PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kimin Hangi Partiye Üye Olduğunu Bir 'Tık'la Öğren

_Cemil_
07-04-2012, 00:11
Kimin Hangi Partiye Üye Olduğunu Bir 'Tık'la Öğren

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı yeni uygulama ile Türkiye'deki her yurttaşın hangi siyasi partiye üye olup olmadığı öğrenilebiliyor. Bu uygulama ile ev sahibi kiracısının, patron çalışanının, ihale veren bir kurum firma sahibini, okul yönetimi öğrencisinin siyasi kimliğine ulaşabilecek.

06 Nisan 2012 Cuma 13:49
http://www.ulusalkanal.com.tr/images/haberler/kim_hangi_partiye_uye_oldugunu_bir_tikla_ogren_h21 81.jpg

Can Özçelik/Aydınlık
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı başlattığı bir uygulama ile Türkiye'deki her kişinin bir siyasi partiye üye olup olmadığı öğrenilebiliyor. Bu yeni uygulama ile Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın resmi internet sayfasından TC Kimlik No ve Cüzdan Seri-No girilerek kişinin hangi siyasi parti üyesi olduğu görülebiliyor. Başsavcılığın, www.yargitaycb.gov.tr adresinde "yeni" olarak duyurulan bu uygulama için bir link'de verilmiş.

NÜFUS CÜZDANINIZI VERİN
SİYASİ PARTİNİZ BİLİNSİN

Başsavcılığın, internet sitesinden "Siyasi Parti Üyeliği" başlığıyla duyurduğu bu uygulama için şu ifadeler kullanıldı:
"Vatandaşların siyasi parti üyeliği bakımından güncel bilgilere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmalarını temin açısından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının www.yargitaycb.gov.tr adresindeki internet sayfası yenilenmiştir. İlgili kişi tarafından TC Kimlik No ve Cüzdan Seri – No girildiği takdirde kişinin siyasi parti üyesi olup olmadığı güncel olarak öğrenilebilmektedir."

Yargı çevreleri bu uygulama ile özel hayıtın gizliliğinin de ihlal edilebileceğini belirtiyor. Bu durumda bir ev sahibi kiracısının, patron çalışanının, ihale açan kurum ihaleye girecek firma sahibinin, üniversite yönetimi öğrencilerin siyasi kimliğine bu yöntemle ulaşabilecek. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bu uygulamasıyla, vatandaş nüfus cüzdanıyla yaptığı her işlemde siyasi partisinin öğrenilmesi endişesini taşıyacak.

Ulusalkanal.com.tr

_cemredeniz
07-04-2012, 00:18
düsünemiyorum böyle bir uygulamayı

_Cemil_
07-04-2012, 00:24
skandal bir uygulama!!

açıklamaya bakarmısınız nekadar saçma

"Vatandaşların siyasi parti üyeliği bakımından güncel bilgilere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmalarını temin açısından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının www.yargitaycb.gov.tr (http://www.yargitaycb.gov.tr/) adresindeki internet sayfası yenilenmiştir. İlgili kişi tarafından TC Kimlik No ve Cüzdan Seri – No girildiği takdirde kişinin siyasi parti üyesi olup olmadığı güncel olarak öğrenilebilmektedir."

ben üye olup olmadıgımı bilemiycek kadar unutucak kadar ....

ilgili kişide kim oluyormus..

Nemesis
07-04-2012, 01:57
Seçimleride açık seçim yapın bari bunuda yapmışken.

_Cemil_
07-04-2012, 13:59
ilçe belediyeleri de artık mahallelere bir göz atar baktı şu mahallede diğer parti üyeleri cogunlukta zaten bize ordan oy gelmez calısmaları diger mahallelere yönlendirelim oraları daha çok memnun edelim tarzı düsünceyle hareket ediceklerdir. fişlenmek diye buna denir resmen..

