PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fethullah Hoca üfürükçü mü oldu

darkangel
09-12-2007, 14:41
AHMET HAKAN / HÜRRİYET

Fethullah Hoca üfürükçü mü oldu

"CEMAAT" farkında mı bilmiyorum...

Ancak...

Şu İhsan Kalkavan adlı "Hocaefendi sempatizanı" olduğunu, bulduğu her fırsatta haykırarak kutlu bir iş yaptığını düşünen işadamımızın, artık cemaate iyiden iyiye zarar verdiğinin en azından ben farkındayım.

Daha önce de "Şeyh uçmaz / Mürit uçurur" kabilinden birçok vukuata imza atan İhsan Kalkavan’ın, "gündeme damgasını vuran" son vukuatı şöyle:

"Rezil olmak" gibi bir derdi olmadığına dair sayısız işaret veren medyatik bir doktorun, biraz talihsiz doğmuş "zavallı" bebeği için, "Hocaefendi’nin kuvvetli nefesinden dua alarak" şifa bulmasına aracılık etmiş.

Benim bu olaydan çıkardığım iki sonuç var:

BİR: Demek ki İhsan Kalkavan Bey’deki "Hocaefendi" sevgisi, "dinine, milletine hizmet eden bir adama duyulan sevgi" boyutunu hayli aşan bir sevgiymiş. Bir tür "Şeyh / Mürit" ilişkisi gibi bir şey.

İKİ: İhsan Kalkavan’ın ölçüsüz sevgi gösterileri sürdükçe Fethullah Gülen’e hastalara şifa dağıtan "Üfürükçü Hoca" muamelesi çekilmesi, an meselesidir. Yani İhsan Kalkavan’ı durdurma görevi, bizzat cemaate düşmektedir.

bunları okudukca fıttırıorum atam yasasaydı bunlara ızın vermezdı ey yarrabbı nereler gıdıoruz

atlantik
09-12-2007, 22:47
valla benim şahsi görüşüm fethullah gülen hakkında üfürükçü yoruma yapanlara yazık diyorum başkada bişey demiyorum ,türkiyede fethullah gülenler çok zor yetişir

balzac
09-12-2007, 22:50
zaten türkiyede bi atatürk gibiler yetişmez ondan başka her türlü insan gayet kolay yetişir...:cool:

atlantik
09-12-2007, 22:54
zaten türkiyede bi atatürk gibiler yetişmez ondan başka her türlü insan gayet kolay yetişir...:cool:

ne demek şimdi bu ,ben çevremde atatürk e olan düşkünlüğümle tanınırım ama kalkıpta fethullah gülen gibi iyi yetişmiş birisine üfürükçü denilirse fikrimi söylerim

balzac
09-12-2007, 22:57
kusura bakma da fetullah gülen in iyi yetiştiği sonucuna nerden vardın...yada üfürükçü olmadığına...

atlantik
09-12-2007, 23:06
kusura bakma da fetullah gülen in iyi yetiştiği sonucuna nerden vardın...yada üfürükçü olmadığına...

gazeteci bi arkadaşımız var ondan desem yada okuttugu biçok yardım ettiği ögerncilerden desem ama şunu unutmayınki gerçekten fethullah gülen hakkında kalkıpta üfürükçü denilirse dediğim gibi çok yazık; elbeteki atatürk gibi birisi bidaha yetişmez bunu ben siz gibi herkes tarafından bilinen bi gerçek

balzac
09-12-2007, 23:16
gazeteci bi arkadaşımız var ondan desem yada okuttugu biçok yardım ettiği ögerncilerden desem ama şunu unutmayınki gerçekten fethullah gülen hakkında kalkıpta üfürükçü denilirse dediğim gibi çok yazık; elbeteki atatürk gibi birisi bidaha yetişmez bunu ben siz gibi herkes tarafından bilinen bi gerçek

kendisini bilmem ama cematlerindeki birçok insan üfürükçü nün önde gidenleri!!!
zaten gençliğimizi sistemlerine bağlamanın yollarını çok iyi bulmuşlar..."ben seni okutuyorum,seninde paran olunca başka gençleri" ve böylece zincirleme olarak hepsi birbirine bağımlı olarak yaşıyor,ben de şahit oluyorum birçok öğrenciye yardımda bulunmalarına,ama T.C. devleti bir gencini okutamayacak kadar aciz mi?yada onların yardımlarına muhtaç mı?Olay şu:devletin içinde kendi devletlerini kurmuşlar:cool:

darkangel
09-12-2007, 23:38
arkadaşlr bana gore bu fethullah gulen hakkındakı yorumlar görecelı yanı herkesın dogrusu kendıne ıyı bı ınsan yada kotu ınsan dıe kesın yargıda bulunmak taraftarı degılım ben havada kalır cunku ama kafama tek takılan su konu madem okadar yüzü var buyursun gelsın ABD den vatanına bı dönsün. bakalım...

