PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tecilim Şubat 2014'te Bitiyor Yeniden AÖF Girersem Tecil Olur Mu?

kaan0101
04-04-2012, 14:16
s.a ben 16.08.1991 dogumluyum 2 yıllık aöf de 1.sınıf ögrencisiyim tecilim 2014 subat ayında bitiriyor ben bu sene 4 yıllık örgün ögretim kazanırsam tecil hakkım dogmuş oluyormu tekrar yardım ederseniz sevinirim

orhande
04-04-2012, 17:33
s.a ben 16.08.1991 dogumluyum 2 yıllık aöf de 1.sınıf ögrencisiyim tecilim 2014 subat ayında bitiriyor ben bu sene 4 yıllık örgün ögretim kazanırsam tecil hakkım dogmuş oluyormu tekrar yardım ederseniz sevinirim

Evet, tecil hakkınız olur...

Ama Askerlik Şubenizle iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

yusuf01015
05-04-2012, 17:49
mrb lar açıköğretim işletme 1. sınıf öğrencisiyim geçen sene sınıfta kaldım bu sene sınıfta kalırsam askerlik durumum nasıl oluyor her tarafta farklı şeyler yazıyo biri yeni yasa var diyor askere çağıramazlar harç paranı yatırdığın müddetçe, diğeri 29 yaş sınırı var diyor bir başkası da askere gidersin diyor en güncel bilgileri nerede bulabilirim.Bi sorum daha olacak ben ve benim durumumda olan arkadaşlarım sınıf geçtikleri taktirde önümüzdeki sene tüm bölümler kredili sisteme geçiyor bildiğiniz üzere kredili sistemde kalma yok borçlu geçme var , kredili sisteme geçildiği müddetçe askerlik durumumuz nasıl olacak.Yardımcı olursanız sevinirim Teşekkürler...

fredi
05-04-2012, 18:00
Şuanda yeni yasaya henüz geçilmiş değil, yani 2 sene üstüste kalmanız durumunda askerliğiniz tecil edilmeyecektir. Diğer yasa onaylandığında zaten forumumuz üzerinden de diğer kanallar aracılığı ile de herkes bilgi sahibi olacaktır.

Kaiser
06-04-2012, 22:20
Arkadaşlar merhaba benim merak ettiğim bir konu var. Ben 2. sınıfın 1. yılındayım şuanda ama 1. sııftan 2 tane dersim var bu yılda 8 tane dersim var yani toplamda 10 dersim oluyor. Eğer ben 1. sınıfın 2 dersi olmak üzere toplam 3-4 dersten kalsam askerliğimin tecili ortadan kalkar mı? Yasaya göre 1. sınıf dersiyle 3. sınıfa geçilemez diyor. Bende 3. sınıfa geçmeden 2 sınıfı 1. sınıf derslerini de bırakarak askerlik sorunu yaşamadan bir daha tekrar yapabilir miyim? Bana karışık geldi yasaya baktım hiç öyle bir durum belirtilmemiş. Sadece 2 yıl aynı sınıfta kalanların yapılmaz diyor . Bilgilendirirseniz sevinirim.

orhande
07-04-2012, 00:54
2 yıl üst üste sınıfta kalmadığınız sürece sorun yoktur.

Alttan kalan derslerinizle beraber bir üst sınıfa geçtiğinizde sınıfta kalmış sayılmazsınız...

ugolcuk
07-06-2012, 15:09
Arkadaşlar araştırdım araştırdım anlayamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ben 2 Yıllık MYO mezunuyum.
Askerliğim 2013 şuabata kadar tecilli.
Sınavsız geçiş ile AÖF kaydı yaptırırsam Tecil hakkım olmuyormuş.
Bu yıl ünv. Sınavınada girdim.
AÖF ye Ünv. sınavından tercih yaparak kaydolursam askerlik tecil hakkından yararlanabiliyor muyum?

orhande
07-06-2012, 18:37
Arkadaşlar araştırdım araştırdım anlayamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ben 2 Yıllık MYO mezunuyum.
Askerliğim 2013 şuabata kadar tecilli.
Sınavsız geçiş ile AÖF kaydı yaptırırsam Tecil hakkım olmuyormuş.
Bu yıl ünv. Sınavınada girdim.
AÖF ye Ünv. sınavından tercih yaparak kaydolursam askerlik tecil hakkından yararlanabiliyor muyum?

AÖF'ye geçiş yaptığınızda askerliğiniz tecil edilir...

ugolcuk
13-06-2012, 16:37
AÖF'ye geçiş yaptığınızda askerliğiniz tecil edilir...

Teşekürler yanıtın için Hocam ama;

Şimdi yani direk 3. sınıfa kayıt yaptırırsam mı tecil hakkım oluyor.(sınavsız geçiş)
Yoksa YGS sınavı ile kayıt olursam mı?

EDİT: Ben özel tecil hakkımı kullanarak 2 yıl tecil ettirip 2013 ekadar tecilliyim.

orhande
13-06-2012, 17:11
Teşekürler yanıtın için Hocam ama;

Şimdi yani direk 3. sınıfa kayıt yaptırırsam mı tecil hakkım oluyor.(sınavsız geçiş)
Yoksa YGS sınavı ile kayıt olursam mı?

EDİT: Ben özel tecil hakkımı kullanarak 2 yıl tecil ettirip 2013 ekadar tecilliyim.

İki türlüde olur… Ama direk geçiş daha mantıklı sanırım...