PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İkinci Üniversite ve Tecil

gyro
24-07-2012, 03:33
Bu sene aöf Halkla İlişkiler ve Tanıtım dan mezun oldum, 4 senede bitirdim okulu. Bu sene de Felsefe okumak istiyorum. Askeriye bana lisans seçtiğimde tecil hakkı tanıyor mu ? Veya genel olarak bi tecil hakkı tanıyor mu ?

Sonuç olarak ÖSS ye de girdim, İÜ veya Eskişehir AÖF düşünüyorum...

Bu arada son harcı da yatırıp, diplomamı almadım daha. tecil olacaksa da diploma veya mezuniyet belgesi ile mi askeri şubeye gideyim ?

orhande
24-07-2012, 03:55
Bu sene aöf Halkla İlişkiler ve Tanıtım dan mezun oldum, 4 senede bitirdim okulu. Bu sene de Felsefe okumak istiyorum. Askeriye bana lisans seçtiğimde tecil hakkı tanıyor mu ? Veya genel olarak bi tecil hakkı tanıyor mu ?

Sonuç olarak ÖSS ye de girdim, İÜ veya Eskişehir AÖF düşünüyorum...

Bu arada son harcı da yatırıp, diplomamı almadım daha. tecil olacaksa da diploma veya mezuniyet belgesi ile mi askeri şubeye gideyim ?

Mezun olduktan sonra ikinci üniversite kapsamında askerliğiniz eğitim gerekçesiyle tecil edilmez. Ancak Yüksek Lisans ya da Doktora yaparsanız tecil ettirebilirsiniz diye biliyorum. 444 10 26'yı arayarak AÖF Büronuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz...

Bunun dışında okul haricinde 2 yıl askerliğinizi tecil ettirme hakkınız var...

gyro
24-07-2012, 04:06
Fakat okuduğum bölüm önlisans ve üst kademesi olarak lisans seçmek istiyorum. Bir de dışarıdan gelenlere sağladıkları Dikey Geçiş hakkını sağlama olanakları yok mu ? İşletme veya İktisat fakültesinden 3-4 alma gibi ?

ÜweyS
24-07-2012, 04:45
eğer 2 yıllık bir okul bitirip 4 yıllık bir okula geçiş yaparsanız teciliniz yenilenir. 4 senelik okulu bitirdikten sonra otomatik olarak 2 sene tecil hakkınız daha vardır. fakat daha da tecil ettirmek isterseniz yüksek lisans veya doktora yapmanız gerekmektedir. saygılar

işletme veya iktisat fakültesine geçiş yapabilirsiniz..

gokkhan_gk
02-08-2012, 17:07
eğer 2 yıllık bir okul bitirip 4 yıllık bir okula geçiş yaparsanız teciliniz yenilenir. 4 senelik okulu bitirdikten sonra otomatik olarak 2 sene tecil hakkınız daha vardır. fakat daha da tecil ettirmek isterseniz yüksek lisans veya doktora yapmanız gerekmektedir. saygılar

işletme veya iktisat fakültesine geçiş yapabilirsiniz..

* Peki o halde 29 yaş olayı nasıl kullanılabiliyor ?
Yani 18 yaşındaki biri 4 yıllık aöf bitirdi ardından da 2 yıllık tecil = 24 yaşına geldi ve yüksek linsans-doktora yapmadan 29 yaşına uzatma imkanı yok mu ?

* İstediğiniz kadar aöf bölümü bitirme hakkını sahip değil miyiz ?

* Aöf ile askerliği 29 yaşa kadar nasıl erteleyebiliriz ?

Bu sorularının cevabını verebilirseniz çok memnun kalacağım...