PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 Yıllık MYO ve AÖF

Muhasebeci06
02-09-2012, 14:57
herkeze iyi forumlar 28.07.1992 dogumluyum Meslek yüksek okulundan 25.06.2012 tarihinde mezun oldum Şimdiye kadar askeriyeye tecil yoklama için gitmedim bildiginiz üzere eylülün 10 unda aöf iktisat işletme internet kayıtları başlıyor aöfden direk tecil ediliyormu suanki durumum kafamı karıştırıyor ...!!!

orhande
02-09-2012, 20:39
herkeze iyi forumlar 28.07.1992 dogumluyum Meslek yüksek okulundan 25.06.2012 tarihinde mezun oldum Şimdiye kadar askeriyeye tecil yoklama için gitmedim bildiginiz üzere eylülün 10 unda aöf iktisat işletme internet kayıtları başlıyor aöfden direk tecil ediliyormu suanki durumum kafamı karıştırıyor ...!!!

Askerlik şubenizden size yoklama kaçağı olduğunuza dair bir evrak gelmediğine göre problem yok. Yeni yasalaşan kanuna göre 29 yaşına kadar öğrenci olduğunuz müddetçe askerliğiniz tecil edilecektir. Fakat siz yinede askerlik şubenizden tecil durumunuzu kontrol edebilir, problem varsa şu tarihten itibaren öğrenci olacağınızı ibraz edebilirsiniz...

Askerlik tecil işleminizde bir problem olmayacaktır...

erenkr
07-09-2012, 13:04
Merhabalar,
hiç bir yerden net bilgi alamadım ama anladıgım kadarıyla siz bilgi sahibisiniz.
Ben 2 yıllık aöf halkla ilişkiler ögrencisiyim.toplamda 4. yılıma girdim.2.sınıfı 2.kez okuyorum. yarın 2 dersten bütünlemeye giricem.Eğer 2 dersim kalmıştı onları veremezsem okuldan mı atılıcam?4 yıllık emeğim çöpe mi gidicek?
Yoksa 2.sınıfı 3.kez okuma hakkım var mı? sadece bunu ögrenmek istiyorum.Yeni yasa geregi tecilde sıkıntı olmuyomuş.henuz yaşım 25 cunku.
Cevaplarsanız cok sevinirim.cok teşekkürler :/

orhande
07-09-2012, 18:53
Merhabalar,
hiç bir yerden net bilgi alamadım ama anladıgım kadarıyla siz bilgi sahibisiniz.
Ben 2 yıllık aöf halkla ilişkiler ögrencisiyim.toplamda 4. yılıma girdim.2.sınıfı 2.kez okuyorum. yarın 2 dersten bütünlemeye giricem.Eğer 2 dersim kalmıştı onları veremezsem okuldan mı atılıcam?4 yıllık emeğim çöpe mi gidicek?
Yoksa 2.sınıfı 3.kez okuma hakkım var mı? sadece bunu ögrenmek istiyorum.Yeni yasa geregi tecilde sıkıntı olmuyomuş.henuz yaşım 25 cunku.
Cevaplarsanız cok sevinirim.cok teşekkürler :/

Okuldan atılma gibi bir durumunuz olmaz, öğrenciliğiniz devam eder...

Askerlik tecilinde de 29 yaşına kadar sıkıntı yaşamazsınız...