PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askerliği Ne Zamana Kadar Tecil Ettirebilirim?

commandos
20-06-2012, 19:18
Merhaba,

Ben 1993 doğumluyum ve bu sene myo 1. sınıf okudum.

Bazı sebeplerden dolayı okulu dondurma kararı aldım.

Şimdi ben açıköğretime kayıt olsam askerliği ne zamana kadar tecil ettirebilirim ?

orhande
20-06-2012, 19:43
Merhaba,

Ben 1993 doğumluyum ve bu sene myo 1. sınıf okudum.

Bazı sebeplerden dolayı okulu dondurma kararı aldım.

Şimdi ben açıköğretime kayıt olsam askerliği ne zamana kadar tecil ettirebilirim ?

Yeni kanunun yürürlüğe girmesiyle beraber 29 yaşına kadar öğrenci olduğunuz sürece askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz. 29 yaşından sonra eğitim gerekçesiyle askerliğiniz tecil edilmez. Bunun dışında 2 yılda özel tecil hakkınız bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgiyi askerlik şubenizden öğrenebilirsiniz...

burakcet
23-07-2012, 16:54
merhaba Orhan bey,
ben 91 dogumluyum bu sene bir meslek yüksekokulu bitirdim.
bu sene açık öğretime yerleşeceğim be bir 4 sene daha okuyacagım
2016 da bitecek eger kalmaz isem, 25 yaşımda mezun olacagım.
29 yaşıma kadar 2. bir üniversite daha okuyabilmem için zaman yeterli geliyor ancak bildiğim kadarıyla bir lisans programı bitiren, ikincisini okumak istediğinde eğitime dayalı tecilden yararlanamıyor.
bunu konun hakkında bilgilendirebilirmisiniz.
bu durumda askerliği 29 yaşıma kadar erteleyebilmem için tek seçenek olarak, bilinçli olarak sınıf tekrarı yapmam veya alttan dersler bırakmam mı gerekecek?
başka bi yolu yok mudur?

orhande
23-07-2012, 20:36
merhaba Orhan bey,
ben 91 dogumluyum bu sene bir meslek yüksekokulu bitirdim.
bu sene açık öğretime yerleşeceğim be bir 4 sene daha okuyacagım
2016 da bitecek eger kalmaz isem, 25 yaşımda mezun olacagım.
29 yaşıma kadar 2. bir üniversite daha okuyabilmem için zaman yeterli geliyor ancak bildiğim kadarıyla bir lisans programı bitiren, ikincisini okumak istediğinde eğitime dayalı tecilden yararlanamıyor.
bunu konun hakkında bilgilendirebilirmisiniz.
bu durumda askerliği 29 yaşıma kadar erteleyebilmem için tek seçenek olarak, bilinçli olarak sınıf tekrarı yapmam veya alttan dersler bırakmam mı gerekecek?
başka bi yolu yok mudur?

Aynen! Her şeyi kendiniz özetlemişsiniz zaten. Bunun dışında mezun olduktan sonra 2 yıl da özel tecil hakkınız bulunmaktadır. Ama yinede AÖF büronuz ile de temasa geçip bilgi edinebilirsiniz 444 10 26