PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AÖF Askerlik Tecili Hakkında

oknglr
10-09-2012, 22:26
Öncelikle merhabalar bu ilk mesajım Kısaca durumumu anlatayım ve sizlerden yorumlarınızı bekliyorum

18/12/1985 Doğumluyum . İlk muayenem geldiğinde gidip yaptırmıştım
2005/2006 senesinde sakarya üni 2 yıllık mekatronik bölümüne girdim. '. dönemde bazı nedenlerden ayrıldım. Bu süreçte askerlik şubesine falan gitmedim. Daha doğrusu ne yapmam gerektiğini bilmiyorum otomatik olarak 2 yıl tecilimiz var diye duymuştum nekadar dogru yanlış bilmiyorum.Tabi şimdi dusununce okulu bitirmedim ne tecili diyorum kendi kendime.
aradan yaklaık 2 sene geçti ve ben çıkan af ile okula geri dönmek istedim askerlik durum belgesi istediler. Ve tekrar İstanbul sütlüce taraflarındaki askerlik şubesine gittim durumu belirttim. Herhangi bir sorun çıkmadı hani asker kaçağısınız 2 yıl boyunca nerdeydiniz gibi sorulardan çekinmiştim fakat direk durum belgesini verdiler. Okula yazıldım . Ve 2 yıllık bölüm baştan başlayarak 7 dönem devam etti. Bu sene bitirdim çok şükür : ) Kütahya daki AÖF bürosuna gittim . Dikey geçiş hakkımın olduğunu söylediler. Yani sınava falan girmeden direk kayıt olaibliyorum fakat istenen belgelerde yine Askerlik durum belgesi var. Ve ben yine korkmaya başladım acaba belgeyi vermeyip askere çağırırlarmı beni diye.

Konu hakkında bilgisi olanlar yorumlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

DışTicaret33
11-09-2012, 11:27
Dostum ilk okulu bıraktığın için 2 yıl otomatik tecil edilmiş. :) Şaşıracak bir durum yok. AÖF'de de kayıt sildirdin mi 2 yıl tecil hakkı veriliyor çünkü. Doğrudur, AÖF'e sınavsız geçiş ile kayıt yaptırırsan yine sorun olmaz. Çünkü önlisansı yeni bitirdiğiniz için yine size 2 yıl tecil hakkı verilecek. O süreyi kullanıp lisans AÖF'e kayıt olacaksınız. AÖF bitince yine 2 yıl tecil hakkınız bulunuyor. :) Başarılar...

oknglr
11-09-2012, 17:40
Dostum ilk okulu bıraktığın için 2 yıl otomatik tecil edilmiş. :) Şaşıracak bir durum yok. AÖF'de de kayıt sildirdin mi 2 yıl tecil hakkı veriliyor çünkü. Doğrudur, AÖF'e sınavsız geçiş ile kayıt yaptırırsan yine sorun olmaz. Çünkü önlisansı yeni bitirdiğiniz için yine size 2 yıl tecil hakkı verilecek. O süreyi kullanıp lisans AÖF'e kayıt olacaksınız. AÖF bitince yine 2 yıl tecil hakkınız bulunuyor. :) Başarılar...

Cevap için teşekkürler içime su serpildi biraz :D

Peki hemen şubeye gidip belgeyi almalımyım yoksa dikey geçiş kayıtları ayın 1inde ozamanımı beklemelimiyim