PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Sınıfta Tecil Durumu?

mertb1984
09-05-2012, 12:13
ben iktisat son sınıf öğrencisiyim, haziranda final sınavında derslerimi verirsem mezun oluyorum ya da eylül deki bütünlemede verip mezun olucam. olur da kalırsam son sınıfta tecil hakkım ile ilgili durumum ne olur beni askere götürürler mi?? ocak 84 doğumluyum... 1 sene uzatma hakkım oluyor mu? yoksa bu sene bitiremezsem beni götürürler mi??

orhande
09-05-2012, 15:06
ben iktisat son sınıf öğrencisiyim, haziranda final sınavında derslerimi verirsem mezun oluyorum ya da eylül deki bütünlemede verip mezun olucam. olur da kalırsam son sınıfta tecil hakkım ile ilgili durumum ne olur beni askere götürürler mi?? ocak 84 doğumluyum... 1 sene uzatma hakkım oluyor mu? yoksa bu sene bitiremezsem beni götürürler mi??

Bir önceki sene de sınıfta kaldıysanız ve bu sene de sınıfta kalırsanız 2 yıl üst üste sınıfta kalmış olursunuz ve askerliğiniz okul gerekçesiyle tecil edilmez. Diğer türlü uzatma şansınız bulunmaktadır, 29 yaşına kadar öğrenim gördüğünüzde askerliğiniz sorunsuz tecil edilmektedir…

Bunun dışında askerlik kanununda da değişme söz konusu, önümüzdeki günlerde netlik kazanacaktır. Askerlik şubeniz ile irtibatı kesmeyiniz...

mertb1984
09-05-2012, 18:15
yok hayır ben hiç kalmadım her yıl normal geçtim. o zaman anlattığınıza göre bu sene kalsam bile bir sene uzatma hakkım oluyor ve askerlikle ilgili bir sorun teşkil etmiyor değil mi? yanlış anlamadıysam.. şimdiden çok teşekkür ederim...

orhande
09-05-2012, 23:44
yok hayır ben hiç kalmadım her yıl normal geçtim. o zaman anlattığınıza göre bu sene kalsam bile bir sene uzatma hakkım oluyor ve askerlikle ilgili bir sorun teşkil etmiyor değil mi? yanlış anlamadıysam.. şimdiden çok teşekkür ederim...

Doğru anlamışsınız...

muzisyen_kku
21-05-2012, 15:50
Doğru anlamışsınız...

merhaba ustadım. ben 4.sınıf iktisattayım. 4 dersim kaldı. inşallah finallerde bitecek.okulum şayet bitmezse durumum ne olur. durumum aşağıdaki gibidir.

2009-2010 4 1 7 DERSTEN BULUNDUĞU SINIFI TEKRAR
2010-2011 4 2 4 DERSTEN BULUNDUĞU SINIFI TEKRAR
2011-2012 4 3 şuan okuduğum 4 dersim..

fakat beni askerden çağıran falan yok. aof giriş yaptığımda askerlik durumu kısmında "tecilli" yazıyor.

1985 doğumluyum. beni esmi geçtiler yani :D

sizden haber bekliyorum. finallerede asılıyorum.

saygılar

orhande
21-05-2012, 18:39
merhaba ustadım. ben 4.sınıf iktisattayım. 4 dersim kaldı. inşallah finallerde bitecek.okulum şayet bitmezse durumum ne olur. durumum aşağıdaki gibidir.

2009-2010 4 1 7 DERSTEN BULUNDUĞU SINIFI TEKRAR
2010-2011 4 2 4 DERSTEN BULUNDUĞU SINIFI TEKRAR
2011-2012 4 3 şuan okuduğum 4 dersim..

fakat beni askerden çağıran falan yok. aof giriş yaptığımda askerlik durumu kısmında "tecilli" yazıyor.

1985 doğumluyum. beni esmi geçtiler yani :D

sizden haber bekliyorum. finallerede asılıyorum.

saygılar

AÖF'den giriş yaptığınızda TECİLLİ yazıyor ve ikametgah adresinize Askerlik Şubeniz'den YOKLAMA KAĞIDI gelmediğine göre bir problem yokmuş gibi görünüyor. Finallere sıkı bir şekilde çalışarak mezun olmanızı tavsiye ederim.

Onun dışında Askerlik Şubenize telefon ederek durumunuz sordurabilirsiniz...

muzisyen_kku
21-05-2012, 19:36
öyle yapıyorum. hayırlısı ise şu yasa çıksada bu dertten kurtulsak. ama finallerde geçmem lazım. bir dersten notum 53 onu bi aşsam gerisi yüksek ...

aynı zamanda askeralma daire başkanlığını aradım. tc kimlik sordu ve söyledim. sonucunda "şuan öğrenciliğiniz devam ediyor" sorun yok dedi. bilgi amacıyla yazıyorum..

orhande
21-05-2012, 19:44
öyle yapıyorum. hayırlısı ise şu yasa çıksada bu dertten kurtulsak. ama finallerde geçmem lazım. bir dersten notum 53 onu bi aşsam gerisi yüksek ...

aynı zamanda askeralma daire başkanlığını aradım. tc kimlik sordu ve söyledim. sonucunda "şuan öğrenciliğiniz devam ediyor" sorun yok dedi. bilgi amacıyla yazıyorum..

Bilgi verdiğiniz için teşekkürler...

mertb1984
28-05-2012, 12:29
Doğru anlamışsınız...

yalnız şunu merak ettim bu yeni yasa 29 yaş sınırı oldu. bana dediniz ki 1 sene kalma hakkın var. peki ben son sınıfta kalırsam, 13 ocak 2013 de 29 yaş sınırına takılmıyor muyum? 12 ocak 1984 doğumluyum da. ya da ben yanlış mı hesaplıyorum??

bu yeni kanuna göre, beni 13 ocak 2013 de askere mi alacaklar. eğer bu sene sınıfta kalırsam, yanlış hesaplamıyorsam 13 ocak 2013 de 29 yaşını geçiyor muyum? yeni kanun, 29 yaşını 1 gün geçsen bile mi askere alıyorlar yoksa 29 yaşının sonuna kadar mı oluyor? bu yeni kanuna göre 13 ocak 2013 de durumum ne oluyor benim?? aöf tecilimi yapar mı? 1 sene uzatabiliyor muyum?

not: iki sene üst üste kalmadım ve son sınıftayım.

orhande
28-05-2012, 17:48
yalnız şunu merak ettim bu yeni yasa 29 yaş sınırı oldu. bana dediniz ki 1 sene kalma hakkın var. peki ben son sınıfta kalırsam, 13 ocak 2013 de 29 yaş sınırına takılmıyor muyum? 12 ocak 1984 doğumluyum da. ya da ben yanlış mı hesaplıyorum??

bu yeni kanuna göre, beni 13 ocak 2013 de askere mi alacaklar. eğer bu sene sınıfta kalırsam, yanlış hesaplamıyorsam 13 ocak 2013 de 29 yaşını geçiyor muyum? yeni kanun, 29 yaşını 1 gün geçsen bile mi askere alıyorlar yoksa 29 yaşının sonuna kadar mı oluyor? bu yeni kanuna göre 13 ocak 2013 de durumum ne oluyor benim?? aöf tecilimi yapar mı? 1 sene uzatabiliyor muyum?

not: iki sene üst üste kalmadım ve son sınıftayım.

Bu soruları Askerlik Şubenize sormanızı tavsiye ederim. Yanlış yönlendirme yapmak istemeyiz...