PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Açıköğretime Kayıt ve Tecil

imemine
13-08-2012, 23:40
Merhaba arkadaşlar

ben sakarya üniversitesinin uzaktan öğretim programına 2008 de girdim ve 4.yılımı tamamlamış bulunuyorum okulda 2 dersten kaldığım için mezun olamadım. (normalde okul 2 senelik meslek yüksek okulu)

bu sene ygs'ye girip açıköğretim felsefe tercihinde bulundum, muhtelemen bölüme girecem ama iki sorum var.

şuan da tecil tarihim ekim 2012 olarak görünüyor, eğer myo'dan kayıdımı sildirip açıköğretime kayıt yaptırırsam bir problem olur mu?

sanırım askerlikle ilişiği yoktur belgesi istiyor aöf. ekim 2012 de tecili bitecek birine verir mi şube bunu? aöf'e kayıt olurken problem olmasından çok korkuyorum eğer kayıdımı sildirirsem.

valla inanın kafam çok karıştı.

birde şu var sanırım myö'den kaydımı sildirmesem 29 yaşına kadar kayıdımı yenilesem sanırım askerliği tecil ettiriyorlar yeni kanuna göre, doğru mudur?

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

belirtmeyi unutmuşum. 90 doğumluyum.

orhande
14-08-2012, 07:22
MYO'dan kaydınızı sildirmediğiniz sürece ve okul sizi öğrencilikten atmadığı sürece 29 yaşınıza kadar askerliğiniz tecil edilebilir...

Diğer sorunuz için 444 10 26'yı arayarak ilinizdeki AÖF büronuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz...

imemine
14-08-2012, 23:33
peki myö kaydını sildirirsem aöf'e kayıtta problem olur mu acaba?

ekim 2012 de tecilim bitiyor normal şartlarda.

orhande
15-08-2012, 17:01
peki myö kaydını sildirirsem aöf'e kayıtta problem olur mu acaba?

ekim 2012 de tecilim bitiyor normal şartlarda.

MYO kaydınızı sildirdikten sonra askerlik tecili için AÖF'de 4 yıllık bir bölüm okumanız gerekiyor...

imemine
15-08-2012, 20:35
açıköğretim 4 yıllık lisans bölümü tercihinde bulundum zaten.

myö'den kayımı sildiririp aöf'e yazılırsam bir problem olmaz yani?

dediğim gibi 30 ekim'e kadar tecilli şu anda myö sayesinde.

birde aöf'e kaydolurken "askerlikle ilişkisi yoktur" belgesi istiyorlar galiba

bana bu durumda verirler mi şubeden?

özlo
26-08-2012, 19:36
2012 2013 kayıt tarihi net olarak hangi tarih .birde internetten kayıt nedir.bilgisi olan varsa memnun olurum..

orhande
27-08-2012, 16:43
2012 2013 kayıt tarihi net olarak hangi tarih .birde internetten kayıt nedir.bilgisi olan varsa memnun olurum..

2012 - 2013 Yeni Kayıt Zamanı 10 Eylül Pazartesi - 28 Eylül Cuma tarihleri arasındadır…

https://www.anadolu.edu.tr/ogrenci_isleri/akademik_takvim/ao_takvim_2013.aspx
Yukarıdaki linkten takibini yapabilirsiniz…

İnternetten kayıt: kayıt tarihleri başladığında bazı işlemler internet üzerinden yapılmaktadır. Örneğin kişisel bilgilerinizi doldurup öğrenci formunuzu internet üzerinden çıktı alıyorsunuz ve o belgeyle AÖF Bürosuna gidip kaydınızı yaptırıyorsunuz...

orhande
27-08-2012, 18:06
+
+
+

Merhaba

Arkadaslar Ben acik ogretime 1 sene ara vermek zorunda kaldim ve bu 1 sene ekim 2011 yilindan bu yana yoklama kacagi gorunmekteyim ama ben askerligimi kayit yenileme yapip tecil ettirmek istiyorum. okuldan kaydim silinmedi ama askerlik subesine okulumun donduruldugu hakkinda evrak gitmis. askerlik subesini aradim ogrenci belgesini getirin tecil ettirelim dediler 27 yasindayim ve kayit yenileme tarihi ne zaman bilgiye ihtiyacim var askerligi tecil ederlermi uzatirlarmi yoksa askeremi gonderirler suan zaten yurt disinda kacak olarak kalmaktayim bilgilerinize ihtiyacim var ? tesekuurler.

2012 - 2013 dönemi kayıt yenileme: 22 Ekim Pazartesi - 16 Kasım Cuma tarihleri arasındadır…

https://www.anadolu.edu.tr/ogrenci_isleri/akademik_takvim/ao_takvim_2013.aspx

Açıköğretim öğrenciliğiniz devam ettiği sürece 29 yaşına kadar eğitim gerekçesiyle askerliğiniz tecil edilecektir...

vuslat50
27-08-2012, 18:16
+
+
+

2012 - 2013 dönemi kayıt yenileme: 22 Ekim Pazartesi - 16 Kasım Cuma tarihleri arasındadır…

Açıköğretim öğrenciliğiniz devam ettiği sürece 29 yaşına kadar eğitim gerekçesiyle askerliğiniz tecil edilecektir...