darkangel
09-12-2007, 23:39
zaten gençliğimizi sistemlerine bağlamanın yollarını çok iyi bulmuşlar..."ben seni okutuyorum,seninde paran olunca başka gençleri" ve böylece zincirleme olarak hepsi birbirine bağımlı olarak yaşıyor,ben de şahit oluyorum birçok öğrenciye yardımda bulunmalarına,ama T.C. devleti bir gencini okutamayacak kadar aciz mi?yada onların yardımlarına muhtaç mı?Olay şu:devletin içinde kendi devletlerini kurmuşlar:cool:

helal olsun bunu gorebılen bı ınsna oldugunu duymak benı cok mutlu ettı onlar kapıtalızm bı aracı sermaye varsa onlarda vardır boyle ınsnalar ıste dinimizi istismar edıolar bızı laık manyakları gosterıp testturlu kardeslerımızle dusman edıolar...tabı benım yorumum bunlar bence....

atlantik
09-12-2007, 23:41

şimdi devlet okutabiliyormu gençlerimizi en basiti karşlaştıgım bir olayı sadece anlatacagım anlayınki devletimiz bu kadar aciz adam okula yazdıramaış çocugunu şu kadar para getir kaydını yaptıralım diye(ama başbakanımızın çocugu amerikalrda okuyor,vatandaş okula yazdıramıyor),,,evet devlet içinde bir devletin kurulu oldugu dogru ama fethullah gülen devleti degil

darkangel
09-12-2007, 23:43
şimdi devlet okutabiliyormu gençlerimizi en basiti karşlaştıgım bir olayı sadece anlatacagım anlayınki devletimiz bu kadar aciz adam okula yazdıramaış çocugunu şu kadar para getir kaydını yaptıralım diye(ama başbakanımızın çocugu amerikalrda okuyor,vatandaş okula yazdıramıyor),,,evet devlet içinde bir devletin kurulu oldugu dogru ama fethullah gülen devleti degil

ben solım;ılımlı islam adı altında sermaye devleti....

balzac
09-12-2007, 23:46
ben solım;ılımlı islam adı altında sermaye devleti....

ellerine sağlık dark;)ne güzel söylemişsin...ben kendi dinimi aracı olmadan yaşamalıyım,onlar zorla dini dayatmaya çalışıyorlar,öğrencileri okutuyorlar ama hayrına değil kendi sistemlerini sürdürebilmek için...:cool:

atlantik
10-12-2007, 00:07
ellerine sağlık dark;)ne güzel söylemişsin...ben kendi dinimi aracı olmadan yaşamalıyım,onlar zorla dini dayatmaya çalışıyorlar,öğrencileri okutuyorlar ama hayrına değil kendi sistemlerini sürdürebilmek için...:cool:

yaaa balzac adamın sistemi ne sence ne olabilir hiç düşündünmü unutmaki müslüman bir ülkede yaşıyoruz

atlantik
10-12-2007, 00:10
bide haberin hangi kaynaktan çıktıgına bi bakarsanız sevinirim hürriyet .....sahiplerinin kökenini bi incelerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayacagınızı sanıyorum

Testament96
10-12-2007, 00:27
dark böle kavgaya müsait konuları nerden buluyon anlamıyom:D:D:D gerci sağlam bi noktaya değinmişşsin;) sağol...

ben fazla bi yorum yapmıcamda: balzac arkadasa katılıyorum!!! şimdi ders veren, hemde ücretsiz veren abiler ablalar, sohbet evleri filan; bozmazmı insanı?? neden -niçin böle bişiler var??? gercekten hiç bir karşılığı olmadan hayrınamı?? insan düşünmüyor değil:S

atlantik
10-12-2007, 00:31
dark böle kavgaya müsait konuları nerden buluyon anlamıyom:D:D:D gerci sağlam bi noktaya değinmişşsin;) sağol...

