PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SORU - AçıkÖğretim Ve Tecil

koray461
01-02-2013, 01:47
merhaba , benim celp ayım mayıs , bana geçen hafta yoklama kagıdı geldi ve bugun açıkögretim kayıt yaptırdım bana ogrenci durumumun 1 ay içerisinde aktif olacagı söylendi ve o zaman tecil ettirebilecegimi duydum bazı arkadaşlarımdan ,şimdi benim asıl ögrenmek istediğim ben bana söylenen şubatın ilk haftasının sonuna kadar bana tanınan muayne sanırım bu gideyim mi yoksa ögrenci durumum aktif olduktan sonra ögrenci belgemi alıp tecil ettirmeye mi gideyim ve tecil ederler mi ?

Bana en kısa sürede yardımcı olursanız sevinirim..

İlginiz için teşekkürler arkadaşlar

_Cemil_
01-02-2013, 02:27
anadolu üniversitesi kayıt yaptıran ögrencileri için ögrenci belgelerini askerlik subelerine gönderiyor ve tecil işleminiz yapılıyor normalde ancak bazen bu göndermelerde aksaklıklar yasanabiliyor ve ulasmayan ögrenci belgesi yüzünden yoklama kacagı durumuna düsebiliyorsunuz, bu nedenle a.ö.f büronuzdan ögrenci belgenizi alabiliceginiz ilk gün ilk iş olarak askerlik subesine götürüp tecil işleminizi gerceklestirebilirsiniz. tabi 29 yasa kadar.

koray461
01-02-2013, 22:40
hocam ben açıkögretim lise kayıt oldum dediğim gibi 1 ay sonra aktif oluyor dio ögrenciliğim ama benim yoklama bildirim tarihim şubatın ilk haftasının son gününe kadar , şimdi ben gideyim muayne olayım mı yoksa 1 ay sonra ögrenciliğim aktif olduktan sonra ek2 belgemi alıp askerlik şubememi gideyim böyle böyle gelmedi yoklamam ögrenciyim diye ?

Onur2717
21-03-2013, 03:04
Lise son sınıf okuyorum. Askerlik kağıdım bu yıl içinde gelicek. Ama ben üniversite sınavına 1 yıl daha hazırlanmak istiyorum. Askerliğimi tecil ettirebilir miyim ? Yardımcı olursanız sevinirim.

ÜweyS
21-03-2013, 17:29
Lise son sınıf okuyorum. Askerlik kağıdım bu yıl içinde gelicek. Ama ben üniversite sınavına 1 yıl daha hazırlanmak istiyorum. Askerliğimi tecil ettirebilir miyim ? Yardımcı olursanız sevinirim.

liseden sonra 2 yıl daha tecil hakkınız vardır. sınava 2 yıl daha hazırlanabilirsiniz ;)