''pelin''
07-04-2012, 14:58
Boş boş işler. :)

vioLette
08-04-2012, 16:07
ha ha ha.!

dadalx
08-04-2012, 20:21
Modlar toplantısımı vardı bugun (: (bu başlıkta)
Sinem_21 Katılmamış
Bir O Eksik.

vioLette
08-04-2012, 22:49
Sinem_21 Katılmamış
Bir O Eksik.

modlara karşı alerjin mi var.sürekli muhalefet içindesin.
Herkes görüşünü yazmakta özgür,mod diye yazmayalım mı???

Lütfen bir daha düşüncelerini yazan insanlara karşı(bu adminde olur modda üyede kimseyi ilgilendirmez) polemik yaratacak ve SATAŞACAK yorumlar yapmayın, eğer kendi düşünceniz yoksa konu hakkında yorum yapmayı verin bir zahmet!

NOT: Polemiği uzatacak bir şey yazılmasın.Bir tane uyarı yeter.

dadalx
08-04-2012, 23:09
Tabiki herkes yazsın
ama ben normal 1 üyede yazsın istiyorum /:
İroniyi, sataşma algılayıp farklı anlamlar
yükleyip uyarı vermenizde normal
neyse (:

_Cemil_
08-04-2012, 23:19
Sinem_21 Katılmamış
Bir O Eksik.

ya ya toplantı vardı sizin şu yönetici takıntınızdan dolayı en iyisi sizide mod yapalım ve kurtulalım diyorduk (: okumadınızmı o kısmı:rolleyes:

dadalx
08-04-2012, 23:22
ya ya toplantı vardı sizin şu yönetici takıntınızdan dolayı en iyisi sizide mod yapalım ve kurtulalım diyorduk (: okumadınızmı o kısmı:rolleyes:

Yok sen iyisin bu konuda,
Hergün...
Haberturk.com'a girip
Güncel Haberleri Kopyalayıp,
Acikogretim.gen.tr Sitesinde Yapıştırmak
Zor Zanaat
Ben Almıyım..

_Cemil_
08-04-2012, 23:32
doğruya daha önemli işleriniz var acikogretim.gen.tr yi acıp hangi konuda yine modlara sarsam diye düsünmek..

dadalx
08-04-2012, 23:35
_Cemil
Daha sana yazmayacağım..
Çok Alıngansın. (:

_Cemil_
08-04-2012, 23:38
çok iyisin saol.. : )

vioLette
09-04-2012, 22:10
Tabiki herkes yazsın
ama ben normal 1 üyede yazsın istiyorum /:
İroniyi, sataşma algılayıp farklı anlamlar
yükleyip uyarı vermenizde normal
neyse (:

Bak akrdeşim paylaştığımız hiç bir konuda ÜYELER yorum yapamaz diye bi ibare gördün mü.Bak sen ne güzel yazıyorsun.Üstelik kendi düşüncenden çok modlarla tartışmaya girecek cümleler kuruyorsun.Bir çok konuda insanlar ayrı düşer normaldir bu ancak "her iki taraf içinde diyorum" tutup kendi düşüncesini yazan birini tiye alıp polemik yaratmak kimseye yakışmaz hele ki bu bir üniversiteliyse.Yaşını başını almış insanlarız gereksiz polemiklere girip ÜYELERİNDE bu tartışma ortamı olan konulara uzak kalmasına neden olduğunuzu unutmayıp artık burada keselim.

Bu arada çevrende üye olacak arkadaşların varsa lütfen davet et.Üyelerimiz artar.Hem beyin fırtınası her daim gerekli farklı insanlar farklı düşünceler demektir.

