PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tecil hakkında

Muratkosova1
11-10-2012, 13:35
Arkadaşlar ben 1.sınıfta kaldım 1.sınıfın kalma hakkını kullandığım yıl 2.sınıfa 2 tane borçlu ders ile geçtim, o yıl 2 dersimî ve diğer bazı derslerimi veremeyerek tekrar kaldım, 2.sınıfta olduğum için 1 yıl kalma hakkım vardı onuda kullandım bu yıl tekrar kaldım.kısacası 1.sınıfı 2 yıl 2.sınıfı borçlu olarak 2 yıl okudum.toplamda 4.senemdeyim ama 2.sınıftayım.ben size durumumu anlattım, sorum ise açıköğretim her sene tecil işlemini otomatik yapıyorken ben 2 yıl üst üste kaldığım için açıköğretim karışmıyormuş kayıt yenilendikten sonra kendileri tecil başvurusu yapıyormuş bu arada kayıt yenilendikten sonra askerlik şubesine gidip benim kendimin tecil yaptırması gerekiyormuş, eğer şube yenilerse tecili 1 ay sonra falan açıköğretim de tecil başvurusu yapıyomuş, size sorum şu " teciller yıllık mı yapılıyor yani 31 Aralık tarihine kadar mı yoksa örnek veriyorum 20 Ekim tarihine kadar mı ? Yoksa her insan da değişik tarihlermi oluyor ?

fredi
11-10-2012, 14:09
Teciller yıllık olarak yapılır ve Ekim ayına kadar olan süreci kapsar. Açıköğretim Fakültesinde okuyan herkes için aynısı geçerlidir. Ayrıca, yeni kanuna göre 29 yaşına kadar askerliğiniz otomatik olarak tecil edilecektir, aynı sınıfta 2 yıl üstüste kalmış olmanız bu duruma engel değildir.

Muratkosova1
11-10-2012, 15:30
Peki şunu soracam ben aöf bürosundaki görevliyle görüştüm kendisi 22 Ekim de kayıt yaptırıp ardından askerlik şubesine gitmemi önerdi çünkü 2 yıl üst üste kalanların tecil işlemlerini aöf yapmıyormuş direk kişinin askerlik şubesi ile kendi arasında oluyormuş, peki bu 22 Ekim e kadar ben tecilli gözükmüyorsam yani tecilim bittiyse yada aöf kayıtım henüz yenilenmediği için askerler almaya gelebilirler mi ?

fredi
11-10-2012, 15:40
Peki şunu soracam ben aöf bürosundaki görevliyle görüştüm kendisi 22 Ekim de kayıt yaptırıp ardından askerlik şubesine gitmemi önerdi çünkü 2 yıl üst üste kalanların tecil işlemlerini aöf yapmıyormuş direk kişinin askerlik şubesi ile kendi arasında oluyormuş, peki bu 22 Ekim e kadar ben tecilli gözükmüyorsam yani tecilim bittiyse yada aöf kayıtım henüz yenilenmediği için askerler almaya gelebilirler mi ?

Ekim ayına kadar olan süreci kapsar derken ben eksik cümle kurmuşum Ekim ayı da tecilinize dahildir. Bu noktada bir sıkıntı yaşamazsınız. Büronuzdan aldığınız bilgideki gibi kayıt işleminden sonra rahatlıkla askerlik şubesine gidebilirsiniz.

Muratkosova1
11-10-2012, 16:08
Dostum son olarak şunu soracam bu Ekim ayını kapsama olayı herkeste aynımı ? Mesela bazı arkadaşlarımın tecili 31 Aralık tarihine kadr bir arkaşımın da 1 Ekim tarihine kadar olduğunu söylediler bana, onlarda yeni öğrenmiş, ayrıca ben kendi durumumu ilk mesajımda yazmıştım sence tecil yaptırabilirmiyim sorunsuzca.