PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhaba Bir Sorum Olacaktı?

aykut..
11-09-2012, 10:20
21-04-1993 dogumluyum askerlik şubesinden askerliğimi tecil ettirmek zorundamıyım ? Muayene falan hiç birşey olmadım. Eve kağıt falanda gelmedi askerlikle ilgili. üniversiteye kayıt olduktan sonra üniversite halledermi bu işi merak ediyorum ?

DışTicaret33
11-09-2012, 11:18
21-04-1993 dogumluyum askerlik şubesinden askerliğimi tecil ettirmek zorundamıyım ? Muayene falan hiç birşey olmadım. Eve kağıt falanda gelmedi askerlikle ilgili. üniversiteye kayıt olduktan sonra üniversite halledermi bu işi merak ediyorum ?

AÖF tecil etmiyor ama örgün üniversitelerin bir çoğu bu işi öğrenciye bırakmadan hallediyor. Askerlik durumunu öğrenmek için şubene uğrayabilirsin.

vioLette
12-09-2012, 00:55
Kardeşim 1990 doğumlu bu zamana kadar kendisi bildirmedi hiç.Sanırım okul gönderiyor.

_Cemil_
12-09-2012, 01:43
açıköğretim de dogum yılına göre tecil işlemini yürüttügü ögrenciler var ama cokta saglam olmayabiliyor ögrenci belgesi göndermedikleri durumlar olusup yoklama kacagı durumuna düsmenize sebep olabiliyor bunuda okulu bitirdiginizde farkedebiliyorsunuz cogu zaman ve askere gittiginizde mahkemeye cıkmak ve ufakta olsa para cezasına carptırılma gibi durumlar olusabılıyor en iyisimi ögrenci belgesini alıp askerlik subesine götürerek bu işlemi kendiniz yaptırmanız.