PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KPSS İçin AÖF Odaklı Dershaneler Mi Yoksa Başka Mı?

pederbey
04-07-2012, 16:15
Arkadaşlar, ogrencısı oldugum aöf dershanesı mı kpss ıcın daha mantıklı olur yoksa kpss odaklı dersheneler daha mı ıyı ?

Mesela Murat acıkogretım adı uzerınde acıkogretım gercı cok bozdu ama mesela kpss odaklı bır dershane daha mı ıyı olur? Yuzde yuz kazanma garantısı veren dershaneler fılan varmıs, mesela cagdas cozum dıyelım kı gıttın kazanamadın bıdahakı sene ucretsız yıne gıdebılıyormussun, kazanana kadar... Meselaa fem yenı kpss acmıs, yenı ama ıyı olucak dıyolar, ne bılıyım kafam karısık, ne yapmalıyız sızce??

orhande
04-07-2012, 22:39
Sadece KPSS odaklı dershane yoktur, çünkü KPSS her sene yapılan bir sınav değildir. (Lisanslar hariç olsa bile) dershane de bir şekilde çarkını döndürmek zorundadır ve sınavlar ülkesi olduğumuz içinde kazancı arttırmak varken tek bir dala yönelmek mantıksız olacaktır.

Onun dışında Murat Eğitim Kurumları'dan eğitim alan birisi olarak tavsiye edebilirim. Fakat hangi dersi hangi hocadan aldığınızda önemli burada. Çünkü her hocanın kendine göre ders anlatma yöntemi var bu da başarınızı oldukça etkilemektedir. FEM KPSS'de yeni var olmadı belki sizin bölgenizde yeni açılmış olabilir fakat oldukça kaliteli hocaları bünyesinde barındırdığını biliyorum. Onuda değerlendirebilirsiniz...

Hangi dershaneye giderseniz gidin bu sınavı size DERSHANE DEĞİL siz kendiniz kazandıracaksınız. Onlar size bir yol çizerler, siz yine kendi bildiğiniz yoldan gidersiniz ve ya başarıya ulaşır ya da istediğiniz sonuca varamazsınız. Dershane eksiklerinizi kapatır, ne kadar uğraşsada sıfırdan bir temel yaratamaz. Çünkü dershane sınıfında en azından 15-20 kişi olacaksınız ve herkesin kapasitesi, algılaması farklı olacak. İster istemez konular ya ağırdan ya da hızlı gidecektir. Bir yerden ipin ucunu kaçırdığınızda sonra yakalaması çok güç olacaktır.