PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mezun Oldum Ne Yapmam Gerekiyor?

ribella
18-09-2012, 15:22
merhaba,
az önce sınav sorularını inceledim ve %99 4 yıllık işletmeden mezun oldum. ama bundan sonra ne yapılacağıyla ilgili hiçbir bilgim yok. diploma, tecil vs..

ayrıca askerlik şubesine gideceksem eğer oradaki işlemler hakkında da yardımcı olabilecek varsa memnun olurum.

teşekkürler.

orhande
18-09-2012, 18:17
merhaba,
az önce sınav sorularını inceledim ve %99 4 yıllık işletmeden mezun oldum. ama bundan sonra ne yapılacağıyla ilgili hiçbir bilgim yok. diploma, tecil vs..

ayrıca askerlik şubesine gideceksem eğer oradaki işlemler hakkında da yardımcı olabilecek varsa memnun olurum.

teşekkürler.

http://www.asal.msb.gov.tr web sayfasını ziyaret ederek ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.
Yanınızda götürmeniz gereken evraklar vb. durumlar yazmaktadır...

ribella
18-09-2012, 19:18
bulamadım :)

sehzade5986
19-09-2012, 15:35
bulamadım :)

Mezun olduktan sonra aof bürosundan diplomanı alıp askerlik şubesine gideceksin

ribella
19-09-2012, 18:26
Mezun olduktan sonra aof bürosundan diplomanı alıp askerlik şubesine gideceksin

muayene falan oluyor musun, uğraştırıyorlar mı yani?

orhande
19-09-2012, 18:30

Askerlik muayenesi oluyorsunuz tabiki...

DışTicaret33
20-09-2012, 12:03

Ben bundan önce iki defa tecil hakkı kullandım. Her ikisinde de muayene yaptırdılar askere gitmeyecek olmama rağmen. :) Fazla uğraşmıyorsun aslında, bu tamamen askerlik şubenin hızı ile alakalı bir durum. Çoğunlukla sistemleri kitleniyor ve bir iki gün gelmediği oluyor. :)

orhande
20-09-2012, 12:04
Ben bundan önce iki defa tecil hakkı kullandım. Her ikisinde de muayene yaptırdılar askere gitmeyecek olmama rağmen. :) Fazla uğraşmıyorsun aslında, bu tamamen askerlik şubenin hızı ile alakalı bir durum. Çoğunlukla sistemleri kitleniyor ve bir iki gün gelmediği oluyor. :)

Sistemin ve memurların ağır çalışması gerçekten sıkıntılı bir durum...

seckin35
20-09-2012, 12:35

ben gittiğimde yarım saatte tüm işlerim bitmişti

Mamba88
20-09-2012, 17:57
arkadaşlar bir sorum olucak ben 1988 doğumluyum 2010 yılında önlisasntan mezumoldum liseden sonra tecil ettirmiştim askerliği önlisanstanmezun oluktan sonrada tecil etirdim2 yıl tecil belgemde 2013 2. ayına kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakınca yok yazıyor. bu sene aöf kayıt yaptrcam dikeygeçiş herhangibir sorunla karşılaşırmıyım askerlik yöünden tekrar tecil hakkım oluyormu

orhande
20-09-2012, 18:44
arkadaşlar bir sorum olucak ben 1988 doğumluyum 2010 yılında önlisasntan mezumoldum liseden sonra tecil ettirmiştim askerliği önlisanstanmezun oluktan sonrada tecil etirdim2 yıl tecil belgemde 2013 2. ayına kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakınca yok yazıyor. bu sene aöf kayıt yaptrcam dikeygeçiş herhangibir sorunla karşılaşırmıyım askerlik yöünden tekrar tecil hakkım oluyormu

Bir sorun olmaz, zaten tecilli gözüküyorsunuz.
Öğrencilik hakkınızı elde ettikten sonra da eğitim gerekçesiyle askerliğiniz tecil edilmeye devam edecektir...

Jose
08-10-2012, 00:30
Muayeneyi oradamı yapıyorlar yoksa artık aile hekimindenmi alıyoruz ?