PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Önlisans+AÖF+Tecil

alonerose
31-07-2012, 03:10
selam arkadaşlar .Ben 1988 doğumluyum.2004-2005 senesınde liseden mezun oldum.1,5 sene sonra askerlık muayenesıne gırdım tecıl ettırdım.daha sonra 2007-2008 senesınde 2 yıllık örgün eğitimde okula basladım ve 2008-2009 yılı yaz okulunda bıtırdım.aynı sene tekrar öss den 2 yıllık bır bolum kazandım.2 yıllık bıtırıp tekrar bı 2 yıllık okula basladım oda orgun egıtım dı.sonra ılk okudugum 2 yıllık okulun tecılı bıttı ve bana tekrar teblıgat geldı.tekrar muayene oldum ve 2 yıl tecıl hakkın war dedıler.bende tecıl ettırdım.o okulun tecılıyle bu 2 yıllıgı bıtırdım.nerdeyse.2011-2012 nın subatında bıttı tecılım.ve bana askerlık subesınden 2 kere aynı okulu bıtırdıgın ıcın 2. okudugun okuldan tecıl hakkın yok demişlerdi..ancak lısans okursan acık veya orgun farketmez o zaman tekrar tecıl olursun demişlerdi.bende ösym ye kayıt yaptırmıstım sene basında.sınaw sonuclanasıya kadar tecıl ettıler ösym basvuru belgesıyle.yanı 22 agustos 2012 ye kadar.sımdı sınaw sonuc belgesıyle 4 yıllık bır okula gıdebılecek puanı alıp almadıgıma bakıp eylule kadar erteleyecekler.eylulde de bı lısans programına kayıt yaptırmıssam tekrar tecıl olucam.

benım sormak ıstedıgım ben sımdı okudugum herhangı bı 2 yıllık bolumden acıkogretımde 2 yıl uzerıne okuyarak lısans mezunu olacak sekılde kayıt yaptırsam (tercıhlerımı o sekılde yapsam) eylulde tekrar tecıl olmamda bı sorun cıkar mı ?

alonerose
01-08-2012, 12:57
cevap verebılecek kımse yok mu bu forumda ?

DışTicaret33
01-08-2012, 14:06
Lisansa geçiş yapabilirsiniz. O zaman eğitiminiz lisans olarak görüneceği için askerlik şubeniz tekrar 2 yıllık tecil yapacaktır. Zaten askerlik şubenize götürmek için bürodan öğrenim belgesi alacaksınız. Öğrenim belgesinde şu isimli şu soyadlı kişi bizim lisans bölümü öğrencimizdir yazıyor. Yani lisans sayılıp tekrar tecil ettirebiliyorsunuz.