PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çok acil yardım

Kaanjk
08-11-2012, 13:59
Merhaba Arkadaşlar

1987 doğumluyum ben 2010 da AÖF ye kayıt yaptırdım ilk dönem hazırlıkta 2 dersten geçtim. Geçen gün aöf bürosunu aradığımda 3. sınıfta olduğumu söylediler. 2010-2011 yılında 2 dönemde kayıt yaptırdım 2 ders geçtim. Sonra dondurdum ve kayıt yaptırmadım 1 yıl kanadadaydım. Şuan türkiyedeyim ve vizeye başvurdum tekrar vizeyi alamazsam kayıt yaptıracağım.

2 yıllık yüksekokuldan sonra askerliğimi 2 yıl özel olarak ertelettim aöf ye kaydolmadan.

Şuanda aralık 30 da erteleme sürem bitiyor ve şubatta askere gitmem gerekiyor. Geçen sene askerlik şubesine gittiğimde aöf den hiçbi kağıt gitmemişti.

1-) Bu senede dondurursam 2 yıl üst üste dondurmuş olacağım. Askerden kaçak olurmuyum

2-) yurtdışına gidersem açıköğretime kaydolmadan dönüşte kaçak mı sayılırım.

3-) yoksa 29 yaşına kadar hiçbişey yaptırmazsam hiçbişey olmazmı?

4-) kayıt yaptırıp bu sene ve yurtdışına gidersem sınıfta kalmış olacağım erteleme bozulurmu?

Birisi çok acil cevap verebilirmi çok teşekkür ederim

_Cemil_
08-11-2012, 21:24
okula kayıt yaptırıp ögrencilik haklarınızı devam ettirmeniz durumunda 29 yasınıza kadar tecil sorunu yasamazsınız.

Kaanjk
25-11-2012, 04:27
Arkadaşlar çok acil sıkıntım büyük bakaya kalacağım bi bakarmısınız.

Perşembe günü askerlik şubesine gittim ve askerliğimi erteletmediler. erteleme sürem bu yılın sonu.

Açık öğretime 3 yıl önce kayıt yaptırdım. İlk yıl hazırlık sınıfıydı ve sınıfı geçtim, fakat aöf bürosu askerlik şube müdürlüğüne hiçbi kağıt göndermemiş ve beni okuyor olarak saymıyor askerlik şubesi. 2. ve bu yılda kaydımı yaptırmadım çünki geçen yıl yurtdışındaydım bu yılda 5 gün sonra yurtdışına gideceğim için kaydımı yaptırmadım.

Şuandaki ertelemem 2 yıllık yüksekokul mezunu olduğumdan dolayı. Askerlik şubesindeki komutan açık öğretimimi saymıyor ve askerliğimi ertelemiyor okuldan kaydımı alıp yinede erteleyemeyeceğimi söylüyor. Bakaya kalıp çok büyük ceza ödeyeceğimi söyledi.

Ne yapmam lazım, askerlik kanununun 1111 okudum ve böyle bişey yazmıyor. tek sorun aöf ye 2 yıl üst üste kayıt yaptırmamış olmammış. Şuanda kayıt tarihleride geçti ve kayıt yaptıramıyorum. 4 gün sonra yurtdışında olacağım pazartesiden sonra 3 gün içinde bu işi çözmem lazım. Lütfen yardım