PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üniversite Okumuyorum Askerlik Tecil Olur Mu?

alici.ci
23-04-2012, 05:11
2 sene önce liseden mezun oldum.lisede son sınıfta tecıl ettırdım fakat tecılımın bu sene bıttıgını ögrendım. unıversıte okumuyorum ama bu sene açık ögretım yazacagım.Acık ögretım yazsam tecıl yapabılırmıyım.Bide daha önce muaneye gıtmedım hıc babam gıdıp tecıl yaptırmıstı arkadaslarlutfen bılgı verın

orhande
23-04-2012, 05:52
2 sene önce liseden mezun oldum.lisede son sınıfta tecıl ettırdım fakat tecılımın bu sene bıttıgını ögrendım. unıversıte okumuyorum ama bu sene açık ögretım yazacagım.Acık ögretım yazsam tecıl yapabılırmıyım.Bide daha önce muaneye gıtmedım hıc babam gıdıp tecıl yaptırmıstı arkadaslarlutfen bılgı verın

Okul haricinde 2 sene özel tecil hakkınız bulunmaktadır, onu kullanabilirsiniz. Açıköğretime kayıt olduğunuz takdirde de askerliğiniz tecil edilir. 29 yaşına kadar eğitim gerekçesiyle askerlik tecilinde bir sıkıntı olmaz.

Bunun dışında teciliniz bittiyse evinize yoklama kağıdı da gelebilir. O durumda askerliğinizi tecil ettirmeyi unutmayın ki yoklama kaçağı durumuna düşmeyesiniz.

alici.ci
23-04-2012, 06:09
Yanı şuan acık ögretımde her hangı böulum yazsam tecıl ettıre bılırım

Özel tecılı kullandım ben. Aslında kuzenım assubay emeklı oldu arkadasını arada acık ögretımden tecıl olmuyor bu sene demış ben ona takıldım. oyuzden kesın bılgı lazım bana benı korkutmak ıcınde soylenmıs olabılır.

orhande
23-04-2012, 06:26
Yanı şuan acık ögretımde her hangı böulum yazsam tecıl ettıre bılırım

Özel tecılı kullandım ben. Aslında kuzenım assubay emeklı oldu arkadasını arada acık ögretımden tecıl olmuyor bu sene demış ben ona takıldım. oyuzden kesın bılgı lazım bana benı korkutmak ıcınde soylenmıs olabılır.

Neden olmasın ki?

Açıköğretim yazarsınız ve bölüme kayıt olmaya hak kazandığınız süre içerisinde yani bir daha ki döneme kadar askerliğinizi nasıl tecil ettirebilirsiniz o var. O yüzden askerlik şubenize giderek durumunuzu görüşmenizi tavsiye ederim. Onlar size yol göstereceklerdir...

alici.ci
23-04-2012, 06:27
Teşekkur ederım bılgınız için bıraz durumum karısık aslında su acık ögretımı yazıp oyle gıdecem yoksa alırlar dıye korkuyorum.

orhande
23-04-2012, 06:32
Teşekkur ederım bılgınız için bıraz durumum karısık aslında su acık ögretımı yazıp oyle gıdecem yoksa alırlar dıye korkuyorum.

Askerlik şubesine gittiğinizde apar topar askere alırlar diye bir durum yok. Aksine yoklama kaçağı durumuna düşerseniz bir de mahkeme ile felan uğraşmak zorunda kalırsınız. Bilgi almaktan bir zarar gelmez...

toy44
25-04-2012, 15:48
bende aöf kayıt olacam ilk kez benim askerlik celp dönemi ağustos ayı bide ben açik lise okuyorum temmuz ayında mezun oluyorum diplomada agustos'da geliyor. benim 3 yıl teccil hakkım var peki celp dönemide askerlik erteleyebiliyorum değilmi teccil hakkım var celp dönemini kasıma aldırabilir değilmi?

orhande
25-04-2012, 16:51
Tecil hakkınız varsa erteletebilirsiniz ama yoklama dönemini kaçırmayınız ve askerlik şubenize giderek durumunuzu soruşturun.

mondress
23-06-2012, 15:58
Askerlik şubesine gittiğinizde apar topar askere alırlar diye bir durum yok. Aksine yoklama kaçağı durumuna düşerseniz bir de mahkeme ile felan uğraşmak zorunda kalırsınız. Bilgi almaktan bir zarar gelmez...