ben fazla bi yorum yapmıcamda: balzac arkadasa katılıyorum!!! şimdi ders veren, hemde ücretsiz veren abiler ablalar, sohbet evleri filan; bozmazmı insanı?? neden -niçin böle bişiler var??? gercekten hiç bir karşılığı olmadan hayrınamı?? insan düşünmüyor değil:S

ee ozaman bütün burs verenler için aynı düşüncede mi olamk lazım üfürükçü diye...evet bi amaçları vardır mutlaka bilinçlendirmek olsa gerek fethullah gülen sohbetleri yok arkadaşlar bunu nereden çıkardınız olsa bile onların hepsi belirli bir mevkiii sahibi insanlar doktora yapmış çogu ve bir çok üiversitede ögretim görevlisi

balzac
10-12-2007, 00:34
yaaa balzac adamın sistemi ne sence ne olabilir hiç düşündünmü unutmaki müslüman bir ülkede yaşıyoruz

kardeş karıştırıyorsun sen...müslüman bir ülkede değil çoğunluğun müslümanlardan oluştuğu bir ülkede yaşıyoruz...elhamdülillah hepimiz laikiz!!!!yani müslüman bir ülkeyle müslüman bir çoğunluğun yaşadığı ülke arasında fark var...;)

atlantik
10-12-2007, 00:42
kardeş karıştırıyorsun sen...müslüman bir ülkede değil çoğunluğun müslümanlardan oluştuğu bir ülkede yaşıyoruz...elhamdülillah hepimiz laikiz!!!!yani müslüman bir ülkeyle müslüman bir çoğunluğun yaşadığı ülke arasında fark var...;)

elhamdülillah hepimiz laikizde ne demek ben anlamadım .....ama bu söz karşısında artık bişey söyleyemem eger ülkenin çogunlugu müslümansa müslaman bir ülkeyiz demektir.başkada bişey diyemiyorum

Testament96
10-12-2007, 00:46
ee ozaman bütün burs verenler için aynı düşüncede mi olamk lazım üfürükçü diye...evet bi amaçları vardır mutlaka bilinçlendirmek olsa gerek fethullah gülen sohbetleri yok arkadaşlar bunu nereden çıkardınız olsa bile onların hepsi belirli bir mevkiii sahibi insanlar doktora yapmış çogu ve bir çok üiversitede ögretim görevlisi

Bakın atlantik hanım; doktora , olayına filan hiç girmem, çünki fetullahcılardan profda var evet bilirim...Demişşsiniz burs olayı:

Dikkat!!! Bu burs olayı değildir!!! Bkz: burslar belli kriterlde eğitim kurumlarınca verilir...yada devlet tarafından vs... Ama mahallede bir evde; Son sınıf, veya mezun abiler , abLalarca verilen kafa yıkayıcı dersler den bahsediyoruz...Yani 25 dk ders, 45 dk sohbet olayı!!! Tamam burda vatan hainliği filan da var demiyorum!! ama
evet bi amaçları vardır mutlaka bilinçlendirmek olsa gerek demişşsiniz... İşte ben bundan bahsediyorum!!! Nedir bu amaç ???? whats to amaçs yane??

darkangel
10-12-2007, 00:47

şimdii bu bıraz yanlış oldu kanımca...bende laik görüşlü bır ınsanım ama muslumanım elhamdurullah yanı laıklık bı gorus ve tercıh meselesıdır....

atlantik
10-12-2007, 00:51
Bakın atlantik hanım; doktora , olayına filan hiç girmem, çünki fetullahcılardan profda var evet bilirim...Demişşsiniz burs olayı:

Dikkat!!! Bu bursa olayı değildir!!! Bkz: burslar belli kriterlde eğitim kurumlarınca verilir...yada devlet tarafından vs... Ama mahallede bir evde; Son sınıf, veya mezun abiler , abalarca verilen kafa yıkayıcı dersler den bahsediyoruz...Yani 25 dk ders, 45 dk sohbet olayı!!! Tamam burda vatan hainliği filan da var demiyorum!! ama
evet bi amaçları vardır mutlaka bilinçlendirmek olsa gerek demişşsiniz... İşte ben bundan bahsediyorum!!! Nedir bu amaç ???? whats to amaçs yane??

yaaa ben buraya yazmasam daha iyi olur,hiç duymadım ve görmedim fethullah gülen adıyla evlerde felan ders verildiğini var bikaçtane bildigim yerler ama diyorumyaaa hepsi belirli mevkiye gelmiş insanlar ki onlarında beyinlerinin yıkanacagını sanmıyorum yaptıkları sadece masonların yaptıgı çalışmalar hakkında dır sanırım kiii bundanda ancak yahudi mason lobileri rahatsız oluyordur haberi yapanda kesin masondur

Testament96
10-12-2007, 01:01
sizin yazılarınızdan; direkt karsı tarafı humarsızca savunma olayı görmüyorum zaten;) Sakın kızmayın ltf...Çok seviyeli ve ne dediğini bilen bir bayan oldugunuzdan konuyu tartışmak istedim... Kendi cümlelerimi katmak istedim...

