PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 29 Yaşını Doldurunca Askerlik Tecili

comox_live
02-10-2012, 19:11
Arkadaşlar 29 yaşımda 3 sınıf bitecek ve askerlik durum belgesi alamayacağımı biliyorum... Benim burada sormak istediğim nokta ise şudur = Açıköğretimde 29 yaşım bittiğinde kayıt yenileme yaparak sınavlara girebilirmiyim. Ayrıca 29 yaşım bittiğinde açıköğretim benden belge isteyecekmi...

orhande
02-10-2012, 21:39
Arkadaşlar 29 yaşımda 3 sınıf bitecek ve askerlik durum belgesi alamayacağımı biliyorum... Benim burada sormak istediğim nokta ise şudur = Açıköğretimde 29 yaşım bittiğinde kayıt yenileme yaparak sınavlara girebilirmiyim. Ayrıca 29 yaşım bittiğinde açıköğretim benden belge isteyecekmi...

29 yaşından sonra askerliğinizi AÖF tecil etmeyecektir. Öğrenciliğiniz devam etse bile askerlik noktasında sıkıntı yaşarsınız. Bu durumu da askerlik şubeniz ile çözmeniz gerekiyor, çünkü bazı arkadaşlarımızda gördük ki 29 yaşında tecil ettirebildiler ve mezun olduktan sonra askere gittiler. Çünkü 29 yaşını doldurmuş olsanızda tecil tarihinizin belli bir süresi oluyor...

comox_live
03-10-2012, 00:16
Orhande açıklaman için saol ama ben cevabımı tam olarak alamadım :)

Açıköğretimde 29 yaşım bittiğinde kayıt yenileme yaparak sınavlara girebilirmiyim

orhande
03-10-2012, 02:01
Orhande açıklaman için saol ama ben cevabımı tam olarak alamadım :)

Girebilirsiniz ama askerde !!!

Onun dışında tecil sürenizi askerlik şubeniz ile görüşmelisiniz. Çünkü bazen görüyoruzki 29 yaşını geçen kişilerinde askerlik şubelerine hiç uğramamış olmalarına rağmen askerlik problemi olmadan okula devam edebiliyorlar…

http://www.acikogretim.gen.tr/asker-kacagi-durumuna-dusmeden-acikogretime-devam-edebilir-miyim-t43723.html

Örneği vermiş olduğum konuda mevcut...

comox_live
03-10-2012, 13:44
Orhande peki kayıt yeniletip sınavlara kaçak olarak girebilirmiyim

orhande
03-10-2012, 17:25
Orhande peki kayıt yeniletip sınavlara kaçak olarak girebilirmiyim

Girebilirsiniz fakat sıkıntı olur mu bilemem, askerlik şubenizle görüşmelisiniz...