PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Örgün MYO Mezunu Askerlik Tecil

yasonal71
05-04-2012, 22:22
İyi günler herkese benim bir sorum var Askerlik tecil işlemleriyle ilgili ben ist ünv adalet myo 2012 ocak mezunuyum 1990 doğumluyum öğrenci iken okul otomatik tecil yapmıştı ama mezun olduktan sonra askerlik şubesine gidip tecil ettirmeyi öğrendim ve tecil ettirmeyi düşünüyorum ama bir yandan da ygsye girdim aöf 4 yıllık yazacağım bu süre zarfında aöf tecil yapıyor mu yada sınavsız geçiş ile adaletten aöf kamu yönetimine geçsem 3.sınıftan başlıyorum ama yine otomatik tecil oluyormu yoksa ben bizzat askerlik şubesine gidip tecil mi ettirmeliyim..Şimdiden teşekkürler

orhande
05-04-2012, 23:51
Öncelikle şunu belirteyim TECİL tarihinizin ne zaman bittiği önemli. Eğer bu senenin sonuna kadar ya da AÖF'nin kayıt tarihlerine kadar tecil süreniz varsa gerek yok. Bunu öğrenebileceğiniz yer de yine Askerlik Şubenizdir.

Size öncelikle tavsiyem askerlik şubenize giderek yoklama kaçağı olup olmadığınızı öğrenmektir. Okul dışında 2 sene özel tecil hakkınızı kullanabilirsiniz, bu süre zarfında da 29 yaşına kadar okul gerekçesiyle askerliğiniz tecil edilebilir...

Sınavsız geçiş yaptığınızda da askerliğinizi yine tecil ettirebilirsiniz...

yasonal71
06-04-2012, 00:24
Öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum. O zaman ben yarın sizin dediğinizi yapıp son tecil tarihimi ve yoklama kaçağı olup olmadığımı öğreniyim tecil tarihi sınavsız geçiş tarihinden önce ise sınavsız geçişe başvurduktan sonra otomatik mi tecil oluyor yoksa ben ASAL'A bildirmeli miyim.. Birde olurda tecil tarihi sınavsız geçişten önce olursa mecbur direk ASAL'A gidip ben mi tecil ettiriyorum 2 yıl.

orhande
06-04-2012, 00:30
Aynen! Tarihler tutmaz ve Askerlik Şubeniz sıkıntı yapar ise siz özel olarak 2 yıl tecil hakkınızı kullanırsınız. Bunun dışında öğreniminiz boyunca Açıköğretim otomatik olarak tecil etmektedir. Fakat bazen Açıköğretim ile Askerlik Şubeleri arasında iletişim kopukluğu olabiliyor. Bu açıdandır ki mağduriyet söz konusu olmaması adına sizinde bireysel olarak takibini yapmanızda fayda vardır.

Bu arada açıköğretim ile ilgili kafanıza takılan ayrıntılı sorular varsa 444 10 26'yı arayarak AÖF bürolarından öğrenebilirsiniz...

yasonal71
06-04-2012, 00:35
Galiba askerlik durum belgesi alsam elimde de bir belge olmuş olur..Tarihide yazıyodur sanırım. Çok teşekkür ediyorum. Sayenizde kafamdaki bir çok soru işaretinden kurtulmuş oldum. Tekrar tekrar teşekkürler İyi akşamlar..

yasonal71
06-04-2012, 00:37
Bu arada AÖF sınavsız geçiş ekimdeydi değil mi. ?