PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 29 Yaşındayım Tecil Hakkım Yok AÖF'de Kayıt Yenileyebilir Miyim?

licus
29-05-2012, 01:32
Merhaba
29 yaşında oldugum için tecil hakkım kalmadı. Buna rağmen 1 yıl bakaya kalmayı göze alarak okulu bitirmeyi düşünüyorum. Ben böyle düşünüyorum ama acaba AÖF'e kaydımı yapabilecek miyim? Bugün gazetede okudugum bir haber bu konuda endişeye sevk etti. Örgün eğitim yapan üniversitelerde kayıt yenileme işlemi için askerlik şubesinden askerlikle ilişiği yoktur diye belge istenmeye başlamış. Acaba AÖF'de de böyle bir uygulama var mı?

feratt
29-05-2012, 11:53
Merhaba
29 yaşında oldugum için tecil hakkım kalmadı. Buna rağmen 1 yıl bakaya kalmayı göze alarak okulu bitirmeyi düşünüyorum. Ben böyle düşünüyorum ama acaba AÖF'e kaydımı yapabilecek miyim? Bugün gazetede okudugum bir haber bu konuda endişeye sevk etti. Örgün eğitim yapan üniversitelerde kayıt yenileme işlemi için askerlik şubesinden askerlikle ilişiği yoktur diye belge istenmeye başlamış. Acaba AÖF'de de böyle bir uygulama var mı?

Selam, 6 yıl aöf okudum, benden hiç istemediler kayıt yenileme sırasında, tanıdığım aöf okuyanlardan da hiç duymadım böyle bir talebin olduğunu, ancak dünden beri çıkan haberler kafa karıştırıyor tabi, senin yapacağın kayıt zamanını beklemek ve isteyip istemeyeceklerini görmek sanırım.

licus
29-05-2012, 14:14
Bugün AÖF şubesini aradım kendileri böyle bir talepte bulunmadıklarını söylediler.

_Cemil_
29-05-2012, 15:45
açıköğretim netice askerdeykende okuyabiliceğiniz bir bölüm, bu nedenle kayıt olmanızı engelliycek bir durum oluşmaz harcınızı yatırır kaydınızı yenilersiniz, tabi bu sürede yoklama kaçagı olarak gezersiniz 1 sene okul bittikten sonra muane olmaya gittiginizde yoklama kacagı oldugunuz icin hakkınızda işlem baslatılıcagından bahsederler askerdeykende muhtemel usta birliginizde mahkemeye cıkarsınız ufak bir para cezası var bildigim kadarıyla.