PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dikey geçiş sınavı

SAMETEMAS
17-05-2013, 00:25
Selam ben samsunda fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümü okuyorum.Kafama takılan soruları açıklıyorum:
1. Dgs sınavına girmek mecburiyetindeyim?
2. 2 yılın sonunda ortalamam tutarsa yine Açıköğretimin 4 yıllık ilgili bölümüne dgs sınavına girmeden kayıt yapabilir miyim?
İlginiz için sizlere teşekkür ederim...

:confused:

in dubio pro reo
17-05-2013, 09:57
Selam ben samsunda fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümü okuyorum.Kafama takılan soruları açıklıyorum:
1. Dgs sınavına girmek mecburiyetindeyim?
2. 2 yılın sonunda ortalamam tutarsa yine Açıköğretimin 4 yıllık ilgili bölümüne dgs sınavına girmeden kayıt yapabilir miyim?
İlginiz için sizlere teşekkür ederim...

:confused:

Merhaba; eğer açıköğretimde 4 yıllık lisans programına dikey geçiş yapmak istiyorsanız; mezun olduğunuzda direkt açıköğretim bürosuna giderek, 4 yıllık lisans programına dikey geçiş yapabilirsiniz. Bu durumda fark dersleri de alarak,3.sınıftan öğrenminize devam edebilirsiniz. Anadolu Üniversitesi bünyesinde bir önlisans programında okumuş olsaydınız,fark dersleri dahi almanıza gerek olmazdı. Açıköğretimde dikey geçiş için sınava girmenize gerek yok. ( DGS adıyla bilinen sınav ise,örgün üniversitelerde lisans tamamlama yapmak isteyenler için farklı bir sınavdır. Örgünde hukuk,ilahiyat gibi branşlarda eğitim görmek isteyenlerin o sınava girmeleri şarttır.)Siz ise,açıköğretimde dikey geçiş için;sınava girmeksizin kayıt olabilirsiniz ve not ortalaması gibi herhangi bir şartı da yoktur. 120 kredilik dersi başarıyla verip 2 yıllık önlisans programından mezun durumda olmanız,aöf dikey geçiş için tek ve yeterli şarttır.