PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askere Ne Zaman Alırlar?

cheack
11-06-2012, 11:04
Selam, arkadaşlar bu sene iktisat bölümünden mezun olucam büyük ihtimalle sorum şu; okul haziran ayında biterse hemen anında alırlar mı askere? Yani okul bittiği gibi mi alıyorlar yoksa bir süre sonra mı? 1988 doğumluyum. Bu arada daha önce örgün okudum yarım kaldı ve açıktan devam ettim bu etken mi bu konuda?

orhande
11-06-2012, 18:46
Selam, arkadaşlar bu sene iktisat bölümünden mezun olucam büyük ihtimalle sorum şu; okul haziran ayında biterse hemen anında alırlar mı askere? Yani okul bittiği gibi mi alıyorlar yoksa bir süre sonra mı? 1988 doğumluyum. Bu arada daha önce örgün okudum yarım kaldı ve açıktan devam ettim bu etken mi bu konuda?

Mezun olduğunuzda diplomalar askerliğe başvuru süresinden önce gelir ve evraklarınız yetişirse en erken Ağustos ayında askere gidebilirsiniz.

technoclass
12-06-2012, 01:50
Ben 1985 doğumluyum arkadaşlar.Henüz askere gitmedim.Ve şu an 27 yaşındayım.1. sınıftayım.29 yaş olayı beni nasıl etkiler acaba?? biraz açıklasanız size zahmet. 2. sınıftayken yaşım 28 ve 3. sınıftayken yaşım 29 olacak.4. sınıfı okuyamadan azkeremi alacaklar beni???

orhande
12-06-2012, 15:43
Ben 1985 doğumluyum arkadaşlar.Henüz askere gitmedim.Ve şu an 27 yaşındayım.1. sınıftayım.29 yaş olayı beni nasıl etkiler acaba?? biraz açıklasanız size zahmet. 2. sınıftayken yaşım 28 ve 3. sınıftayken yaşım 29 olacak.4. sınıfı okuyamadan azkeremi alacaklar beni???

29 yaşını tam olarak doldurduğunuzda askerliğiniz öğrenim gördüğünüz gerekçesiyle tecil edilmeyecek. Bu durumu Askerlik Şubeniz ile görüşerek netleştirebilirsiniz. Onun dışında öğrenim dışında 2 sene özel tecil hakkınız var yani okul kaydını sildirerek tecil ettirebiliyorsunuz. Yeni yasada bu durumla ilgili bir ibare göremedim fakat Askerlik Şubenizle görüştüğünüzde daha detaylı bilgi alabileceksiniz...