PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Yıl Son Askerlik Tecili İle İlgili

kingpr
11-04-2012, 16:03
Merhaba arkadaşlar bir konu hakkında yardım istiyorum,

2007 mezunuyum asklerlik tecilim bu yıl sonu aralıkta bitiyor sınava girdim açık öğretim yazarım diye ama sınavımın pek iyi geçtiği söylenemez.

bu yüzden alternatif bir yol arıyorum. Amerikaya gitme hayellerimde var ama orda vizede sorun çıkabilirmiş çok uzun eğitime ara verdiğim için problem olabilirmiş bana en yakın yoldan nasıl askerliğimi tecil edebileceğim konusunda yardım edebilir misiniz ?

Birde şöyle birşey duydum doğru mu ?

Bir üniversite varmış bilmiyorum unuttum sadece ücretini ödüyormuşsun gitmene bile gerek yokmuş tecil vs oluyormuş hatta 700 euro gibide bi ücreti varmış.

yardımlarınızı bekliyorum tşkler şimdiden.

orhande
11-04-2012, 17:06
Eğitim gerekçesi dışında 2 yıl özel tecil hakkınız bulunmaktadır. O hakkınızı kullanabilirsiniz…

Üniversite hakkında bilgim yok…

Askerlik şubeniz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim...

kingpr
11-04-2012, 18:22
2 yıl özel tecil hakkı derken ? ben zaten 2007 de mezun oldum ve tecil ettirdim bu yıl bitiyor başka tecil hakkıda mı var acaba ?

orhande
11-04-2012, 18:36
2 yıl özel tecil hakkı derken ? ben zaten 2007 de mezun oldum ve tecil ettirdim bu yıl bitiyor başka tecil hakkıda mı var acaba ?

Mezun olduktan sonra yani okul haricinde tecil ettirdiyseniz ve 2 sene geçtiyse tecil hakkınız kalmamış demektir…

Aralıkta tecil süreniz bittiğinde yoklama kaçağı durumuna düşebilirsiniz.

AÖF'ye girip öğrenci olabildiğiniz takdirde 29 yaşına kadar eğitim sebebiyle askerliğiniz tecil edilir. Tabi öğrenim süresince de iki sene üst üste sınıfta kalmamanız gerekmektedir. Özel üniversiteler açısından da araştırma yapabilirsiniz ama öncelikle Askerlik Şubenizle görüşerek durumunuzu ayrınlı olarak konuşmalısınız...