PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İkinci Üniversite Askerlik Tecil Ediyor Mu?

y.coskun
28-09-2012, 16:53
Merhabalar. Ben radyoloji önlisans mezunuyum mezun olduktan sonra 2 yıl tecil ettirdim askerliğimi ve tecilim şubat 2013 te bitiyor AÖF'e nasıl ve ne zaman kayıt yaptırmalıyım ? 2. üniverste diye geçen bölümlere kayıt yaptırdığımda askerliğim tecilleniyor mu? henüz askere gitmek için hazır değilim önerileriniz için teşekkür ederim.

haziran 1990 doğum.

orhande
28-09-2012, 17:13
Merhabalar. Ben radyoloji önlisans mezunuyum mezun olduktan sonra 2 yıl tecil ettirdim askerliğimi ve tecilim şubat 2013 te bitiyor AÖF'e nasıl ve ne zaman kayıt yaptırmalıyım ? 2. üniverste diye geçen bölümlere kayıt yaptırdığımda askerliğim tecilleniyor mu? henüz askere gitmek için hazır değilim önerileriniz için teşekkür ederim.

haziran 1990 doğum.

İkinci üniversite ile tecil edilmiyor, önlisans mezunu olduğunuz için sınavsız dikey geçiş yaparak yani lisans tamamlama ile askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

https://kayit.anadolu.edu.tr

Yukarıdaki linkte DİKEY GEÇİŞ'e tıklayarak interneter üzerinden önkayıt yaptırıyorsunuz. Kayıtlar 01 Ekim - 19 Ekim 2012 tarihleri arasındadır…

İKTİSAT
ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ
KAMU YÖNETİMİ
MALİYE
ULUSLARARASI İLİŞKİLER
İŞLETME
KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

bölümlerine geçiş yapabilmektesiniz.

29 yaşına kadar eğitim gerekçesiyle askerliğiniz tecil edilecektir, 29 yaşından önce lisans mezunu olursanız bir daha tecil ettirebilmek için yüksek lisans yapmanız gerekir. Onun dışında 2 yıl özel tecil hakkınızıda kullandığınız için tecil şansınız kalmayacaktır. Ayrıntılı bilgiyi askerlik şubeniz ile görüşerek edinebilirsiniz...

y.coskun
28-09-2012, 17:42
İlginiz için teşekkür ederim. öncelikle bu bilgi paylaşım forumu çok hoşuma gitti. çok faydalı buluyorum.

Bu gün aöf bürosuna gittim, ve bana bölümümün 2+2 tamamlamasının bulunmadığını söylediler (benim kastım 2+2 den herhangi bir lisans mezunu olmak şu an mesleğime yeni atandım ve çalışmaktayım.) lisans okumaya 1. sınıftan başlamak için sınava girmem gerekiyor heralde ve bir sorumda şu ki şubatta tecilim bitiyor haziranda sınav var kayıt eylül gibi olacak sıfırdan başlamak için. sizce bu süre zarfında tecilli olmadığım için bir problem yaşar mıyım önerilerinizi beliyorum yardımınız için çok teşekkür ederim.

orhande
28-09-2012, 17:53
İlginiz için teşekkür ederim. öncelikle bu bilgi paylaşım forumu çok hoşuma gitti. çok faydalı buluyorum.

Bu gün aöf bürosuna gittim, ve bana bölümümün 2+2 tamamlamasının bulunmadığını söylediler (benim kastım 2+2 den herhangi bir lisans mezunu olmak şu an mesleğime yeni atandım ve çalışmaktayım.) lisans okumaya 1. sınıftan başlamak için sınava girmem gerekiyor heralde ve bir sorumda şu ki şubatta tecilim bitiyor haziranda sınav var kayıt eylül gibi olacak sıfırdan başlamak için. sizce bu süre zarfında tecilli olmadığım için bir problem yaşar mıyım önerilerinizi beliyorum yardımınız için çok teşekkür ederim.

Radyoloji yada Tıbbi Görüntüleme Teknikeri olarak bende kılavuzda göremedim.

TIBBİ İSTATİSTİK VE BİLGİSAYAR
TIBBİ LABARATUAR TEKNİKLERİ
TIBBİ LABORATUAR
TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER

ben yinede dikey geçiş tarihlerinde yukarıda verdiğim internet adresine girerek şansınızı denemenizi öneririm.

Evet lisans 1. sınıftan başlayabilmeniz için YGS'ye girmeniz gerekmektedir. İkinci üniversite olarak kayıt yaptırdığınızda da askerlik tecil edilmemektedir.

