PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tecil ile ilgili bir soru ....

mythteam
10-04-2013, 15:06
Arkadaşlar öncelikle merhaba nasılsınız ?

Bir sorum olacak
Ben tecil hakkımı iki senelik olanı yapmıştım. Ancak aynı zamanda AÖF kamudayım.
Geçen sene sınıf tekrarı yaptım.
Diyelimki bu senede kaldım. Kaçkez kalırsak okuldan uzaklaştırılırız ? Ve Aöfnin tecil hakkıda gidermi ?

_CaGLaR_
10-04-2013, 18:16
Merhaba, kendi adıma iyiyim teşekkürler. Hoşgeldiniz.

1111 SAYILI ASKERLİK KANUNUNDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLERE İLİŞKİN SIKÇA SORULAN SORULAR

SORU 14 : Okuyanların askerlikleri hangi yaşa kadar ertelenecektir?

CEVAP 14 : Öğrencilerin askerlikleri 29 yaş sonu esas alınarak okullarda okudukları sürece ertelenecektir.

SORU 15 : 29 yaşını doldurduğum halde öğrenciliğim devam ediyor ise askerlik nedeniyle okuldan ilişiğim kesilecek mi?

CEVAP 15 : 29 yaşından büyüklerin askerlikleri öğrencilik nedeniyle ertelenmeyecektir. Bu durumdaki yükümlülerin okullarından ilişikleri kesmeleri istenmeyecek, ancak askerlik dönüşü öğrenimine kaldıkları yerden devam edebilmelerine imkân tanınmaktadır.

SORU 16 : Açık öğretim veya uzaktan eğitim yapanlar ile açık öğretimde üst üste aynı sınıfta iki yıl kalanların askerlikleri ertelenecek mi?

CEVAP 16 : Öğrencilerin askerlik ertelemesinde, devam mecburiyeti veya açık öğretimde üst üste aynı sınıfta iki yıl kalma gibi bir şart aranmayacaktır.

http://www.asal.msb.gov.tr/

Milli savunma bakanlığı asker alma resmi sitesinde bu cevap veriliyor.

Kredili sistemdede sınıfta kalma gibi bir durum yok. Ders tekrarı var artık . 29 yaşınızı geçmediğiniz sürece ve 7 yılı aşmadığınız sürece asker teciliniz devam edecektir. Siz tecil hakkınızı ne kadar yaparsanız yapın. Aöf öğrenci olduguna dair belgeyi bulunduğunuz ildeki asker alma merkezine gönderir. He bazen aksaklıklar olabilir takibi yapılması gerekir.

mythteam
11-04-2013, 16:53
CEVAP 16 : Öğrencilerin askerlik ertelemesinde, devam mecburiyeti veya açık öğretimde üst üste aynı sınıfta iki yıl kalma gibi bir şart aranmayacaktır.

Bu sene kalmam halinde bir problem yok ozaman.

Cevap için teşekkür ederim kardeşim. Çok sağol.

_CaGLaR_
11-04-2013, 18:50
Rica ederim. Evet Milli savunma bakanlığı sitesinde sıkça sorulan sorular bölümünde bu cevabı vermiş.