merhabalar ben nisan 1992 dogumluyum ve bu sene liseyi bitirdim bu sene üniversiteye hazırlanmak istediğim ve okuyacagım için tecil istemek için askerlik subeye gittim ve yoklama kaçağı oldugunu söylediler tecil içinde mezuniyet belgesi gerekiyomus buda yaklasık 1 ay sonra verilecek. bu durumda tecil alabilmem mümkün olurmu yada mahkemeyle v.s ugrasırmıyım bunların hiçbiri olmazsa bu sene yaptıgım puanla açıköğretim üniversiteye kayıt yapsam yararı olur mu ? şimdiden teşekkürler..

orhande
23-06-2012, 16:59
Okul gerekçesi dışında 2 yıl özel tecil hakkınız bulunmakta. Belge yetişmezse o hakkınızı kullanarak tecil yapabilirsiniz. Bu durum sonlanmazsa mahkemeye intikal edebilir, o açıdan askerlik şubeniz ile durumunuza çözüm bulmalısınız. Kazanamazsanız AÖF'ye kayıt olmanızı da tavsiye ederim...

mondress
23-06-2012, 18:45
Okul gerekçesi dışında 2 yıl özel tecil hakkınız bulunmakta. Belge yetişmezse o hakkınızı kullanarak tecil yapabilirsiniz. Bu durum sonlanmazsa mahkemeye intikal edebilir, o açıdan askerlik şubeniz ile durumunuza çözüm bulmalısınız. Kazanamazsanız AÖF'ye kayıt olmanızı da tavsiye ederim...

çok teşekkür ederim..

brean
26-06-2012, 00:05
arkadaşlar benim problemim şu özel bi kurrumda işe başlarken askerlik tecil belgesi istediler lise diplomasıyla 4 yıl yaptırdım 2012 şubattada bitti ve müdür olabilmem için en az 2 yıllık tecil belgesi istiyorlar acaba nasıl bir yok izleyebilirim.Okul falanda yok yardımlarınız için şimdiden sağolun...

orhande
26-06-2012, 02:03
arkadaşlar benim problemim şu özel bi kurrumda işe başlarken askerlik tecil belgesi istediler lise diplomasıyla 4 yıl yaptırdım 2012 şubattada bitti ve müdür olabilmem için en az 2 yıllık tecil belgesi istiyorlar acaba nasıl bir yok izleyebilirim.Okul falanda yok yardımlarınız için şimdiden sağolun...

Okul haricinde 2 yıl özel tecil hakkınız bulunmakta, kullanmadıysanız o şekilde tecil ettirebilirsiniz. Askerlik şubeniz ile iletişime geçiniz...

Whitelight
26-06-2012, 14:45
2 yıllık özel tecil hakkını yeni duyuyorum bende, size bir sorum olacak aklıma çok takılıyor, 88 doğumluyum, 2 sene sınavlara girmedim üste üste kaldığımdan iptal ettirdim 2 sene tecil ettirmiştim, 2013 şubat sonu bitecek bu tecil, ve ben tekrar öss sınavına girsem açık öğretime girsem sonra, tecilli olmadığım için aof e kaydımı yapmazlar sanırım, öyle biliyorum, bu tecil hakkım bitmeden 2 sene özel tecil hakkımı alabilir miyim, vir şekilde tecil ettirmem lazım, bilgileriniz için teşekkür ederim.

brean
26-06-2012, 15:01
Okul haricinde 2 yıl özel tecil hakkınız bulunmakta, kullanmadıysanız o şekilde tecil ettirebilirsiniz. Askerlik şubeniz ile iletişime geçiniz...

Peki nasıl yapıcağım konusunda bi bilgin varmı , ben hiç böyle birşey denemedim ve duymadım o yüzden ...

orhande
27-06-2012, 00:04
Peki nasıl yapıcağım konusunda bi bilgin varmı , ben hiç böyle birşey denemedim ve duymadım o yüzden ...

Yeni kanun bu hak konusunda bir düzenleme yaptı mı bilmiyorum. Askerlik şubenize söylediğinizde detaylı bilgi vereceklerdir...

Whitelight
27-06-2012, 01:51
arkadaşlar özel tecil hakkı hala geçerli ise, bilen varsa yazarsa sevinirim

erva-ensar
01-04-2013, 23:17
Arkadaslar benim problemim var lütfen cevap verirseniz memnun kalirim . Ben 2010da askerligimi tecil ettirdm 3 senelik ve bu sene son , liseyi bitirdim 3 sene önce ve bu sene askere gitmemek için üniversite sinavlarina girdim ama basaramadim , sizce açik ogretim okuluna yazilabilirmiyim ?? ve tecil yeniden ettirebilirmiyim ??