PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : acil yardım kafam çok karışık

emre_006
19-05-2013, 22:42
arkadaşlar merhaba ben ankara üniversitesi 2 yıllık turizm mezunuyum okulu bitirdikten sonra açıkögretime kayıt olmadan 2 yıl kendim şubeden askerliği 15.02.2014 yılına kadar tecil ettirdim daha sonra lisans tamamlamak için açıkögretime yazıldım şimdi ilk sorum: şuan anadolu üniversitesi bana tecil yaptırdımı eger yaptırdıysa benim 2 yıl tecil hakkım öldümü yoksa onu açıkögretim bittikten sonra tekrar kullanabiliyomuyum 2.bi sorumda açık ögretimde aynı sınıfta 2 yıl kalan ögrenci askere gidiyomuş bu doğrumu yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler kolay gelsin

_CaGLaR_
21-05-2013, 17:26
Yaşınız 29 u geçmediği sürece askerlik tecili yapılır. Diplomayı aldıktan sonra 2 yıl daha tecil hakkınız bulunmaktadır. Lakin diplomayı aldıktan sonra 29 yaşınızı geçiyorsanız tecil hakkınız olmaz. 2. sorunuza gelirsek 2 yıl üst üste kalma olayı kalktı . Artık sınıf geçme sisteminden çıkılıp ders geçme sistemine geçilmiştir. Sınıf tekrarı değil ders tekrarı yapılıyor. Artık tek kaide alınıyor aöf tecil işlemleri için 29 yaşını geçene kadar tecilinizi yapıyor. 29 yaşına geldiğinizde tecil hakkınız bitiyor. İyi günler.

emre_006
22-05-2013, 01:46
ilginiz için teşşekür ederim kolay gelsin iyi çalışmalar