PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. Döneme Tek Dersim Kaldı Tecil Gerekir Mi?

sezerv
21-09-2012, 01:18
Arkadaşlar merhaba. Açıköğretim değilde örgünde okuyorum Anadolu üniversitesi 2 yıllık önlisans. 2 yılımı doldurdum, sadece tek dersim kaldı mezun olabilmek için oda 2.dönem dersi dolayısıyla 1.dönem boş kalıyor ve ben kayıt yenileme yaptırmadım. Okuluma sordum, öğrenci işleri tecile gerek yok dedi sekreterlik tecile gerek var dedi. Tecile gerek var mı yokmu anlayamadım, çok saçma değilmi sonuçta ben 2.dönem okula devam edeceğim ve tecil hakkımı kullanmak istemiyorum :o

Eğer tecil gerekiyorsa para yatırıp kayıt yenileceğim (2.öğretim okuyorum). Oda yarın son gün sizlerden acil yardım bekliyorum. Tecil hakkımı kullanmak istemiyorum.:o

Teşekkürler..

orhande
21-09-2012, 01:44
Eğitim gerekçesiyle askerliğinizi tecil ettirebilmeniz için ÖĞRENCİ gözüküyor olmalısınız.
Askerlik şubeniz ile iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır...

sezerv
21-09-2012, 02:03
Araştırmalarım sonucunda sorgusuz süalsiz tecil ettirebilirsiniz yazıyor. İlla öğrenci gözüküyor olmak şart mı ?

Ayrıca bu sene DGS sınavları için dershaneye yazıldım ve kasımda başlıyor dershanem. Tecil için bu gerekli bir evrakmıdır bu.

Tecil yaptırmamam için sanırım illa kayıt yenileme yaptırmam gerekecek, bu dönem dersim olmasa bile. Ne saçma.

orhande
21-09-2012, 02:19
Araştırmalarım sonucunda sorgusuz süalsiz tecil ettirebilirsiniz yazıyor. İlla öğrenci gözüküyor olmak şart mı ?

Ayrıca bu sene DGS sınavları için dershaneye yazıldım ve kasımda başlıyor dershanem. Tecil için bu gerekli bir evrakmıdır bu.

Tecil yaptırmamam için sanırım illa kayıt yenileme yaptırmam gerekecek, bu dönem dersim olmasa bile. Ne saçma.

Onun dışında okul kaydınızı sildirip tecil ettirebilirsiniz, fakat öğrenci olarak tecil ettirmek daha mantıklı...