PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çok acele yardım lütfen....

SAMETEMAS
05-02-2013, 00:06
Değerli Açıköğretim arkadaşlarım;
Benim sıkıntılı bir askerlik durumum var. Ben Çanakkale 18 Mart Üinversitesinde okuyorum. Ancak ikinci Üniversite olarak da Açıköğretimden okuyorum. Ben Çanakkale 18 Mart Üniversitesinden kaydımı sildirmek istiyorum. Normalde 2014 kadar askerliğim tescilliymiş ancak kaydımı silince tescilimde kalkıcağını duydum. Açıköğretime sordum şuan askerliğim Çanakkale 18 Mart Üniversitesinden tescilliymiş. Çanakkaleden kaydını sildir bize kaydını sildirdiğine dair belge getir tecilini buradan devam ettirelim diyorlar ancak samsunda yaşadığımdan dolayı çanakkaleye kaydımı silmek için gitmeye imkanım yok. Kargo ile istesem kaydımı buraya gelmesi 4 günü bulurmuş. Şimdi benim sorum şu sizlere;
1.Kaydım silindiğinde o 4 gün arada beni askere çekmek gibi bir durum olur mu?
2. Çanakkalede 2 yıllık okuyorum, açıköğretimde de 2 yıllık okuyorum. Çanakkaleden kaydımı aldırdığımda Açıköğretim 2 yıllık olmasına rağmen
askerliğimi tescil eder mi? (Bu soru benim için daha çok önemli)
3.Çanakkaleden kaydımı sildirdiğimde hiç uğraşmayıp direk öğrenci belgesini alıp askerlik şubesine gidip askerliğimi tescil ettirmem mümkün mü ?

Arkadaşlar lütfen bilen bir kişi tarafında cevaplanırsa sevinirim.Üç gündür uyayamıyorum.Askerlik şubeside anlattı ancak pek bişey anlamadım.
Kullanıcı adım SAMETEMAS bu adrese yazarsanız sevinirim...
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim...
Sevgi ve Saygılarımla...

ÜweyS
05-02-2013, 12:20
1.Kaydım silindiğinde o 4 gün arada beni askere çekmek gibi bir durum olur mu?
kaydınızı aöfye aldırdığınız müddetçe öyle bir durum olmaz.

2. Çanakkalede 2 yıllık okuyorum, açıköğretimde de 2 yıllık okuyorum. Çanakkaleden kaydımı aldırdığımda Açıköğretim 2 yıllık olmasına rağmen askerliğimi tescil eder mi? (Bu soru benim için daha çok önemli)
eder tabi.

3.Çanakkaleden kaydımı sildirdiğimde hiç uğraşmayıp direk öğrenci belgesini alıp askerlik şubesine gidip askerliğimi tescil ettirmem mümkün mü ?
olmaz öncelikli olarak tecili aöfye almanız gerek