PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : F.Gülen'in IŞIKEVLERİ gizli bir örgüt gibi

darkangel
12-12-2007, 22:03
CHP İstanbul milletvekili Nur Serter, AK Parti'ye Erdoğan'ın sözüyle yüklendi: Tarikat denilince neden hopluyorsunuz!

CHP İstanbul Milletvekili Fatma Nur Serter'in ''Işıkevleri, gizli bir örgüt olarak faaliyet gösteriyor. Fethullah Gülen'i öve öve bitiremeyen bir Bakanın önlem almasını beklemiyoruz'' sözleri TBMM Genel Kurulunda gerginliğe neden oldu.
AK Parti ve CHP'li milletvekilleri arasındaki tartışmalar nedeniyle görüşmelere bir süre ara verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi üzerinde CHP Grubu adına söz alan Serter, 32 yeni üniversite açılmasına rağmen bütçelerinin artırılmadığını öne sürerek, ''Üniversitelere para verilmez, kadro verilmez, yerden yere vurulur; akademisyenleri konuşturulmaz. Onun için milletvekili oldum'' dedi.

Yeni üniversiteler açılmasına ve öğrenci sayısının artırılmasına rağmen yurtların sayısının artmadığını savunan CHP'li Serter, şunları söyledi: ''Her kayıt dönemi üniversitelere gidin de tarikatların nasıl öğrenci avı başlattığını izleyin. Veliler bizi arayıp, 'çocuğumu hangi yurda gönderirsem tarikat esaretinden kurtarırım' diyor. Üniversiteleri bir yandan tarikatlar, bir yandan da ışıkevleri kuşatmıştır. Fethullah Gülen 'ışıkevlerinin Allah'ın verdiği izinle giderek yayılacağı, dünyanın her tarafının mescitle donatılacağını' söylüyor. Işıkevleri gizli bir örgüt olarak faaliyet gösteriyor. Bugüne kadar ışıkevleri hakkında ne yaptınız sayın Bakan? Milli Eğitim Bakanının Fethullah Gülen'e hayranlığını, yazılarından okuduk; 'Devrimci, elinde bıçak, belinde silah olan biri değil, elinde kalem kalbinde iman. Muhterem Hocaefendi okullar açarak eğitime katkıda bulunuyor' diyor. Fethullah Gülen'i öve öve bitiremeyen bir bakanın önlem almasını beklemiyoruz. Bazı endişeler taşımamız doğaldır.''

fethullah gulenı bılemm ama bahsedılen bu ısık evlerı namıdeger cemaaatler vızır vızır işlio....

balzac
12-12-2007, 23:21
işte açıklamalar yukarıda...2-3 gün öncesine kadarda üfürükçü olup olmadığını tartışıyorduk...herşey ortada...bu ülkede ışıkevleri denilen sistemler var olduğu sürece bir adım ileri gidemeyiz...:cool:hocaefendi demeleri yok mu ya iyice sinir oluyorum:mad:

atlantik
12-12-2007, 23:28
arkadaşlar benim anlatmaya yada savunmaya çalıştıgım bi kişilik yok ama bu ışıkevleri denilen olay apayrı bişey fethullah gülen e baglanması biraz saçma bikaç grup yada kişilerin toplanıp cahil insanların yada insanlarımızın beyinlerini yıkamalarıdır
benim anlatmaya çalıştıgım bu olayı bikişi üzerine yorumlamamak lazım

mumyac
12-12-2007, 23:42
arkadaşlar bunlar hassas meseleler,kişiye bağlanmamalı bence hiçbirşey bence bu konuda acımasız olmayalım.tamamen incelemeden hiçkimse yargılanmamalı.ön yargılı yaklaşımlar bizi bu hale getirdi.bence araştıp konuşalım.

mumyac
12-12-2007, 23:45
fethullah gulenı bılemm ama bahsedılen bu ısık evlerı namıdeger cemaaatler vızır vızır işlio....

dark böyle yerler sağda ve solda var.sadece düşünceler farklı ama sağa yakın olanlar buralara sola yakın olanlar başka yerlere gidiyorlar.bu düzen böyle devam ediyor bence:p

~~MoRMeNeKŞe~~
13-12-2007, 00:00
tarikatların amacı kendi düşüncelerine uygun kişiler yetiştirip ilerde yüksek mevkiye geldiğinde kendilerinin lehine işler yapmasını sağlamaktır bu gün bir çok yerde yüksek mevkide olan insanlar geçmişte o tarikatcı başının dizinin dibinden ayrılmıyordubiz ne söylesek boş bu düzen böyle gidecek taki halkımız dini sömürenleri koydukları yerden indirene kadarrr