Dilerim tartışmasız yeni konularda karşılaşırız.

innocentboy
25-05-2012, 21:08
böyle bir uygulama tabiki olmaz bu sadece insanların siyasi inançlarını sömürmek amacıyla ortaya atılmış yalan yanlış karalamaya yönelik bir fikir oldugu düşüncesindeyim Sonuçta Türkiye Cumhuriyetinin Demokratik bir ülke oldgunu unutmamamız gerektigi inancındayım

_Cemil_
26-05-2012, 16:39
Fikir Olmaktan Öte çoktan uygulanmaya başladı bile :)

http://g1205.hizliresim.com/x/u/6tfch.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

innocentboy
27-05-2012, 02:45
paylaşımın için tşk ederim herhangi bir siyasi partiye üye degilim demekki başta Adalet bakanlıgı veyahut diger bakanlıklarda kpss sınavını kazandıgım taktirde iş başı yapabilirim:)

Bildiginiz gibi bazı memur gruplarında herhangi bir siyasi parti üyesi oldgunuzda giremiyorsunuz sanırım pomem dede aynı şart vardı bu sistemde sabıka kaydı gibi bir nevi temiz kagıdı çıkartmak için kurulmuş olabilir:) İlgin için tşkler cemil kardeşim :)

http://g1205.hizliresim.com/x/v/6v32j.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

_CaGLaR_
20-06-2012, 22:36
Hatay Samandağında yapılan fişlemenin legalleştirilmiş halidir. Hizmetten olmayanlara devlet kapısı . Yardım kapısının kapandığını artık ya onlardan yada onlardan olmayan olarak 2 ye ayırdıklarının. Hatta ve hatta bu ülkede kendi vatanımızda yiyecek ekmeğimizin kalmadığının tek göstergesidir. %50 sinin belli olduğu bir ülkede kalan %50 yi fişletmek neyin davasıdır hala anlamış değilim. İlla herkes onlardan olmak zorunda mıdır ? İlla onlardan farklı düşünenen olmamalı mıdır ? Bunun tek açıklaması vardır. Ya bizden olursun. Rahat edersin. Yada olmazsın perişanlık çekersin.

Uyan ATAM Uyan!!

Bana derler neden,
Neden eleştirirsin bugün ki siyaseti
“ örümcekleşti mi beynin
Göremez misin gerçeği.”
Gelir soruya cevabım,
Giremedi örümcek
Gücü yetmedi sarmaya,
Silemedi düşlerimi,
Koyamadı düşüncemi
Dört duvar arasına.

Ben görüyor, biliyorum,
Yazıyorum çalakalem,
Tükenmedi umudum
Bitmedi aydınlığım
Duyacaklar sesimizi
Bilecekler
Anlayacaklar yanlışı
Dönecekler geri.

Başkentim ANKARA
Nefes aldığım yer ANITTEPE
Bildiririm şikâyetimi ATAMA
Duyar beni bilirim,
Söz söylemese de dili,
Gözlerimden akan seli
Gizlese de elleri,
Küsmüş kırılmış bize,
Sancı içinde solu

Uyan ATAM uyan!
Kalk bak halime,
Başlat kurtuluş savaşını
Yeniden SAMSUN’DA
Yaşatarak göster
Beyni almazlara,
Gökkuşağı olsun
Vatan için düşlerin
Sar yeniden, sarmala

Uyan ATAM uyan!
Bak utancıma,
Selam duruyor Cumhur’um Krallara
El sallıyor başım,
İranlı Ahmedinejad’lara
Kul köle edildim Bush’a,
Sarıldı dört yanım,
Kan dökülerek alınan
Satıldı topraklarım,
Boş kalmış hazine,
Gönlü alınacak yandaşların.

Uyan ATAM uyan!
Gör halimi
Yok sayılmış devrimlerin,
Sorgulanır ilkelerin,
Değiştirildi anlamı LAİKLİĞİN
Yıkılmalı imiş CUMHURİYETİN
Boşaltıldı içi DEMOKRASİNİN

Uyan ATAM uyan!
Bak gör halimi,
Bilim öğretmiyor üniversite,
Ulema yetiştiriyor koşar adım
“Dur” diyorlar kadına
Yapamazsın sen doktora
Kapa saçını gösterme etini
Sonra girersin günaha
Kangren oldu beynimiz düşünemeyiz,
Çıkmış herkes aya
Yürüyemez olduk biz
Düz yolda,

Uyan ATAM uyan!
Kaldır başını bak,
Yüreğimden akan yaşa
Uyuma,
Uyuma artık uyan kalk yerinden
Engel ol, setler kur
Ben geldim de,
Sor şehitlerin kanını,
Vatanımı satanlara sor,
Uyan ATAM

