PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asker Kaçağı Durumuna Düşmeden Açıköğretime Devam Edebilir Miyim?

madurum82
02-10-2012, 21:06
Ben 1999 yılında 2 yıllık halklailişkilere bölümüne girdim 2003 yılında bitirdim, 2004 yılında işletme'ye 3. sınıftan girdim ve son 3 senedir tek dersle okuyorum, ilk sınav 57-büt.43) bu senede 47,20 puanla kaldım.

1. Sorum; 1 soru yani 3 puan için kaldım:( buna itiraz hakkım vs tekrar sınav hakkım var mı_?

2. Sorum; bütün planlarımı bu sene bitip kısa dönem askerlik için yapmıştım, yaş ocak'ta 31 olacak, şimdi ben herhangi bir gbt yani asker kaçağı durumuna düşmeden bir yıl daha okuyabilirmiyim.

bu iki konuda yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar, ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

fredi
02-10-2012, 21:40
Merhaba,
1 - Herhangi bir itiraz hakkınız bulunmuyor. İtiraz etseniz bile sonuçlar 2 kez kontrol ediliyor şeklinde cevap alıyorsunuz.
2 - 29 yaşından sonra askerliğinizi tecil ettirememektesiniz.
Bu noktada benim tavsiyem askere gidip, askerde de kaldığınız dersi vererek mezun olmanızdır. Askerdeyken de sınavlara girip, mezun olabilirsiniz.

madurum82
02-10-2012, 22:17
yani bu senede kayıt yaptırıp 2 sınavda bitirip kısa dönem yapabilirmiyim_? yok o hakkım gitti mi_? yani ben 29 yaş olayını yeni öğrendim ben bu sene 30 yaşında yani tecilsiz okumuş oldum bu senede aynısını yapabilirmiyim yoksa evden alıp askere paket mi ederler onu merak ediyorum sadece..:(

orhande
02-10-2012, 23:21
yani bu senede kayıt yaptırıp 2 sınavda bitirip kısa dönem yapabilirmiyim_? yok o hakkım gitti mi_? yani ben 29 yaş olayını yeni öğrendim ben bu sene 30 yaşında yani tecilsiz okumuş oldum bu senede aynısını yapabilirmiyim yoksa evden alıp askere paket mi ederler onu merak ediyorum sadece..:(

Öğrenci profilinize girdiğinizde askerlik durumunuz tecilli yazıyorsa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Ya da tecil süreniz henüz dolmamışta olabilir, bunu sadece askerlik şubenizden öğrenebilirsiniz...

madurum82
03-10-2012, 00:42
Öğrenci profilinize girdiğinizde askerlik durumunuz tecilli yazıyorsa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Ya da tecil süreniz henüz dolmamışta olabilir, bunu sadece askerlik şubenizden öğrenebilirsiniz...

şu anda baktığımda tecilli olarak gösteriyor ama ben 2003 yılından beri askerlikle ilgili herhangi bir işlem yapmadım. inşallah dediğiniz gibidir. eğer öyle ise 2 sınavda işi bitirip kısa dönem olacağım inşallah.:o