PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aralık 1983 Doğumluyum ve 3. Sınıftayım

licus
23-05-2012, 00:35
Merhaba arkadaşlar
Bir sorum olacak sizlere. Aralık 1983 doğumluyum. Ve şu anda da 3. sınıfı okuyorum, gelecek senede muhtemelen 4 olacağım. Yalnız askerlik şubesinden aradılar ve haziran ayında yoklama yapıp Ekim ayında celbe alacaklarını söylediler.

Forumdan incelediğim kadarıyla 29 yaşını doldurana kadar askerlik tecil imkanım olduğu söyleniyor. Aralık doğumlu olduğum içinse hep bir sene geç yaş alıyorum.

Benim 1 sene daha tecil etme imkanım bulunuyor mu bunu öğrenmek istiyorum.

orhande
23-05-2012, 01:01
Bir yıl daha uzatıp uzatamayacağını Askerlik Şubesi ile görüşüp oradan öğrenebilirsin. Buradan yanlış yönlendirme yapabiliriz…

Yoklama kaçağı durumuna düşmemenizi tavsiye ederim...

Sheritra
23-05-2012, 12:12
Merhaba arkadaşlar
Bir sorum olacak sizlere. Aralık 1983 doğumluyum. Ve şu anda da 3. sınıfı okuyorum, gelecek senede muhtemelen 4 olacağım. Yalnız askerlik şubesinden aradılar ve haziran ayında yoklama yapıp Ekim ayında celbe alacaklarını söylediler.

Forumdan incelediğim kadarıyla 29 yaşını doldurana kadar askerlik tecil imkanım olduğu söyleniyor. Aralık doğumlu olduğum içinse hep bir sene geç yaş alıyorum.

Benim 1 sene daha tecil etme imkanım bulunuyor mu bunu öğrenmek istiyorum.

Merhaba Licus.

Bende kasım 1983 doğumluyum.3.sınıftayım.Benimde kafam karışık.Ama beni kimse aramadı.Senin yazıyı görünce bende kaygılandım.Bir şey bulursam buraya yazarım.Senin dediğn gibi 29 yaşını doldurduktan sonra askere alırlar.Bir de yeni kanun çıktı içeriği nedir bilmiyorum.Onada bir bak istersen.

licus
24-05-2012, 01:12
Bugün askerlik şubesini aradım. 1 sene daha tecil imkanınız bulunuyor ama net bilgiyi yarın ararsanız öğrenebilirsiniz dediler. Yarın aradığımda haber verecem.

licus
25-05-2012, 23:59
Net bilgiyi veriyorum 83 doğumluların bu sene tecil hakkı dolmuş. Okulu bitirene kadar kaçacaz anlaşılan.:)