Mezun olduktan sonra 2 yıl tecil hakkınızı kullandığınızdan dolayı özel tecil hakkınız şu an için bulunmuyor. Fakat tam iki yıl süresini doldurmamış olabilirsiniz ve askerlik şubenize giderek bu durumu izah ederek maksimum ne kadar süre tecil ettirebileceğinizi öğreniniz. Ve Radyoloji önlisans diplomanız ile AÖF'de herhangi bir bölüme dikey geçiş yapamayacağınızdan tam emin olunuz...

ts1967ts
28-09-2012, 18:38
İkinci üniversite ile tecil edilmiyor, önlisans mezunu olduğunuz için sınavsız dikey geçiş yaparak yani lisans tamamlama ile askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

https://kayit.anadolu.edu.tr

Yukarıdaki linkte DİKEY GEÇİŞ'e tıklayarak interneter üzerinden önkayıt yaptırıyorsunuz. Kayıtlar 01 Ekim - 19 Ekim 2012 tarihleri arasındadır…

İKTİSAT
KAMU YÖNETİMİ
MALİYE
ULUSLARARASI İLİŞKİLER
İŞLETME
KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

bölümlerine geçiş yapabilmektesiniz.

29 yaşına kadar eğitim gerekçesiyle askerliğiniz tecil edilecektir, 29 yaşından önce lisans mezunu olursanız bir daha tecil ettirebilmek için yüksek lisans yapmanız gerekir. Onun dışında 2 yıl özel tecil hakkınızıda kullandığınız için tecil şansınız kalmayacaktır. Ayrıntılı bilgiyi askerlik şubeniz ile görüşerek edinebilirsiniz...kardeş ben elektronik haberleşme bitirdim lisans tamamlama ile 3.sınıftam başlamak istiyorum ne zaman,nerden ve hangi işlemleri yapmam gerekiyor kayıt için bilgilendirebilir misin çok teşekkür ederim

birde unutmuşum hangi bölümleri seçebilirim acaba ?

orhande
28-09-2012, 18:57
kardeş ben elektronik haberleşme bitirdim lisans tamamlama ile 3.sınıftam başlamak istiyorum ne zaman,nerden ve hangi işlemleri yapmam gerekiyor kayıt için bilgilendirebilir misin çok teşekkür ederim

birde unutmuşum hangi bölümleri seçebilirim acaba ?

https://kayit.anadolu.edu.tr adresinden 01 Ekim - 19 Ekim 2012 tarihleri arasında DİKEY GEÇİŞ linkine tıklayarak internetten ön kayıt yapacaksınız. Gerekli evrak ve işlemleri o gün başvuruyu yapmış olduğunuz yerden öğrenebilirsiniz...

İKTİSAT
KAMU YÖNETİMİ
MALİYE
ULUSLARARASI İLİŞKİLER
İŞLETME
KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

bölümlerine geçiş yapabilmektesiniz...

ts1967ts
28-09-2012, 19:14
çok teşekkür ederim

y.coskun
28-09-2012, 19:41
https://kayit.anadolu.edu.tr adresinden 01 Ekim - 19 Ekim 2012 tarihleri arasında DİKEY GEÇİŞ linkine tıklayarak internetten ön kayıt yapacaksınız. Gerekli evrak ve işlemleri o gün başvuruyu yapmış olduğunuz yerden öğrenebilirsiniz...

İKTİSAT
KAMU YÖNETİMİ
MALİYE
ULUSLARARASI İLİŞKİLER
İŞLETME
KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

bölümlerine geçiş yapabilmektesiniz...

Ben sizin verdiğiniz bilgi üzerine AÖF bürosuna gittim fakat bölümüm Tıbbi görüntüleme ve ya radyoloji diye listede olmadığı için geçiş yapamıyormuşum tecil bitmesine 5 ay var daha ama ben ne yapacağımı bilmiyorum :S sinirlerim çok bozuldu. 2. üniverstede tecil etmiyormuş. başka sebeplerden dolayıda tecil hakkım yokmuş bana söylenene göre...

orhande
28-09-2012, 21:27
Ben sizin verdiğiniz bilgi üzerine AÖF bürosuna gittim fakat bölümüm Tıbbi görüntüleme ve ya radyoloji diye listede olmadığı için geçiş yapamıyormuşum tecil bitmesine 5 ay var daha ama ben ne yapacağımı bilmiyorum :S sinirlerim çok bozuldu. 2. üniverstede tecil etmiyormuş. başka sebeplerden dolayıda tecil hakkım yokmuş bana söylenene göre...

Evet, malesef başka türlü tecil hakkı tanınmıyor. Eğer askerlik şubenize giderseniz başka bir yöntem mevcut ise yardımcı olacaklardır...

Vettori
23-12-2012, 22:20
merhabalar.bi sorum olucaktı.yaşım 27 bu sene 4.sınıf iktisattayım.şu anda 2015 ocağa kadar tecil hakkım var.acaba okulu bitirirsem bu tecil hakkımı kullanabilirmiyim.yoksa direk askeremi alırlar.teşekkürler

_Cemil_
24-12-2012, 22:51
merhabalar.bi sorum olucaktı.yaşım 27 bu sene 4.sınıf iktisattayım.şu anda 2015 ocağa kadar tecil hakkım var.acaba okulu bitirirsem bu tecil hakkımı kullanabilirmiyim.yoksa direk askeremi alırlar.teşekkürler

daha önce kullanmadıysanız mezun olduktan sonra kullanabiliceginiz 2 yıl tecil hakkınız bulunmaktadır. bu tecil hakkınızı kullanarak askerliginizi max 2 yıl daha erteleyebilirsiniz.