PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askerlik Tecili hakkında

burak_17
18-10-2012, 14:31
Selamlar,

Soracağım soru hakkında çok fazla bilgi var forumda. Detaylı anlatımlar mevcut forumda hemfikiriz öğrencilik devam ettiği sürece 29 yaşına kadar tecil var. Ancak benim durumum hakkında kesin bir soru/cevap göremedim.

Ben Açıköğretim halkla ilişkiler 2. sınıf öğrencisiyim. Bu sene de sınıfta kaldım ve normal şartlarda öğrenciliğim bitiyordu. Ancak yeni yasaya göre harcımı 22 ekimde yatırırsam öğrenciliğim devam ediyor ve askerliğim tecil ediliyormuş. Bu doğrumudur benim içinde geçerli bir durummudur? Açıköğretimde 4. yılım bu arada.

Ayrıca askerlik şubesine öğrencilik belgemi benmi göndericem yoksa üniversitemi göndericek?

Şimdiden teşekkürler.

comox_live
18-10-2012, 16:02
Arkadaşım dediğin gibi 29 yaşın bitimine kadar tecillisin, sorun yok kayıt yaptırabilirsin. Askerlik bürosuna hiç bişey yollamanada gerek yok sen okumaya devam et... Bu arada 29 yaşından sonra tecil hakkın kalmıyor, yine okumaya devam edebilirsin okulu bitiresiye kadar, merakta etme açıköğretime parayı yatırdığında otomatik kaydın oluyor, kimse kayıt yenilemeyi iptal edemez çünkü 29 yaş ve üzeri çok insan var buda demek oluyorki çok para demek, kimse bundan vazgeçmez rahat ol... :))) 29 yaşına kadar okulu bitiremezsen eğer yapacak bişey kalıyor yoklama kaçağına düşüsersin oda o kadar bartılcak kadar da büyük bişey değil, okulu bitir öyle askere git kardeş...

burak_17
18-10-2012, 16:40
Çok teşekkür ediyorum. Kafamda ufak bir prüz kalmıştı o da silinmiş oldu. Tabiki derdim 29 yaşına kadar beklemek değil ancak yapmam gereken bazı şeyler var vakit gerekiyor =)