PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dgs ve askerlik

SAMETEMAS
24-07-2013, 20:18
Merhabalar. Ben açıköğretim fakültesi fotoğrafçılık ve kameramanlık önlisans bölümünü okuyorum. Seneye dgs sınavına girip lisansa tamamlamak istiyorum. Şimdi benim sorum şu:

1. Mezun olunca askerlik tecilim kalkıyormuş. Dgs sınavına girip yerleştirme yapıp lisans bölümüne geçip kaydımı devam ettirene kadar aradan 4 ay geçiyor. Beni o dört ay içerisinde askere çekme gibi bir durumları olur mu? Yapabileceklerim nelerdir?

2. Diyelim ki ben ilgili bulunduğum bir bölümle üniversite kazanamadım. Açıköğretimin lisans tamamlama bölümü var ancak bu bölümler fotoğrafçılık ve kameramanlık ile ilgili değil. İşletme, iktisat, Kamu yönetimi v.b. gibi bölümler var. Ben bu bölümlerden bir tanesini seçip lisans bölümüne geçsem 4 ay boşluk olmasına rağmen askerliğim tecil olur mu? Bunun için neler yapabilirim?

Şimdiden ilginize teşekkür ederim....

:confused::confused::confused::confused::confused: :confused::confused:

ÜweyS
01-08-2013, 11:36
1) 4 aylık bir dönemde seni çağırmazlar, rahatlıkla dgs sınavına girip tecilini yenileyebilirsin. ayrıca otomatik olarak 2 yıl tecil ettirilirsin. (29 yaşını geçmediğin sürece)

2) 2 yıldan sonra herhangi bir 4 yıllık bölüm okursanız otomatikmen tecilli sayılırsınız.