PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mezun Oldum Ama Askerlikle İlgili Bir Sorum Var

X-BODY
15-07-2013, 13:30
Merhaba arkadaşlar
Bu yıl kamu yönetimi bölümünden mazun oldum ve yüksek lisans için askerliğimi tecil ettirmek istiyorum. Sorum,
Askerlikle ilgili formun arka bölümünde "bu form son yoklama (muayene) olacaklar tarafından doldurulacaktır" diye yazan bir bölüm var. Bunu da doldurmam gerkiyor mu? Evetse, burada "kullandığınız ilaçlar" bölümü var. Ben antidepresan kullandığım için burayı işaretlersem şube işlemler sırasında beni askeri hastahaneye mi sevk edecek yoksa bunu da aile hekiminden halledebilir miyim?

NOT:: özel doktora gittiğim için ilaçları da parayla aldım bu yüzden sistemde gözükmüyorlar

X-BODY
15-07-2013, 23:00
Cevabı buldum arkdaşlar modlar isterlerse konuyu kilitleyebilir :)

fredi
16-07-2013, 20:00
Cevabı bizlerle de paylaşırsanız aynı sorundan muzdarip arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz :)

X-BODY
16-07-2013, 20:35
Cevabı bizlerle de paylaşırsanız aynı sorundan muzdarip arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz :)

Merhaba
Antidepresan kullandığımı yazdığım taktirde GATA'ya sevk edilip orada muayene olurmuşum. Durumum ağırsa erteleme verilebilirmiş. Tecil edeceğimden, burayı işaretlemeyeceğim. Bir de hazır koskoca Admini bulmuşken birşey sormak istiyorum::D
2 Yıllık Yüksek Lisans tecili için sağlık yoklaması/muayene gerekir mi Evetse önceden sağlık ocağında muayene olup evrakı alıp subeye öyle gideyim diyorum ??

Teşekkürler:)

fredi
16-07-2013, 21:42
Merhaba
Antidepresan kullandığımı yazdığım taktirde GATA'ya sevk edilip orada muayene olurmuşum. Durumum ağırsa erteleme verilebilirmiş. Tecil edeceğimden, burayı işaretlemeyeceğim. Bir de hazır koskoca Admini bulmuşken birşey sormak istiyorum::D
2 Yıllık Yüksek Lisans tecili için sağlık yoklaması/muayene gerekir mi Evetse önceden sağlık ocağında muayene olup evrakı alıp subeye öyle gideyim diyorum ??

Teşekkürler:)

Merhaba,
Yeni sistemde bu noktada nasıl bir yol izleyeceklerini askerlik şubesini arayarak sormanız çok daha sağlıklı olacaktır. Önceden tecil icin muayeneyi ayak üstü askerlik şubesinde bile yapıyorlardı ama artık her konuda aile hekimine sevk ediyorlar.

X-BODY
16-07-2013, 21:48
Merhaba,
Yeni sistemde bu noktada nasıl bir yol izleyeceklerini askerlik şubesini arayarak sormanız çok daha sağlıklı olacaktır. Önceden tecil icin muayeneyi ayak üstü askerlik şubesinde bile yapıyorlardı ama artık her konuda aile hekimine sevk ediyorlar.

Tamam çok teşekkürler :)

fredi
17-07-2013, 01:16
Tamam çok teşekkürler :)

Rica ederim. Bizlere de bu sene yaptırdığımız işlemleri paylaşmak konusunda epey görev düşecek, siz de yaşadıklarınızı paylaşırsanız sevinirim.