Doğrudur..Siz belkide ŞAhit olmadınız öle seylere..Ama ben kulaklarımla duydugum oldu:

Bir Ders Esnasında kısa süre takıldıgım bir sohbette : (Şans eseri gitmiştik, bilmeden..)

Çocuklar; İsmet İnönüyü tanırmısınz?? e heralde hocam tanırız... Peki o bir halk gezisinde ne demiş bilirmisiniz?? - Bilmiyoz hocam....

Halktan birine; '' Sen gözünle Gördüklerine inanırmısın efendi?? Hayır Paşam! Peki Allahı gözünle görüyormusun?? Hayır Paşam! O zaman Allahada inanmaya gerek yok demi?? Evet Paşam!! ''

Haşa diyerek duyduğum bu kelimeyi yazmayak istedim!! Affola!! Özr diliyorum bu arada....

Ama , şimdi konumuz: o an fonksiyon ve bileşkeler iken; nasıl bu sohbetlere dönülmüştü anlamıyorum!! Hee ben müteakip derse zaten şarabı alıP gittiğim için, ben i bida almamışlardı:p Alem yapmaya gittiğimi anlamıslardı :D:D:D

darkangel
10-12-2007, 01:06
şimdi ben fethullah gulen mevzusunun hala gorecelı oldugunu dusunuorum yanı herkesın yorumu kendıne sonucta hıcbırımz tanımıoruz...ha su cemmaaat mevzusuna gelınce bunu en ıyı yasıyan benım ben konyada okudum aman yarabbım o ne cemmaat mevzusuydu ınanılır gıbı degıl erkeklerın kot gıymesı ve kızlarla konusması yasktı mesela...fethullah gulen ı bılmem ama bu ulkede dını ıstısmar edenler var vede daha kendı vatandasımız bıle laık musluman ayrımı yapamıo cok acı...bunlar bı yana bız burda kendımızı yırtarken bırılerı bıyerlerde müslümanlıgımızı ele alıp dınımızı ıstısmar edıolar...bıze hep ataturk kotu laıklık kotu muslumanlık kotu fıkırlerı lanse edıldı bunlar hep saf temız turk halkını ve bırlıgını bozmak ıcındır....

Testament96
10-12-2007, 01:10
şimdi ben fethullah gulen mevzusunun hala gorecelı oldugunu dusunuorum yanı herkesın yorumu kendıne sonucta hıcbırımz tanımıoruz...ha su cemmaaat mevzusuna gelınce bunu en ıyı yasıyan benım ben konyada okudum aman yarabbım o ne cemmaat mevzusuydu ınanılır gıbı degıl erkeklerın kot gıymesı ve kızlarla konusması yasktı mesela...fethullah gulen ı bılmem ama bu ulkede dını ıstısmar edenler var vede daha kendı vatandasımız bıle laık musluman ayrımı yapamıo cok acı...bunlar bı yana bız burda kendımızı yırtarken bırılerı bıyerlerde müslümanlıgımızı ele alıp dınımızı ıstısmar edıolar...bıze hep ataturk kotu laıklık kotu muslumanlık kotu fıkırlerı lanse edıldı bunlar hep saf temız turk halkını ve bırlıgını bozmak ıcındır....

Dark konumuz o değil;) Ayrımcılık değil..Saptırmayalım.... AYrıca Sen falaka olayınıda bilyorsundur oralardaysan :):)

Neyse; dediğim gibi:konu gizli güçler..... konu hakkında bildiğim cok sey var...ve herkezde biliyor aslında!!

Fetullah hoca isimli zatalinin talimatlarından bir tanesi: '' Onlar nasılsa sizde öle olacaksınız!! (Hedef kitle için...) Minii etek ise mini etek giyeceksiniz! İçlerine gireceksiniz...Ve (sözde) planları uygulayacaklsınız...Gönülleri fethedeceksiniz....Maddiyat sorun değil...'' gibi.... ;);) Peki bu devlet otoritesine asilik değilmidir?? Devletin Rejimi belli değilmidir???
sadece küçük bir buklet.....

