PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AP:Başörtüsü yasağına 'hayır' dedi

mumyac
17-01-2008, 20:56
AP:Başörtüsü yasağına 'hayır' dedi

Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa genelindeki ilkokullarda başörtünün yasaklanmasına yönelik girişime geçit vermedi.

Avrupa Birliği'ndeki çocuk haklarına ilişkin bağlayıcılığı olmayan tasarıyı sunan vekiller, göçmen kızların haklarının çiğnendiğini gerekçe göstererek AB üyesi ülkelerin en azından ilkokullarda başörtüsünü yasaklamasını istedi.

Tasarı, AP'deki merkez sağ Avrupa Devletleri İçin Birlik (UEN) grubundan Roberta Angelilli sundu. Ancak, Sosyalist grubun karşı çıkması ile tasarı 200'e karşı 376 hayır oyu ile reddedildi.

İspanya'nın Katolanya bölgesinde bir okul, 8 yaşında bir çocuğun başörtüsü ile okula gelmemesini istemişti. Ancak Katolanya yönetimi, okulun kararına karşı çıkarak çocuğun eğitimine devam etmesini izin verdi.

darkangel
17-01-2008, 21:06
öncelıkle avrupayı bosver sen kendı ulkene bak dunur!avrupa bırlıgı avrupa parlementosu nekı onlar yerı gelır senın canını acıtan pkk ya teror orgutu demezler bıle!

mumyac
17-01-2008, 21:12
öncelıkle avrupayı bosver sen kendı ulkene bak dunur!avrupa bırlıgı avrupa parlementosu nekı onlar yerı gelır senın canını acıtan pkk ya teror orgutu demezler bıle!

ben örnek verdim dünür işte bende ülkemde neden böyle oluyor diyorum:confused: kendi kendime :confused:

darkangel
17-01-2008, 21:18
ben örnek verdim dünür işte bende ülkemde neden böyle oluyor diyorum:confused: kendi kendime :confused:

cunku senın ulkende bunu obje olarak kullananlar var bu ulkede 90senedern berı basortulu ınsanlarımız hep vardı varolacak olmalıda kımse karısamaz ama sankı acizlermiş gıbı gosterılmeye calııslıor mesela sankı tum fakır ve cahıl kısım turbanlıymıs gıbı ıfade edılıor ha sımdı sen bana dıceksınkı dark yasaklamıolarmı heralanda sınırlamıolarmı evt kahrolsun yök!ama benım gercek nıetlı basörtulu ınsanımla turbanlı propokotorlerı bırbırne karıstırmasınlar...ayrıca ben bu turban acık kapalı mevzusuna fit oluorum bı ızın veremedıler şu ulkenın ınsanları etnıgı gelenegı ayrı cızılmeden kardeşçe yaşayamadılar...dunurum kusuruma bakma sadece sıyaset konusuom sakın alınıp darılma gene benı sınırlendırme:D:D:D

mumyac
18-01-2008, 01:59
kötü bişe yazmamışsın ki dünür niye kızayım :)bencede provakatörler var burada ama bu hergrupta var sağda solda da .bence kapalı bacılarım neden başını açsın okulda niye memurumm açsın başını,herkesin özür iradeli olarak yapacak işini,ama düzenini koycaksın kurallarda karşı gelcem diyede kara çarşafla gelinmez,bu fitnedir işte,ben hükümeti alkışlıyorum suanda ,bu kanayan bir yaramız düzelmesi lazım ve artık bizim gündemimizdn çıkması lazım,çünkü devletler bakın biz ne zaman bişe yapmaya kalksak önümüze atıyorlar pişirip koyuyorr.suni günden oluşturyorlar,biz onla oyalanırken bir yerimiz gidiyor,gidecek yerimizde kalmadı artık ,lütfen böyle şeylere dikkat edelim bu suni gündemlerle oyalanmayalım...:D:D

mumyac
18-01-2008, 02:02
bakın profesörlerimz gitti,uçak kazası dediler,kimsenin burnu bile kanamamış arkadaşlar,hemen nasıl kapatıldı,onun altında ne vardı TÜRKİYENİN ÇOK ÖNEMLİ BİR KAYNAGINDAN NÜKLEER ENERJİ ÜRETMEK,biz halen başörtüüsndeyiz.en son kişide ölmekten döndüü,bu konu artık laçka hale geldi yani ben sıkıldım yani:p

darkangel
18-01-2008, 13:46
bakın profesörlerimz gitti,uçak kazası dediler,kimsenin burnu bile kanamamış arkadaşlar,hemen nasıl kapatıldı,onun altında ne vardı TÜRKİYENİN ÇOK ÖNEMLİ BİR KAYNAGINDAN NÜKLEER ENERJİ ÜRETMEK,biz halen başörtüüsndeyiz.en son kişide ölmekten döndüü,bu konu artık laçka hale geldi yani ben sıkıldım yani:p

haklıısn bı nevı bıtanem ama bu laçka dedıgın durum suan ulkeyı bölmüş durumda,sokakta farkındaysan acıklar kapalılara öcu gıbı bakıo kapalılarda acıklara ahlaksız dıe,yanı yıllarca bunun zemınını hazırladılar,bı ara sol sag dıe gıdıolardı sımdıyse bu konu uzerınde ınsanları bı guzel korukledıler....meclısten hergun ınsanların kanını emıcı yasalar gecıo kacımız yenı sosyal reform yasasını okudum ınanılır gıbı degıl..emeklı daha emeklı halde....oyle cok sey varkı bıtanem halolması gereken ınsanlar işsizlikten terorıst oluor nedersende aç ınsan herseyı yapar(yanı cıkıp kımse bana ben aç kalsamda vatanı korurum ahkamı kesmesın)su basortusu mevzusuna donunce dedıgım gıbı bı 10yıl once duzeltme yapılsa bukadar gerılme olmıcaktı ama suan mıllet borut fıcısı gıbı heran tetıkte tehlıkelı olur...ama gercı tayyıp bence onuda halledıcek buadamın arkasında fethullah var asla sırtı yere gelmıcek neyse ne yapılırsa yapılsın hersey bu canım vatanın ınsanları ıcın elımden bısey gelse keske:(

mumyac
19-01-2008, 12:03
dark ne güzel bak sosyal reformu okumuşsun inan ben daha okuyamadım,ama sunu söyleleyim tayyibin arkasında fetullah hoca yok,arkasında % 47 var ,ama suda var amerika yokmu o da var,tayyip erdoğan bu işi bencede halldecek,çünkü sözde müttefikimiz amerika(istese bizi 3 dakikada satar)bu işi önemsiyor,çünkü BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİNDE bizi yanında istiyor,dolaysıyla hiçi sesni çıkarmıyor,aslında benim için çıkarmaması iiiii,çünkü halldeilsin artık ,bunu çıkaranlar bu iş için tam 30 -40 sene uğraştılar,tayyip 10 senede çözecek inşallah,eğer çözerse çok büyük oy oranıyla tekrar gelir,eğer çözemezse zaten sandıkta yerlerde görürüz kendilerini,buu ülke kimlei sandıkta cezalandırdı herkes bilir,yani anlıcan dünür bu tartışma böyle sürer gider,biz önümüze bakalım,bu işten sonra ne olcak diye bakalım,acaba ne çıkacak diye merak edelim?bu suni gündemler meydana getirilerek neyi örtbas ediyorlar ona bakalım?teşekkür edrim beni dinlediğinz için:D

J3_u_L_u_T 33
19-01-2008, 14:08
iranın 10 yıl öncekı halını yasıyozz bır zaman sonra ıran gıbı olacagız