PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlginç Bir Durum

Whitelight
27-06-2012, 02:01
Selam arkadaşlar, size bir sorum olacak, 88 doğumluyum, 2 sene sınavlara girmedim üste üste kaldığımdan iptal ettirdim 2 sene tecil ettirmiştim, 2013 şubat sonu bitecek bu tecil, ve ben tekrar öss sınavına girsem açık öğretime girsem sonra, tecilli olmadığım için aof e kaydımı yapmazlar sanırım, öyle biliyorum, bu tecil hakkım bitmeden 2 sene özel tecil hakkımı alabilir miyim, öyle birşey var mı, veya herhangi bir şekilde tecil edebilir miyim, bir şekilde tecil ettirmem lazım, bilgileriniz için teşekkür ederim.

orhande
27-06-2012, 02:17
Anladığım kadarıyla 2 sene özel tecil hakkınızı kullanmışsınız. O yüzden o haktan yararlanamazsınız fakat tekrardan AÖF ya da Örgün üniversiteye girerseniz yeni kanundan faydalanarak tecil şansınız olabilir diye düşünüyorum. İsterseniz AÖF bürosunu 444 10 26 numarasından arayarak bilgi isteyebilir ve sonrasında da Askerlik Şubenizden teyid ettirebilirsiniz...

Whitelight
27-06-2012, 02:21
Anladığım kadarıyla 2 sene özel tecil hakkınızı kullanmışsınız. O yüzden o haktan yararlanamazsınız fakat tekrardan AÖF ya da Örgün üniversiteye girerseniz yeni kanundan faydalanarak tecil şansınız olabilir diye düşünüyorum. İsterseniz AÖF bürosunu 444 10 26 numarasından arayarak bilgi isteyebilir ve sonrasında da Askerlik Şubenizden teyid ettirebilirsiniz...

Cevabınız için teşekkürler, ancak ben 2 sene üst üste kalınca verilen tecili kullandım, bu özel tecil hakkı değil bildiğim kadarıyla, bir şekilde tecil edebilirsem mükemmel olacak, dediğiniz numarayı arayıp bilgi alacağım, bu konuda başka fikirleri olanlarda yorum yaparsa sevinirim, teşekkürler.

orhande
27-06-2012, 02:54
Cevabınız için teşekkürler, ancak ben 2 sene üst üste kalınca verilen tecili kullandım, bu özel tecil hakkı değil bildiğim kadarıyla, bir şekilde tecil edebilirsem mükemmel olacak, dediğiniz numarayı arayıp bilgi alacağım, bu konuda başka fikirleri olanlarda yorum yaparsa sevinirim, teşekkürler.

Tamam işte benim dediğimde o oluyor. Askeriye başka bir hak vermiyor eğitim haricinde özel olarak 2 sene tecil ettirebiliyorsunuz...

Whitelight
27-06-2012, 03:41
Anladım =) umarım tekrar tecil ettirebilirim

Sabri Sarioğlu
29-06-2012, 06:51
Bak kardeşim hemen hemen bu durumdan müzdarip oldugumdan sana bi bilgi vereyim bende 88 doğumluyum 2 sene 1.sinifta kaldim 3.seneme girmeden askeriye beni sevk etmis bile birliğime (: ben tecil durumumu öğrenmek ve agustosda askere gitme karari alabilirim diye askerlik şubesine gittim beni askere aliyolardi az kalsin . Ögrenci belgem yanimdaydi ordaki görevliye itirazda bulundum ben ögrenciyim nasil beni sevk ettiniz haberim olmadan dedim bunun üzerine kütüğüme faksladilar öğr. belgemi sonuç ne oldu bilmiyorum çünkü gitmedim şubeye .Benim anlamadigim 2 sene üst üste kalinca nasil tecil hakki verdiler sana . Bence iyi bi araştirma yap ihmal etme