tatlım sıyaset kısmına bole seyler koymayalım olurmu lutfen yanlıs anlama;)

_GAMZE_
25-01-2008, 19:22
gamze ıyı nıyetlısın bılıorum ama bunlar cıddı konular tatlım sıyaset kısmına bole seyler koymayalım olurmu lutfen yanlıs anlama;)

ama bunu sıyasetçılereee hıtapp etmişş harbıı dıyorumm dalgaa geçmıyorummmmm :( tımam canımmm