darkangel
10-12-2007, 01:11
ayrıca atlantık arkadasımın yanlıs anlasıldıgını dusunuorum.o laik görüşlu musluman bı arkadasımız sadece fethullah gulenı ılım adamı gordugunu belırtmeye calısıo...yanı fazla ustune gıtmeyelım

atlantik
10-12-2007, 01:12
tartışmak güzel bişey aslında hem karşı tarafın ne düşündüğünü bilmek önemlidir benim için, ama bende butür şeyleri onaylayan birisi degiilim zaten öyle derslere gidip laikliği kötülesinler ama diyorumya hiç bişey göründüğü gibi degil..sadece görünen bişey varki bu olaylar yüzünden masonların prim yapmasıdır başkada bişey degil biraz önce arkadaşın yazdıgı kelimeler için çok üzüldüm hem kendi adıma hem onun adına:)

Testament96
10-12-2007, 01:22
yok dark....atlantik hanım, tartışırken bile Saygı duydugum bir kişi...;) Üzerine gitmek ne kelime... Sadece insan içindekileri söylemek gerektiğinde uygun dil ile söylemeside gerekir...+ bu zaten güzel de bir şey... Bakın Gördüğünüz gibi kavga filanda etmeden tartışabiliyormusum :):p

Ama benden bunlar sölemesi...üstte yazdıklarımın arkasındayım!! balzac ın dediklerine gelince; sanırım 1 kelimesi haricinde hepsine katılıyorum.... Sevgiler [Testament96]

Bu arada ortam yatışşsın; Gökçe kırgız dan güzel sözler ile kapıyorum bu mesajımı ;

''SÖYLE SÖYLE, SEVMİYORUM DE.... YAK CANIMI ALIŞTIM ZATEN SENSİZLİĞE...

GİTME GİTME!! NE OLUR GİTME...
HANİ SEN KIYDIN DA; BEN KIYABİLİRMİYİM......''

darkangel
10-12-2007, 01:28
bende balzacın dedıklerını harmanlayınca katılıorum ama bısey gercektn yanlıs oldu...muslumanlık ve laıklık aynı kulvarlarda degıldır muslumanlık dını tercıhtır laıklıkse bı gorus felsefe...bence..atlantıkımde negusel bıze paylasımını sunuo zaten herkes kendı düşüncesının efendısıdır...ben anlıorum atlantıkımı evt bu ulkede muslumanlık ve laıklıgı bırbırıne harmanlayıp topluma yanlıs lanse ettırıp bundan yararlanmay acalısan masonlar var....gızlı gızlı paralar karsılıgı gencecık beyınlerı satın alıolar...bu masonluk olayındada ben kesınlıkle hukumetın yasa cıkarması taraftarıyım mesela akdenızde kımı kesımlerde %60lık fransız ve ıngılız toprak sahıbı bulunuo bunlar yasklanmalı bence

Testament96
10-12-2007, 01:37
ok gençlik;)....konu kapanmıstır bence... Feto hoca oy birliği ile üfürükçü olmasada fazla işe yaramayan bir adam olarak secilmiştir oy birliği ile:p:p:p

darkangel
10-12-2007, 01:39
bak sımdı herkes gorusunde serbest bakalım atlantıkım ne dıo

atlantik
10-12-2007, 01:39
ok gençlik;)....konu kapanmıstır bence... Feto hoca oy birliği ile üfürükçü olmasada fazla işe yaramayan bir adam olarak secilmiştir oy birliği ile:p:p:p

evet katılıyorum size

Testament96
10-12-2007, 01:40

bak sımdı herkes gorusunde serbest bakalım atlantıkım ne dıo

heheh tmm :) üstteki benim görüşüm :D:D

Testament96
10-12-2007, 01:43
evet katılıyorum size

Tşk ler sizin için o zaman:) Sizi anladığımızdan emin olabillrsiniz...;)

darkangel
10-12-2007, 01:48
bugunku tartısmamızda kapanmıstır hadı herkes yatsın artık yarında sıze baska bırını accam tartısıp bırbırınıze sokcam:)

atlantik
10-12-2007, 01:50
bugunku tartısmamızda kapanmıstır hadı herkes yatsın artık yarında sıze baska bırını accam tartısıp bırbırınıze sokcam:)

canım biz aklı başında insanlarız sen aç konuyu biz tartışır sonunda ortak bi yol buluruz ;)

Testament96
10-12-2007, 01:54
:D daha sert bir konu sec bidahakine:d zor olsun bu basit oldu :p

canım biz aklı başında insanlarız sen aç konuyu biz tartışır sonunda ortak bi yol buluruz ;)

İşte bu!! Alkış valla.................tşk ler...

darkangel
10-12-2007, 02:09
valla negusel tartısıp soununda tekrar bır olmak neguzel:)