PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AÖF'den Kaydımı Sildirip Örgün'e Kayıt Yaptırma

gkhn_122
30-07-2012, 02:05
Selamün aleyküm arkadaşlar. Çok dertli, sıkıntılı bir sorum var. Belki de benim başıma gelen çok az kişinin başına gelmiştir veya tam aksine bazılarınız bu sorunla boğuşuyorsunuzdur. Neyse çok uzatmadan sorularıma geçeyim.

Ben bu sene açıköğretim 1.sınıfta okuyorum. Fakat 1 sene kaldım ve bu aynı sınıfta ikinci yılım. Şimdi bu sene YGS'ye girdim ve yüksek bir puan aldım. Ve örgün eğitime gitmek istiyorum. İmkansızlıklardan dolayıda devlet yurduna yerleşicem. Ancak devlet yurdu şartları arasında Açıköğretim Fakültesinin 1-2 bölümleri haricinde diğer bölüm öğrencilerinin kaydı yapılmıyor diyor. Yani mecbur AÖF kaydımı sildiricem. Fakat bu seferde üniversiteye kaydım olmaz. Asker kaçağı veya yoklama kaçağı görünürüm.

Sorum şu: AÖF kaydımı sildirip, nedensiz yere, okumadan askerliğimi belli bir süre erteleyebilir miyim ?

Kaydımı ağustos 20de sildiricem. 3 Eylülde örgüne kayıt olcam. Arada sadece 13 gün var. Ama bu 13 gün başıma fena sardı. Sizce ne yapmalıyım ? Forumda okuduğuma göre 1 veya 2 yıl sebepsiz tecil ettiriliyormuş. Muayene falan olunuyormuş.

Arkadaşlar şimdiden cevap ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim Allah hepinizden razı olsun.

DışTicaret33
08-08-2012, 12:10
Kayıt sildirdiğiniz takdirde 2 yıl tecil hakkı verildiğini biliyorum ben. Diğer sorularına yanıt veremeyeceğim kardeşim, net bilgim yok çünkü. Kolay gelsin.