PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KPSS sınav ücreti arttı

vioLette
06-05-2013, 12:53
KPSS sınav ücreti arttı

KPSS Lisans kılavuzu 5 Mayıs 2013 tarihi gece yarısı itibariyle yayımlandı.

Başvurular 6-15 Mayıs 2013 tarihleri arasında alınacak sınav da 6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılacaktır. ÖABT sınav tarihi ise 14 Temmuz 2013'tür.

Yayımlanan kılavuza göre, sınav ücretlerinde arttırıma gidildi.

İşte yapılan artışın tablosal görünümü;

Sadece Cumartesi sabah oturumuna girecek adaylar
2012:35 TL 2013: 40 TL

Cumartesi sabah + diğer üç oturumdan herhangi
birine de girecek adaylar
2012:55 TL 2013: 80 TL

Cumartesi sabah + diğer üç oturumdan herhangi
ikisine de girecek olanadaylar
2012:75 TL 2013: 120 TL

Tüm oturumlara girecek adaylar
2012:95 TL 2013: 160 TL

Başvuru hizmeti ücreti
2012:3 TL 2013:3 TL

Yeni şifre edinme ücreti
2012:2 TL 2013:2 TL

Başvuru merkezinden fotoğraf yenileme ücreti
2012: -- 2013: 5 TL

ÖABT Sınav ücreti
2012: -- 2013: 40 TL

DışTicaret33
06-05-2013, 23:41
Gerçektende çok fazla, benimde ilk dikkatimi çeken başvuru ücretleri idi. Neyse, ben GK GY gireceğim sadece. :) Yine polisliği deneyelim bakalım.

vioLette
07-05-2013, 00:44
Ya ben ne yapayım YDS ye girmek zorunda kaldım, alan için, 50 TL ona verdim şimdi de 120 TL vereceğim sırf alan puanı için çektiğim sıkıntı 170 TL : )?
Haram ve bolca zıkkım ediyorum hakkımı.

DışTicaret33
07-05-2013, 22:02
Sen kazanırsın ablacım, takma kafana. ;)

vioLette
08-05-2013, 13:39
Sorun sadece ben değilim. Alana Eylül Ekim itibariyle çalışmaya başlayanlar oldu. Son dakikagolü gibi YDS ye girmeyenin alan puanı hesaplanamaz denildi. bir çoğu bunu bilmediği için bu sene alana giremeyecek ve dershaneye yazılanalr emek verip çalışanalrın çabaları boşa gidecek.Artı ing bilmeyenler yds ye girmek zorunda kaldı 50 tl verdi. peşinden alan puanında alım yapanların ing şartı istemediğini açıkaldılar. Ama halen alanpuanı için yds ye girme şartı koyuyorlar? HAdi bunu da geçtim üstüne konu değişikliği yapıp çalışan insnaların sınava girecek insanların psikolojisini bozuyorlar. Yıldırma politikası uyguluyorlar ki yine şu kadar kişi sınava girdi ama şu kadar alım oldu denilmesin diue. her sınav öncesi sınav stresi yetmezmiş gibi birde bunalrın yaptıklarına canımız sıkılıp moralimiz bozuluyor. Hadi benim işim varda çok şükür en azından tutunacak dalım var diyorum ya olmayanalr???Onların ana babası nasıl okutuyor nasıl çaba harcıyorlar.Kimi temizlikçi kimi inşaatcı. ama kazanan her zaman birilerine yakın olanların çocukları. Arada serpiştiriyorlar bizleride.

ÖSYM' nin ticarethane gibi çalışmasına çok kızıyorum.Adamlar resim yenilemeye bile para istiyor.İstemiyorum kardeşim resim yeniletmek.....

DışTicaret33
14-05-2013, 00:04
Sorun sadece ben değilim. Alana Eylül Ekim itibariyle çalışmaya başlayanlar oldu. Son dakikagolü gibi YDS ye girmeyenin alan puanı hesaplanamaz denildi. bir çoğu bunu bilmediği için bu sene alana giremeyecek ve dershaneye yazılanalr emek verip çalışanalrın çabaları boşa gidecek.Artı ing bilmeyenler yds ye girmek zorunda kaldı 50 tl verdi. peşinden alan puanında alım yapanların ing şartı istemediğini açıkaldılar. Ama halen alanpuanı için yds ye girme şartı koyuyorlar? HAdi bunu da geçtim üstüne konu değişikliği yapıp çalışan insnaların sınava girecek insanların psikolojisini bozuyorlar. Yıldırma politikası uyguluyorlar ki yine şu kadar kişi sınava girdi ama şu kadar alım oldu denilmesin diue. her sınav öncesi sınav stresi yetmezmiş gibi birde bunalrın yaptıklarına canımız sıkılıp moralimiz bozuluyor. Hadi benim işim varda çok şükür en azından tutunacak dalım var diyorum ya olmayanalr???Onların ana babası nasıl okutuyor nasıl çaba harcıyorlar.Kimi temizlikçi kimi inşaatcı. ama kazanan her zaman birilerine yakın olanların çocukları. Arada serpiştiriyorlar bizleride.

ÖSYM' nin ticarethane gibi çalışmasına çok kızıyorum.Adamlar resim yenilemeye bile para istiyor.İstemiyorum kardeşim resim yeniletmek.....

:D Döktürmüşsün ablacım. :D İnanır mısın hiçbir şey zerre kadar umrumda olmuyor artık. Çünkü yaşamaktan soğuttular. Ondan dolayıda ne olumlu nede olumsuz bir tepki veremiyorum ülkemizde yaşananlara. "Ölümden öte köy yok" düşüncesi yedi aydır beynimin içine yerleşmiş. :cool: Hani yanlış yoldayım, yanlış düşünceler içerisindeyim, biliyorum bunu ama bu halkada müstahak her şey. Bundandır ki sadece hayatımı bir şekilde idame edip geçinmeye çalışıyorum, başkada hiçbir şeyi kafama takmıyorum. Birlik & beraberlik kavramı olmadıkça da bu ülke refaha hiçbir zaman kavuşmayacaktır. Gelen tüketecek, giden tüketecek bu ülkeyi.

vioLette
14-05-2013, 11:54
Tek diyeceğim Allah yardımcımız olsun.Artık bende bıktım valla.İnsanları anlamak ayrı dert bir şeyler anlatmak ayrı dert.Birbirini anlamayan insanların arasında kaldık.

Nemesis
14-05-2013, 13:05

Şu resim yeniletmeye bile para istiyorlar ya bu maddeyi gördüğümde baya bi gülmüştüm :D

bayrak16
14-05-2013, 13:55
okul kodu olarak 1010 mu seçeceğiz ilk defa lisans olarak giriyorum açıköğretim olmasının bi farkı olacak mı kodlarda

vioLette
14-05-2013, 18:49
okul kodu olarak 1010 mu seçeceğiz ilk defa lisans olarak giriyorum açıköğretim olmasının bi farkı olacak mı kodlarda

İlk müracaatınızı liselerden yapacaksınız.Parayı yatırıp Başvuru kabul eden okula müracaat etmeniz gerekmektedir.Onlar yardımcı olacaklar sistemden doluldurup.