PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Kayıt ve Askerlik

sakarya15
03-09-2012, 02:48
Arkadaslar benim evime yoklama kacagı olduguma dair ptt den bir mektup geldi. Ve bu sene açıkögretim e kayıt işlemlerim için '' Askerlik Çagına Gelmiş Erkek Ögrencilerden Askerlik Belgesi '' diye bir belge istediler. Ancak askerlik şubesine gidince bu belgeyi almamda problem olur mu ? Çünkü ögrenci olarak gözükmüüyorum ! acill

orhande
03-09-2012, 03:19
Arkadaslar benim evime yoklama kacagı olduguma dair ptt den bir mektup geldi. Ve bu sene açıkögretim e kayıt işlemlerim için '' Askerlik Çagına Gelmiş Erkek Ögrencilerden Askerlik Belgesi '' diye bir belge istediler. Ancak askerlik şubesine gidince bu belgeyi almamda problem olur mu ? Çünkü ögrenci olarak gözükmüüyorum ! acill

Askerlik Şubenize gidip yoklama kaçağı durumunuz ortadan kaldırmanız gerekir ve AÖF'ye kayıt olacağınızı beyan etmelisiniz. Ona göre size yol göstereceklerdir ve AÖF'ye kaydınız gerçekleştiğinde de öğrenci olarak askerliğiniz tecil edilecektir...

sakarya15
03-09-2012, 03:32
Askerlik Subesinde bir problem yaşamam herhalde ?

orhande
03-09-2012, 03:33
Askerlik Subesinde bir problem yaşamam herhalde ?

Hayır yaşamazsınız, yoklama kaçağı durumuna düşmek hemen yaka-paça askere alınacağınız anlamına gelmez. En kötü şartlarda bile askerlik muayenenizi olur özel tecil hakkınızı kullanabilirsiniz…

29 yaşına kadar da öğrenci olduğunuz takdirde askerliğiniz tecil edilecektir...

sakarya15
03-09-2012, 03:34
Okul kazandıgımla ilgili bir belge götürmem gerekir mi acaba ?

http://auzef.istanbul.edu.tr/media/13992/ygs_yeni_kayit_kilavuzu_30_agustos_2012_yo_.pdf

burada istedikleri belgeler var

ayrıca Ön kayıt işlemi yapamıyorum ! çok kötü bir sistem !

orhande
03-09-2012, 03:59
Okul kazandıgımla ilgili bir belge götürmem gerekir mi acaba ?

http://auzef.istanbul.edu.tr/media/13992/ygs_yeni_kayit_kilavuzu_30_agustos_2012_yo_.pdf

burada istedikleri belgeler var

ayrıca Ön kayıt işlemi yapamıyorum ! çok kötü bir sistem !

Verdiğiniz link İstanbul Üniversitesi Açıköğretim için, siz oraya mı yerleştiniz. Anadolu Üniversitesi ile farklılıklar olabilir, 2012-2013 kılavuzları henüz yayınlanmadı.

Anadolu Üniversitesi Kılavuzları: http://www.anadolu.edu.tr/aos/kilavuzlar.aspx

Okulu kazandığınızla ilgili bir belge götürmeniz iyi olacaktır, internet çıktısıda olur diye düşünüyorum.

Ön-Kayıt yok, ne yazık ki kayıt tarihlerini beklemek gerekiyor...

sakarya15
03-09-2012, 04:01
evet istanbul üniversitesi açık ögretim kazandım

sakarya15
03-09-2012, 04:02
Istanbul üniversitesi açık ve uzaktan eğitim fakültesi, i.ü. Beyazıt yerleşkesi, vezneciler,fatih
istanbul

orhande
03-09-2012, 04:03
evet istanbul üniversitesi açık ögretim kazandım

Hayırlı olsun, o halde yarın mesai saatleri içerisinde öncelikle İstanbul Üniversitesi Açıköğretim birimi ile telefonla iletişime geçip ayrıntılı bilgi almaya çalışınız yol göstereceklerdir diye düşünüyorum. Belki sizin durumunuzda olanlar için bir belge ibraz ediyor olabilirler…

İstanbul Üniversitesi Öğrenci Destek Hattı: 0212 440 00 44