PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2012 KPSS Ücretleri Hangi Bankaya Yatırılacak?

orhande
09-04-2012, 04:49
Ziraat Bankası
VakıfBank
Halk Bankası
Akbank
Kuveyt Türk
DenizBank

Tüm Şubeleri ve İnternet Bankacılığı...

Sınav Ücretleri

1. Oturum: 35 TL (İlk sınava girmek zorunludur) Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavıdır. Cumartesi Sabah Oturumu

2. Oturum: 55 TL (Eğitim Bilimleri) Cumartesi Öğleden Sonra

3. Oturum: 75 TL Pazar Sabah Oturumu

4. Oturum: 95 TL Pazar Öğleden Sonra

Kamu Personel Seçme Sınavı (2012 - KPSS Lisans) başvuruları 09 Nisan - 18 Nisan 2012 tarihleri arasında yapılabilecek.

Adayların sınav ücretini yatırırken banka görevlisine KPSS başvuru ücretini yatırmak istediklerini söylemeleri yeterlidir. Başvuru için gerekli olan diğer bir şey TC Nüfus Cüzdanı veya TC Kimlik Numarası.

Not: Ödemeyi yaptıktan sonra bankadan aldığınız dekontu kontrol ediniz.

Başvurular, başvuru merkezlerince yürütülecektir. Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri KPSS’de başvuru merkezi olarak görev yapacaklardır.

Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşacaklardır. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

2012-KPSS Lisans Kılavuzunda başvurma, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Nemesis
09-04-2012, 14:40
Tşkler orhan ;)

orhande
10-04-2012, 18:10
http://www.acikogretim.gen.tr/attachment.php?attachmentid=1899&stc=1&d=1334063285

Kılavuzda böyle bir uyarı yapılmış, ben şahsen bu şekilde yatırmadım fakat dikkatten kaçabilecek bir durum olmaması adına uygulanabilir…

>>> 2012 KPSS Lisans Başvuru Kılavuzu <<<
(http://www.acikogretim.gen.tr/2012-kpss-lisans-basvuru-kilavuzu-t42455.html)

Nemesis
10-04-2012, 18:44
İsteğe bağlı birşey zaten

DışTicaret33
10-04-2012, 22:42
Ziraat Bankası ATM'lerinden de çok rahat bir şekilde yatırılıyor arkadaşlar. Bugün ben yaptım. Özellikle büyük şehirde yaşayanlar vezne için sıraya girerlerse çok yorulurlar.

ATM'den kartsız işlem yapacaksınız.

İlk olarak "Giriş" tuşuna basın.

Daha sonra TC Numaranızı isteyecek. Doğru bir şekilde TC numaranızı giriniz.

Ekranda adınız yazacak, ondan sonra "Eğitim Ödemeleri" isimli menüye gireceksiniz. Oradan da "Sınav Ödemeleri" seçeneğini kullanacaksınız. Orada "KPSS" sınavlar listesinde görünecek, onuda seçtikten sonra oturum seçtiriyor. Düz memur olmak isteyen arkadaşlar "Cumartesi 1.Oturum" yazan menüyü seçsinler. Daha sonra makina yönlendirecek zaten.

Not : Makbuzunuzu mutlaka alın, bugün önümde yatıran başka bir arkadaş unutup gidiyordu az daha. :)

Ek bilgi olsun buda.

Hayırlı olsun başvurularımız...

Nemesis
11-04-2012, 01:05
Ziraat Bankası ATM'lerinden de çok rahat bir şekilde yatırılıyor arkadaşlar. Bugün ben yaptım. Özellikle büyük şehirde yaşayanlar vezne için sıraya girerlerse çok yorulurlar.

ATM'den kartsız işlem yapacaksınız.

İlk olarak "Giriş" tuşuna basın.

Daha sonra TC Numaranızı isteyecek. Doğru bir şekilde TC numaranızı giriniz.

Ekranda adınız yazacak, ondan sonra "Eğitim Ödemeleri" isimli menüye gireceksiniz. Oradan da "Sınav Ödemeleri" seçeneğini kullanacaksınız. Orada "KPSS" sınavlar listesinde görünecek, onuda seçtikten sonra oturum seçtiriyor. Düz memur olmak isteyen arkadaşlar "Cumartesi 1.Oturum" yazan menüyü seçsinler. Daha sonra makina yönlendirecek zaten.

Not : Makbuzunuzu mutlaka alın, bugün önümde yatıran başka bir arkadaş unutup gidiyordu az daha. :)

Ek bilgi olsun buda.

Hayırlı olsun başvurularımız...

Bende bugün öyle yatırdım.Gayet rahat ama gidip başvuru merkezine başvuru yapmam gerek.

bayrak16
21-06-2012, 16:20
başvuruyu yaptık artık sınavı bekliyoruz hadi hayırlısı

Beşiktaşk
22-06-2012, 00:21
kpss başvuru yaparken başvru merkezlerine götürülecek belgeler neler acaba bilen varmı???