PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tecil Meselesi Lütfen Bir Bakın...

er1987
26-04-2012, 04:30
arkadaşlar benim durumum şöyle ünv 2010 yılında bitirince 31.07.2012 tarihine kadar olan 2 yıllık tecil hakkımı kullandım ama bu süre içinde yüksek lisansa başladım biliyorsunuz yenikanunla artık okuldan atılma yok bende normal işlerimden dolayı yüksek lisans harcımı yatırıyorum fakat ders seçmiyorum bu sayede öğrenciliğim devam ediyor asıl meseleye gelirsek askerlik kanunda yüksek lisanstan dolayı 32 yaşına kadar askerlik tecil hakkı kullanılabilir diyor şimdi sıkıntı şurda ben bu öğrenciliğim devam ettiği sürece en son 32 yaşıma kadar yüksek lisansı bitirmesem tecillimi sayılırım yoksa eskiden 3 yıl tecil verilen yüksek lisanllıra olan tecil hakkımımı kullanırım yada en kötüsü olayın ders seçmediğimden dolayı bu hakların hiç birini kullanamaz ağustos celbinde askeremi giderim yanlız şu var ünv. öğrencilik hakkım devam ediyor kayıdım her dönem harç yattırdığımdan dolayı bir sorun yok.

edit: bu 3 yıl yüksek lisans tecil meselesinin mantığı şuydu yüksek lisansta 2 senede okulu bitiremeyince atılıyordunuz o yüzden 2 sene okul sayılıyordu 1 senede yüksek lisanstan mezun olunca keyfi tecil hakkınız oluyordu yani o yüzden 3 yıldı şimdi atılma kalktı durum nasıl olcak.