PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : daha önce tecil kullandım tekrar kullanabilecek miyim?

steawart54
07-10-2013, 09:30
Merhabalar arkadaşlar,
Durumu kısaca anlatayım;
daha önce örgün olarak lisans okuyorken okulu birakip tecil hakkimi kullandim daha sonra aöf kamu yön ve örgun bir myoya kaydoldum aöf yi biraktim myoda ise bu sene 2. Senem, okul bitince dikey gecisle (sinavsiz sekilde direk 3. Siniftan baslayarak) isletme lisans ile 4 e tamamlamayi planliyorum. (Yasim 23)
daha önce tecil kullandim myo bittiginde aöf den devam edebilmem icin tekrar tecil etmem gerekicekmiş tekrar tecil kullanabilecek miyim?
Aöf kamu kaydimi sildirmedim yakinda sildirip myo bitince tekrar aöf ye lisans tamamlama seklinde geri dondugumde bir problem yasar miyim?
Net Bilgisi olan arkadaslar yardimci olursa cok sevinirim, yakinda memur olacagim aday memurluk doneminde askerlikle ilgili sorun, karmasa olsun istemiyorum o yuzden benim icin önemli bu konu şimdiden teşekkurler.

Je_Veux
07-10-2013, 15:04
Bildiğim kadarıyla 2 yıl tecil hakkınız var...

steawart54
07-10-2013, 19:34
Bildiğim kadarıyla 2 yıl tecil hakkınız var...
İste daha once kullandim tereddutum o yuzden.

Je_Veux
07-10-2013, 23:57
Bitirdiği eğitim-öğretim kurumunun dengi veya daha aşağı seviyedeki (2 yıl süreli meslek yüksek okulunu bitirip tekrar 2 yıl süreli bir başka meslek yüksek okulunda/4 yıl süreli bir fakülteyi bitirip, tekrar 4 yıl süreli bir başka fakülte veya 2-3 yıl süreli bir yüksek öğrenim kurumunda okuyanlar) bir okulda okuyanların öğrencilikleri nedeniyle askerlikleri ertelenmemektedir.

steawart54
08-10-2013, 08:53
Bitirdiği eğitim-öğretim kurumunun dengi veya daha aşağı seviyedeki (2 yıl süreli meslek yüksek okulunu bitirip tekrar 2 yıl süreli bir başka meslek yüksek okulunda/4 yıl süreli bir fakülteyi bitirip, tekrar 4 yıl süreli bir başka fakülte veya 2-3 yıl süreli bir yüksek öğrenim kurumunda okuyanlar) bir okulda okuyanların öğrencilikleri nedeniyle askerlikleri ertelenmemektedir.

Tesekkurler hocam ama bu beni kapsamiyor cunku suan lise mezunuyum fakulteyi bitirmeden biraktim.

Je_Veux
09-10-2013, 12:55
Liseyi bitirmiş bir kişi diplomasıyla 3 yıl askerliği tecil ettirebilir, yani erteleyebilir. Bu sürede üniversiteye girerse eğer bulunduğu okul tecil işlemlerini yapar ya da okuldan öğrenci belgesini alıp bizzat kendisi askerlik şubesinde tecil işlemlerini yapabilir.

Benim bilgim bu kadar :)

İnşallah yardımcı olabilmiştirim.