Cok tesekurederim bir sorum daha var ben suan yurt disindayim kayit yenilme isleminden sonra ailemden birisi askerlik subesine gidip ogrenci belgesini verip askerligimi uzattirabilir mi yoksa sahsen benim mi gitmem gerekiyor.

Soyle bir sorum daha var egerki kendim gidersem hava alanina indigimde yoklama kacagi die direk askere alirlar ?

Bunun icin ne yapmam gerekir ?

orhande
27-08-2012, 18:22
Cok tesekurederim bir sorum daha var ben suan yurt disindayim kayit yenilme isleminden sonra ailemden birisi askerlik subesine gidip ogrenci belgesini verip askerligimi uzattirabilir mi yoksa sahsen benim mi gitmem gerekiyor.

Soyle bir sorum daha var egerki kendim gidersem hava alanina indigimde yoklama kacagi die direk askere alirlar ?

Bunun icin ne yapmam gerekir ?

Bunun cevabını bağlı olduğunuz askerlik şubesine ailenizden birisini göndererek öğrenebilirsiniz. Buradan olur ya da olmaz diyerek sizi yanlış yönlendirmek istemeyiz.

Özel aranan kişi olmadığınız takdirde havaalanında askerlik için durdurulacağınızı zannetmiyorum. Fakat yinede kesin bir bilgiye sahip değilim, mevzuatı askerlik şubenizden öğrenebilirsiniz diye düşünüyorum...

vuslat50
27-08-2012, 18:28
Anladim tesekkur ederim oyle bir aranma kiriterim yok ama soyle bir problem dogdu askerlik subesini aramistim yeni askerlik kanunulari cikmadan once aradigimda subedeki bir memur bana sizin gelmeniz gerektigini soyledi daha sonra ki yeni askerlik kanunu ciktiktan sonra subeyi aradigimda bir komutanla gorusmustum onun ailenden birini gonderip askerligini uzattirabilirsin demisti celiskide kaldim ve sunuda ekledi turkiyeye girdiginizde yoklama kacagi diye yakalanirsiniz dedi o yuzden kafam allak bullak evlilik yaptim ve turkiyede 3 ay kadar kalmam gerekir vize bekleyecegim o surecte 1 senelik askerlik teciline ihtiyacim var.

orhande
27-08-2012, 18:34
Anladim tesekkur ederim oyle bir aranma kiriterim yok ama soyle bir problem dogdu askerlik subesini aramistim yeni askerlik kanunulari cikmadan once aradigimda subedeki bir memur bana sizin gelmeniz gerektigini soyledi daha sonra ki yeni askerlik kanunu ciktiktan sonra subeyi aradigimda bir komutanla gorusmustum onun ailenden birini gonderip askerligini uzattirabilirsin demisti celiskide kaldim ve sunuda ekledi turkiyeye girdiginizde yoklama kacagi diye yakalanirsiniz dedi o yuzden kafam allak bullak evlilik yaptim ve turkiyede 3 ay kadar kalmam gerekir vize bekleyecegim o surecte 1 senelik askerlik teciline ihtiyacim var.

O halde ailenizden (babanızı) askerlik şubesine gönderip, sizinde yurt dışında olduğunuzu belirterek işlemi gerçekleştirebilmesini sağlamaktan başka bir çare görünmüyor...

vuslat50
27-08-2012, 18:37
kayit yenilme yaptiktan sonra okul tecil icin askerlik subesine belge gondermesi gibi bir durum yok mu ?

orhande
27-08-2012, 18:41
kayit yenilme yaptiktan sonra okul tecil icin askerlik subesine belge gondermesi gibi bir durum yok mu ?

Normal şartlarda kaydınızı yeniledikten sonra askerlik tecil işleminiz AÖF Büroları tarafından yapılmaktadır. Yani öğrenci belgeleriniz askerlik şubelerine şubeler tarafından gönderilmektedir. Fakat siz yinede durumunuzu beyan ederek büronuzla görüşür, olabilirliği takdirde kendinizde götürebilirsiniz...

vuslat50
27-08-2012, 18:43
Normal şartlarda kaydınızı yeniledikten sonra askerlik tecil işleminiz AÖF Büroları tarafından yapılmaktadır. Yani öğrenci belgeleriniz askerlik şubelerine şubeler tarafından gönderilmektedir. Fakat siz yinede durumunuzu beyan ederek büronuzla görüşür, olabilirliği takdirde kendinizde götürebilirsiniz...

tesekkurler.