PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yerleştirme ve Tecil Hakkında Bilgi?

elbis
11-07-2012, 18:02
selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım konuyu umarım yanlış yere açmamıştırım...Her neyse ben 6/18/2010 da lise diplomamı aldım tam hatırlamıyorum ama ya 2010 senesının kasım ayında ve ya 2011 senesının kasım ayında 2 yıl tecil hakkımı kullanmak için askeri şubeye gidip işimi hallettım.2011 ise sanırım sorun yoktur fakat 2010 kasım ayında yapmış isem askerliğimi tecil ettirmek için bu sene ki ygs sınavına girdim ve sırasıyla 220 , 209 , 269 , 257 , 267 , 249 puanları aldım ve ben okumaya karar verdim ama benim istediğim bu sene açıköğretime girip askerliği tecil ettirmek seneye ygs ve lys sınavlarına hazırlanmak puan kırılmaması için kontejansız bölüm istiyorum bu arada bana kontenjansız bir kaç bölüm önerebilirseniz sevinirim ve ayrıca eğer 2010 yılında 2 senelik tecilimi kullanmış isem bu sene aöf kayıt olurken sorun çıkma ihtimali var mı ? Biraz uzun oldu galiba ama şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

feratt
12-07-2012, 17:03
selam, sorunun öncelikle askerlikle olan kısmını çözmen gerekli, bu da gayet kolay aslında bağlı olduğun askerlik şubesini ara ve tecilini öğren eğer 2011 yılında baş vurdu isen senin de belirttiğin gibi sorun yok ancak tecilin bitti ise aöf kaydın sırasında senden tecil belgesi isteyeceklerinden sorun yaşayabilirsin.

elbis
14-07-2012, 00:02
yardımın için sağol işlerim nedeniyle askerlik şubesine gidemedim ve netede daha yenı oturabildim ama biraz bilgi edinmeye çalıştım internetten ben ''2 yıl tecil hakkımı kullandım'' derken lise diplomamı alıp askerlik şubesine gitmiştim lise diplamasıyla yaptım ve 2 yıl tecil ediyor sanıyordum nette baktım lise diplomasıyla 3 yıl hakkınız var diyorlar doğru mu acaba?