Türkan DİNÇER
14.08.2008
02:35
(İzledim İstanbul’u, gözlerimden yaş akarak,
İran mı olmak istersiniz, naralar atarak)

vioLette
21-06-2012, 20:51
Siz memurluğa girin de görün ayrımı:)İnsanı şok edecek şeyler göreceksiniz. Rüzgar gibi geçip mevkisi hızla yükselen insanlar göreceksiniz.Artık aylık değil hatta haftalık değil hatta ve hatta günlük değil saatlik yer değiştirenleri göreceksiniz.Sabah müdr yard olarak atanan adamın öğleden sonu merkez müdr olduğuna şahit olacaksınız. Ve daha neler neler.

_CaGLaR_
21-06-2012, 21:15
O zaman vay halimize. Vay ki ne vay. Ama diyecek birşey yok. Memnun olanlarda vardır ki. Büyük yüzde ile kazanıyorlar. Demek ki herkese kepçe ile giden bal bize çay kaşığıyla geliyor. Kepçe ile yiyenler memnun diğerlerinin halini görmez olmuş. Kul hakkı yendiğinin farkında değillerdir sanırsam.
Memur değilim, sizin kadar göremedim işin çığrından iyice çıktığını lakin bu zabit katipiliği sınavında anladım bazı şeyleri :) Kartvizitle gelmeyenlere Bülent Ersoy'un ameliyat tarihi sorulurken. Kartvizitle gelenlere kaç kardeş olduğu ve yaşadığı yada kütüğe kayıtlı olduğu ilin en meşhur yemekleri soruldu.
Ha bu arada ,Şehit Piyade Onbaşı Cahit Kılıç ' ın ailesi Tekirdağ' da sandıkları oğullarının tabutuyla karşılaştı. 8 eve daha ateş düştü. Ama doğru ya Meksika'ya eğlence için gitmiyor boşbakanımız.
Yine iyi kötü bazı şeyleri görsekte evimize ekmek giriyor.Çorbamız kaynıyor. Bunada şükür. Allah şehit ailelerine sabır versin. 100 ytl olan asker maaşını iskenderundakı ailesine gönderen yokluk içinde mücadele veren. Şehit Fatih Yonca' nın ailesine sabır versin.Kemikleri sızlayan Şehitlerimizin ailelerine sevdiklerine Allah yaşama gücü versin.

vioLette
21-06-2012, 21:27
Allah sabır versin. Bizler sadece günü birlik üzülüp başsağlığı dilemekten başka bir şey yapmıyoruz maalesef.

Bizler dişiyle tırnağıyla çalışmış anne babaların dirsek çürüterek bir yerlere gelmiş çocuklarıyız. Ancak partin sendikan .......... ise bazı sınavlardan geçmeden de müdür olarak atarlar seni. bu düzen öyle bir hal almış ki millet çıakr için ya sendikasını değiştiriyor ya partisini. bir ay önce bir parti rozeti takan adam şuan başka bir partinin rozetini takıyorsa artık bu zamanda düşüncelerde satılır olmuş demektir.

Bu uygulama açık bir şekilde devlet dairesinde işi olan (büyük patronlarla!) kişilerin rozetle ya da sözle yetinmeyip artık gerçekten o partilere muhtaç kılınmasıdır.

yakında emin olun partilerin yüzdesel dağılımı çıkar bakın görün ne kadar çok üyemiz var diye!!!

Her gün söyleniyorum. İşimi hakkıyla yapıp haram lokma yememek için özelikle HAK yememek için. Ama gel gör ki bizim hakkımız öyle güzel yeniliyor ki hemde gözümüzün önünde bağırsan da seslensen de seni adam yurduna koyup duymuyorlar bile sözlerini.

Bu devirde inancını satan insanlardan bunu yapmamalarını beklemek mantıksız olacağından sadece tek yapabildiğim hakkımı yiyenlere haram etmek ve Allah'a havale etmek.