PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Banka Entegrasyonu Sırasında Bir Hata Oluştu

orhande
09-04-2012, 21:40
KPSS başvurusunu internet üzerinden yapacak olan arkadaşlarımız bankaya parayı yatırdıktan sonra internet üzerinden işlem yaparken Banka entegrasyonu sırasında bir hata oluştu. mesajı alıyor olabilirler.

Hemen telaşa kapılmayın, ÖSYM ile Bankalar arasındaki sistemde bir problem olabilir. Bu problem parayı yatırdığınız gün için geçerli olursa ertesi günü beklemenizi tavsiye ederim. Yine düzelmezse ÖSYM'ye durumu beyan edersiniz...

Aynı durumla karşılaştım, parayı yatırdıkdan 5 saat sonra sistem aktif oldu.

Nemesis
09-04-2012, 22:31
Eyvallah orhan iyi oldu bilgilendirdiğin.Bende yarın yatıracağım ;)

vioLette
09-04-2012, 22:36
Cuma günü ALES'e başvurmayı düşündüm.Klavuzda "Ösym'nin açtığı herhangi bir sınava 2 yıl içinde merkezi başvuru bürolarından yapanlar ALES başvurusunu internet üzerinden yapabilir" yazıldığı için,net üzerinden parayı yatırıp iş çıkışı doğruca eve geldim.Bi baktım güzel ÖSYM'nin siteciği şöyle bir uyarı verdi; "Başvuru işlemlerinizi merkezi başvuru bürolarından yapabilirsiniz." Şaka gibi geldi.Çünkü daha 2 ay olmamışken Merkezi bir yerde sınava başvuralı sanki 2 yılı geçirmişim gibi bu uyarıyı verdi bana.Neyse dedim para gözükmüyor sanırım.Haftasonu belli aralıklarla denedim ama nafile olmadı.bugün son günü diye Şefimden izin aldım 1 saat öğle arasına denk getirerek çıktım.İlk başta en yakın liseye gittim.Beni karşıdaki liseye yönlendirdi, karşı lise caddenini sonunda ki lise dedi, caddenini sonundaki lise ünv dekanlığı dedi.Ya sabır çekerek gittim.Ne oldu peki! Ordakler bana Yüksek okulumuzda alınıyor başvurular dedi!!!!Çıktım.Ne taksi ne dolmuş,yürü babam yürü.....Saate baktım iş saati zaten yüksekokulda uzak,direk işe gittim.Lanet ettim parayı haram ettim.sonra sağ olsun şef götüreyim dedi.otomobil ile gittik ve bir şaka ile daha karşılaştık.Ordaki muhterem şahıslarda fakülteye gitmeniz gerek dedi!!!!!gittik çok şükür dedim.sonra işlemi yapan arkadaş parayı ödemediniz mi demez mi:sSsS Dekontu gösterdim hemen.2-3 kere denedi sonra açıldı.Başarıyla 3-4 saatin ardından hayatımda ilk defa böyle bir sınava başvurmanın unutulmaz tadıyla!!! iş yerine koyulduk.

Bugün ki olaylardan sonra bir kez daha ,Koskoca ilde bir tane ösym merkezi başvuru bürosu oluşturup bunu da şehrin dışındaki ünv olarak belirleyen ÖSYM'nin DANDİK bir kurum olduğunu anlamış oldum.

***fıkra tadında geçen günümün özeti.

KPSS' ye başvurmaya korkuyorum artık!

Nemesis
09-04-2012, 22:38
Cuma günü ALES'e başvurmayı düşündüm.Klavuzda "Ösym'nin açtığı herhangi bir sınava 2 yıl içinde merkezi başvuru bürolarından yapanlar ALES başvurusunu internet üzerinden yapabilir" yazıldığı için,net üzerinden parayı yatırıp iş çıkışı doğruca eve geldim.Bi baktım güzel ÖSYM'nin siteciği şöyle bir uyarı verdi; "Başvuru işlemlerinizi merkezi başvuru bürolarından yapabilirsiniz." Şaka gibi geldi.Çünkü daha 2 ay olmamışken Merkezi bir yerde sınava başvuralı sanki 2 yılı geçirmişim gibi bu uyarıyı verdi bana.Neyse dedim para gözükmüyor sanırım.Haftasonu belli aralıklarla denedim ama nafile olmadı.bugün son günü diye Şefimden izin aldım 1 saat öğle arasına denk getirerek çıktım.İlk başta en yakın liseye gittim.Beni karşıdaki liseye yönlendirdi, karşı lise caddenini sonunda ki lise dedi, caddenini sonundaki lise ünv dekanlığı dedi.Ya sabır çekerek gittim.Ne oldu peki! Ordakler bana Yüksek okulumuzda alınıyor başvurular dedi!!!!Çıktım.Ne taksi ne dolmuş,yürü babam yürü.....Saate baktım iş saati zaten yüksekokulda uzak,direk işe gittim.Lanet ettim parayı haram ettim.sonra sağ olsun şef götüreyim dedi.otomobil ile gittik ve bir şaka ile daha karşılaştık.Ordaki muhterem şahıslarda fakülteye gitmeniz gerek dedi!!!!!gittik çok şükür dedim.sonra işlemi yapan arkadaş parayı ödemediniz mi demez mi:sSsS Dekontu gösterdim hemen.2-3 kere denedi sonra açıldı.Başarıyla 3-4 saatin ardından hayatımda ilk defa böyle bir sınava başvurmanın unutulmaz tadıyla!!! iş yerine koyulduk.

Bugün ki olaylardan sonra bir kez daha ,Koskoca ilde bir tane ösym merkezi başvuru bürosu oluşturup bunu da şehrin dışındaki ünv olarak belirleyen ÖSYM'nin DANDİK bir kurum olduğunu anlamış oldum.

Burası Türkiye vio herşey olur +1 ;)

vioLette
09-04-2012, 22:40
Birde okuldaki yöneticilere ALES deyince O ne? dediler.:=)

Nemesis
09-04-2012, 22:41
Birde okuldaki yöneticilere ALES deyince O ne? dediler.:=)

Hahahaha :D valla denilcek çok şey varda işte :rolleyes::rolleyes::cool:

kavin
10-04-2012, 14:17

wio'mm seni o kadar iyi anlıyorumki aynı şeyleri kısmen bende yaşadım liseyi aradım biz almıyoruz dedi allahtan küçük bi ilçede yaşıyorum ama merkz ünivden alacksınız dedi evet formda yazan şu kendiniz yapabilrsnz durumunu bende okudum..ve fotğref durumları vs derken anladımki kendim yapamaycğm ve parayı yatırmaktan sınava girmekten vazgeçtim bilmiyorum iyi mi yaptım ekim ayındakine attım topu ztn kpss içinde stresten çıkamamışken bide onu kaldırabilirmiyim bilemiyorum istemiyorum dedim ve bazı durumlarda eklendi üzerine bilemiyorum belki biraz güvensizlik ve gerçekçilik de diyebilirm öyle işte..diliyorumki sınavın çok iyi geçsin ve yapacğn her gelişmeden bizide haberdar et olurmu:o ne diyim geçmiş olsun bidaha olmaz öle bi an inşllh..