PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aöf 4.sınıf ve askerlik sorunu

buraksandal
16-04-2013, 15:49
arkadaşlar merhaba.4.sınıftayım.29 yaş sınırından ötürü yoklama kaçağı pozisyonundayız.nelere dikkat etmeliyim bu süreçte onu sormak istiyorum.mesela ehliyete yazılıyım diyorum.yazılırken sabıka kaydı falan götürmek gerekiyor.sonuçta savcılıktan alacaz bu belgeyi.sisteme bi kimlik numarası girilecek en nihayetinde.bi sıkıntı olurmu sizce.ne dersiniz?

_CaGLaR_
16-04-2013, 19:39
Sicil kaydınızda çıkacağını düşünmüyorum. Lakin Riskli durumdasınız dikkat etmekte fayda var.

buraksandal
17-04-2013, 19:20
Sicil kaydınızda çıkacağını düşünmüyorum. Lakin Riskli durumdasınız dikkat etmekte fayda var.

şimdi nasıl yapacaz.zaten sabıka kaydını başkasına aldırırım diye düşünüyorum.ehliyet sınavıda finallerden 1,5 sonra.sorun olmaz gibi geliyor.

_CaGLaR_
17-04-2013, 19:48
Noterden vekalet isterler başkasına aldırırsan. Ben ehliyet almak için değilde söyle bir durum geldi başıma anlatayım. 20 gün yoklama kaçağı durumuna düştüm. Açıköğretim kayıt tarihleri yüzünden. O arada kaza yaptım.Kazadan sonrada ufak çaplı bir tartışma yaşandı. Hem trafik polisi hemde karakol ekibi gbt baktılar. Bir sorun çıkmadı görünmedi yani :)

buraksandal
18-04-2013, 02:20
Noterden vekalet isterler başkasına aldırırsan. Ben ehliyet almak için değilde söyle bir durum geldi başıma anlatayım. 20 gün yoklama kaçağı durumuna düştüm. Açıköğretim kayıt tarihleri yüzünden. O arada kaza yaptım.Kazadan sonrada ufak çaplı bir tartışma yaşandı. Hem trafik polisi hemde karakol ekibi gbt baktılar. Bir sorun çıkmadı görünmedi yani :)

sorun olmaz o zaman.ben hep şöyle düşündüm.acaba diyorum askeriye tüm devlet kurumlarına habermi gönderiyor.şu şu kişiler yoklama kaçağı durumunda,herhangi bi şekilde gelirlerse veya işte sisteme kimlik numaralarıyla giriş yaparlarsa haber verin şeklinde bi sistemlerimi var acaba.

buraksandal
20-04-2013, 21:59
başvuruyorum o zaman.başka ekliyeceğiniz bişey varmı arkadaşlar...