PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AÖF Son Sınıftayım Askere Ne Zaman Gidebilirim?

alex_anil
01-05-2012, 18:13
Arkadaslar aöf 4. sınıftayım şu an da. Yuksek ihtimalle mezun olacağım. Sorum şu ki en yakın asker alımları Ağustos ve Aralıkta olacak. Ben ağustos alımlarına dahil olmam mumkun mu. Yani mezuniyetim 2-3 hazirandan sonra kesinleşir aöf açıklanır ağustosa kadar yetişir mi cevaplarınızı bekliorum

orhande
02-05-2012, 02:21
Arkadaslar aöf 4. sınıftayım şu an da. Yuksek ihtimalle mezun olacağım. Sorum şu ki en yakın asker alımları Ağustos ve Aralıkta olacak. Ben ağustos alımlarına dahil olmam mumkun mu. Yani mezuniyetim 2-3 hazirandan sonra kesinleşir aöf açıklanır ağustosa kadar yetişir mi cevaplarınızı bekliorum

Diplomanız sevk tarihi süresine kadar gelirse yetişirsiniz. Geçen sene ve ondan önceki sene yetişmişti...

driver18
27-05-2012, 04:31
ben aynı durumdan muzdarıp olma yolundayım 2-3 hazıranda 1 derten sınava gırıp gecıcem ınsallah vizem 72 sımdı 40 alsam yeterlı oluyor mu ve sınav sonucları kac gun sonra acıklanır ve saglık kontrolune yetısıp asker olmabılırmıyız?

DışTicaret33
27-05-2012, 18:44
ben aynı durumdan muzdarıp olma yolundayım 2-3 hazıranda 1 derten sınava gırıp gecıcem ınsallah vizem 72 sımdı 40 alsam yeterlı oluyor mu ve sınav sonucları kac gun sonra acıklanır ve saglık kontrolune yetısıp asker olmabılırmıyız?

70 alan 41 puan alarak geçiyor. 40 yeterli yani. Sınav sonuçları 20-25 gün arasını buluyor. Diplomalar 2 yıldır sınav sonuçları açıklandıktan 1 gün sonra dağıtılıyor. 2010 yılında abartısız olarak söylüyorum sınav sonuçları açıklanmadan aldım ben diplomamı. Hemen verdiler. Finallere girdim, 15 gün sonra aldım diplomayı. Aldıktan 5 6 gün sonrada resmi sonuçlar açıklanmıştı. Umarım bu yılda aynı olur ve askere gitmek isteyen arkadaşlar hemen yetişir.

aslanenver
04-06-2012, 13:17
Diplomanız sevk tarihi süresine kadar gelirse yetişirsiniz. Geçen sene ve ondan önceki sene yetişmişti...

çok güzel geçen sınavların ardından mezunum..
sadece açıklanmasını bekleyecez..

Sonuçlar açıklanıp, diplomaları aldıktan sonra askere gidilecek en yakın tarihi biliyor musun ?

orhande
04-06-2012, 16:50
çok güzel geçen sınavların ardından mezunum..
sadece açıklanmasını bekleyecez..

Sonuçlar açıklanıp, diplomaları aldıktan sonra askere gidilecek en yakın tarihi biliyor musun ?

Diplomanız başvuru tarihine kadar yetişirse en erken 12 Ağustosta askere gidersiniz tabi başvuru tarihleri daha erken oluyor...

aslanenver
06-06-2012, 11:36
Diplomanız başvuru tarihine kadar yetişirse en erken 12 Ağustosta askere gidersiniz tabi başvuru tarihleri daha erken oluyor...

ozaman ramazandan sonra gitmek en iyisi.
bilgi için tşkler.