PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Önlisans Mezunuyum Askerliğim Tecil Olur Mu?

atahandgr
28-09-2012, 17:42
Merhaba arkadaşlar ben 2 yıllık üniversiteyi yarım dönem kalarak mart ayında bitirdim ve askerlik şubesine de uğramadımdan dolayı tecil tarihimi bilmiyorum. Askerlik şubesine gittiğimde bir sıkıntıyla karşılaşır mıyım acaba ve tecil işlemi yaparlarmı ??

orhande
28-09-2012, 17:46
Merhaba arkadaşlar ben 2 yıllık üniversiteyi yarım dönem kalarak mart ayında bitirdim ve askerlik şubesine de uğramadımdan dolayı tecil tarihimi bilmiyorum. Askerlik şubesine gittiğimde bir sıkıntıyla karşılaşır mıyım acaba ve tecil işlemi yaparlarmı ??

Tek sıkıntı şu olur eğer tecil tarihiniz geçtiyse ve yoklama kaçağı durumuna düştüyseniz askerlik muayenesi olmanızı isterler. Fakat bu yeniden tecil olmayacağınız anlamına gelmez, sınavsız dikey geçiş yaparak ya da özel olarak iki yıl tecil hakkınızı kullanabilirsiniz. Yine de en net bilgiyi askerlik şubenizden alabilirsiniz, daha fazla ertelememenizi tavsiye ederim...

atahandgr
28-09-2012, 17:48
Yardımınız için teşekkürler

orhande
28-09-2012, 17:56
Yardımınız için teşekkürler

Rica ederiz,

fakat şunuda ilave edeyim

geçenlerde sizin durumunuza benzer bir üyemiz aynı şekilde askerlik şubesine gittiğinde askerlik muayenesi yaptırmadan tecil etmişler. O yüzden şubeye gitmeden emin olamıyoruz, durumlar değişiklik gösterebiliyor...

atahandgr
28-09-2012, 19:07
Rica ederiz,

fakat şunuda ilave edeyim

geçenlerde sizin durumunuza benzer bir üyemiz aynı şekilde askerlik şubesine gittiğinde askerlik muayenesi yaptırmadan tecil etmişler. O yüzden şubeye gitmeden emin olamıyoruz, durumlar değişiklik gösterebiliyor...

Anladım demek istediğinizi en kısa sürede gidip işi hallediyim teşekkürler